Archive for lipiec, 2022

1 sierpnia zawyją syreny

1 серпня 2022 р. о 17:00 у Мазовецькому воєводстві увімкнуть сирени, щоб символічно відзначити 78-му річницю Варшавського повстання. Будь ласка, зберігайте спокій.

Przekazujemy do publicznej wiadomości:

“Szanowni Państwo,

Informujemy, iż 1 sierpnia 2022r. o godz. 17:00, na terenie starostw i

miast na prawach powiatu uruchomione zostaną syreny alarmowe, aby

symbolicznie uczcić 78. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na

terenie województwa mazowieckiego.

Włączenie urządzeń alarmowych będzie spełniało również cel ćwiczebny,

stanowiący sprawdzian działania systemów alarmowania i powiadamiania

ludności o zagrożeniach, dokonany w trybie § 10 ust. 3 i 4

rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie

systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz

właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 r. poz. 96).

Z poważaniem

Mateusz Szymaniak

Główny Specjalista

Oddział Zarządzania Kryzysowego

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

[cid:image001.jpg@01D8A02E.397665B0]

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

28 lipca. Starosta w OSP Nowy Duninów


Trzy jednostki z terenu gminy Nowy Duninów  od wielu lat otrzymują wsparcie finansowe i rzeczowe od samorządu województwa mazowieckiego, a od kilku lat także samorządu powiatu. Bez tego wsparcia – mówi wójt – żadna z naszych straży nie byłaby tak doposażona jak jest dziś. – Tym samym, dużo trudniej byłoby strażakom uczestniczyć w zdarzeniach, do których są wzywani. – Z budżetu gminy nie bylibyśmy także w stanie remontować strażnic, a dziś wyglądają wszystkie trzy imponująco i służą nie tylko druhom strażakom, ale w równej mierze, społecznościom lokalnym.  – W tym działającym na naszym terenie, organizacjom pozarządowym. Za wsparcie, pomoc i zrozumienie jako wójt gminy i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP serdecznie dziękuję kolegom samorządowcom z powiatu i województwa, kolegom ze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, kolegom z PSP i wszystkim, którzy przez wiele lat pomagają w rozwoju Ochotniczych Straży Pożarnych na naszym terenie. –Terenie trudnym pod względem utrzymania bezpieczeństwa nad piękną i równie niebezpieczną Wisłą, w otoczeniu ogromnych pod względem powierzchni terenów leśnych, który przecina ważna, ale i stwarzająca duże zagrożenie, droga krajowa nr 62.

Dlaczego akurat dziś wracamy do wsparcia dla strażaków ochotników? Otóż dziś Starosta Płocki przywiózł pilarkę Stihl, i dwa węże strażackie W 52, które łącznie utworzą 40 metrową linię dla OSP Nowy Duninów, dokładnie takie, jakie im były potrzebne. Dziś także Ewa Kowalak potwierdziła dostawę sprzętu ratowniczo – gaśniczego od Marszałka Województwa. Dotrze do jednostek niebawem i dziś znów OSP Nowy Duninów wyruszyła do akcji.


Kilka fotek z dzisiejszego dnia, czyli przekazania dla OSP Nowy Duninów sprzętu przez Sylwester Ziemkiewicz Starosta Płocki, który korzystając z okazji wpadł do kwiaciarni zlokalizowanej w budynku OSP, czyli Kwiaciarnia DecoRena i nie wyszedł od pani Renaty z pustymi rękami.


Jest Honorowy Patronat Starosty Płockiego

plakat_2022_twd_piknik_soczewska_534
Jest zgoda Starosty Płockiego Sylwester Ziemkiewicz na objęcie VII Turniej Piłki Nożnej Wolnych Drużyn o Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów/ Piknik Wakacyjny Honorowym Patronatem. Dziękujemy Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik także udzielił nam wsparcia. Podsumowując, 6 sierpnia w Soczewce odbędzie się prestiżowa impreza sportowo – rekreacyjna, na której miło będzie nam Was gościć. Do zobaczenia na boisku przy Szkole Filialnej w Soczewce (ul. ks. Pawła Kwiatkowskiego 1).
Serdecznie dziękujemy za deklarację wsparcia Fundacja “Bez Granic”, Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Duninowie, Nadwiślańskie Stowarzyszenie w Woli Brwileńskiej i OSP Dzierzązna. Także Pani Iwonie Sierockiej i Ewie Kowalak za pomoc :)
Liczymy na Państwa obecność 6.08.2022 od godz. 16.00 w Soczewce.

Prośba o udział w ewaluacji.

cropped-folk-metka-cała-3


Zgodnie z Wytycznymi Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Lokalna Grupa Działania AKTYWNI RAZEM przeprowadza badanie ewaluacyjne dotyczące realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju LGD. Ankieta jest anonimowa i dotyczy różnych wymiarów zadowolenia z zamieszkiwania na terenie gminy oraz rozpoznawalności LGD.  Uprzejmie prosimy o jej wypełnienie.

https://omikronbadania.pl/questo/b.php?a=610ca29f&&b=13b016cf14&&c=390e6625

Bardzo dziękujemy!

 Lokalna Grupa Działania AKTYWNI RAZEM

aktywni.razem@wp.pl

6 sierpnia wójt zaprasza do Soczewki

Po raz siódmy zapraszamy amatorki i amatorów piłki nożnej w każdym wieku do Soczewki na Turniej Piłki Nożnej “Wolnych Drużyn” o puchar Wójta Gminy Nowy Duninów.

Czekamy na decyzję Starosty Płockiego Sylwestra Ziemkiewicza w sprawie objęcia nad imprezą Honorowego Patronatu, ale dziś już wiemy, że przedstawiciele samorządu powiatu będą z nami 6 sierpnia br.
Tradycyjnie przy okazji Turnieju wójt zaprasza na Piknik Wakacyjny. Połączenie tych dwóch wydarzeń świetnie się sprawdziło. Maluchy, które niekoniecznie są zainteresowane (jeszcze) piłką nożną w wykonaniu mam i tatusiów, mogą bawić się na drugim boisku lub korzystać z dmuchanych zjeżdżalni i skakać pod niebo na bungee. Coś jeszcze dla nich się znajdzie. Pomoże w tym Fundacja Bez Granic z Damianem Krysiakiem i Oliwią Cyrankowską, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Duninowie z siedzibą w Soczewce, czyli Katarzyna Ludwiczak.
Jak zwykle w takich razach o dobre jedzenie i coś do picia zadba Nadwiślańskie Stowarzyszenie w Woli Brwileńskiej.
Piłkarzy też nakarmimy. Dobrą muzyką i nagłośnieniem zajmie się od lat współpracujący z gminą Nowy Duninów DEMIX.
Na razie to tyle.
Czekamy na zgłoszenia drużyn. W załącznikach i na stronie internetowej https://nowyduninow.info.pl znajdziecie wszystkie formularze niezbędne do zgłoszenia drużyny. Macie czas do 1 sierpnia.

Zaglądajcie do zakładki “Wydarzenia”.


 

A to wspomnienie z roku 2019 :)

 

 

Go to Top