Regaty żeglarskie

Regaty Żeglarskie 2016. Część pierwsza fotoreportażu.

Regaty Żeglarskie 2016. Część pierwsza fotoreportażu.

Był czas gdy Regaty Żeglarskie w Nowym Duninowie były mało znanym w naszym powiecie wydarzeniem lokalnym. Wiedzieli o nich żeglarze z Płocka, miejscowych Ośrodków żeglarskich, Włocławka oraz mieszkańcy gminy, którzy jednak nielicznie odwiedzali w tym dniu port.

Galerię zdjęć możecie Państwo oglądać na naszej stronie w dziale Imprezy – fotoreportaże

REGATY ŻEGLARSKIE – SPOSÓB NA PROMOCJĘ!

Pierwsze Regaty o Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów odbyły się w roku 1996 roku. Przez kilka następnych lat organizatorzy usilnie pracowali nad tym, by podnieść prestiż imprezy. Włożyli w to wiele wysiłku i udało się.

W 2001 roku Starosta Płocki podjął decyzję o współuczestnictwie w imprezie. Były to pierwsze Regaty o Puchar Starosty Płockiego i VI o Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów. Niezaprzeczalnie fakt ten wpłynął na dalsze losy Regat i poniósł ich prestiż. Wąski krąg osób zaangażowanych w przygotowanie Regat oraz uczestników z roku na rok powiększał się, a Regaty w Nowym Duninowie przybierały coraz to nowe formy. Po kilku latach nie były to już wyłącznie wyścigi łodzi żeglarskich. Do braci żeglarskiej przyłączały się coraz to większe rzesze osób mniej lub bardziej zainteresowanych tym sportem. Wójtowi naszej gminy udało się też zainteresować Regatami w Nowym Duninowie samorządowców sąsiednich gmin i powiatów. To wspaniała reklama dla żeglarstwa, które dla wodniaków najczęściej jest nie tylko formą spędzania wolnego czasu, ale „sposobem na życie”.

Wiele lat dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego zaowocowało także przy organizacji najważniejszej dla gminy Imprezy. Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik, związany z naszym regionem od wielu lat i dobrze znany mieszkańcom nie tylko gminy Nowy Duninów w 2003 roku po raz pierwszy wręczył Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego dla najszybszego jachtu.

Nie można też nie wspomnieć i podziękować wspaniałym sponsorom Regat. Dzięki nim trud żeglarzy po zmaganiach na Zalewie może być odpowiednio wynagrodzony, i to dzięki nim możliwe jest zapewnienie udziału w imprezie znanych zespołów muzycznych i zapewnienie innych atrakcji towarzyszących.

To nieprawda, że nie ma nic piękniejszego od galopującego konia. Jeśli ktoś uczestniczył kiedykolwiek w Regatach Żeglarskich w Nowym Duninowie przekonał się o tym na pewno.

I tak od pierwszych Regat organizowanych w Duninowie przez Oddział Żeglarsko – Motorowodny PTTK MORKA minęło ponad 10 lat. To już nie ta sama impreza żeglarska. Dzięki władzom samorządowym, pracownikom Urzędu Gminy i wszystkim, którzy włączają się w przygotowania mamy dziś wspaniałe wydarzenie, które przyczyniło się do promocji niezaprzeczalnych walorów naszej gminy, o której mało kto kiedyś słyszał.

Trudno jest rozstawać się rankiem z portem w Duninowie.

Ale przecież Regaty są co roku!

Regaty Żeglarskie 2016. Część 2 fotoreportażu.

Regaty Żeglarskie 2016. Część 2 fotoreportażu.

Go to Top