Piknik ekologiczny. 15 lipiec 2023 r.

Gmina Nowy Duninów pozyskała dotację w kwocie 30 000,00 zł. na dofinansowanie realizacji zadania pn. Ekologiczny piknik rodzinny pod hasłem „Gmina Nowy Duninów stawia na ekologię”.

Wydarzenie odbędzie się w dniu 15 lipca 2023 r., w godz. od 10:00 do 20:00.


Program Pikniku – pobierz plik pdfCelem Ekologicznego pikniku rodzinnego pod hasłem „Gmina Nowy Duninów stawia na ekologię” jest zwiększenie świadomości ekologicznej wśród dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Duninowie ze Szkołą Filialną w Soczewce oraz pozostałych uczestników wydarzenia, w szczególności poprzez:
1) zachęcanie do podejmowania praktycznych działań na rzecz ochrony środowiska za pomocą codziennych zachowań, postaw i wyborów proekologicznych;
2) przekazanie wiedzy ekologicznej w szczególności, w zakresie roli zieleni w poprawie jakości powietrza oraz recyklingu i upcyklingu;
3) przekazanie wiedzy w zakresie prawidłowej gospodarki odpadami;
4) przekazanie wiedzy na temat alternatywnych źródeł energii;
5) kształtowanie więzi emocjonalnej z przyrodą, wrażliwości na jej piękno i harmonię;
6) rozbudzanie ciekawości poznawczej;
7) zapoznanie z nadwiślańską przyrodą oraz metodami jej ochrony przed degradacją.

Dla Uczestników Pikniku zaplanowanych zostało szereg atrakcji nawiązujących do tematyki ochrony środowiska naturalnego. W piknikowym programie znalazły się między innymi: rejs edukacyjny po rzece Wiśle, konkurs wiedzy ekologicznej, pokaz „Eko Mody”, ekologiczno- sprawnościowe gry i zabawy, wystawa multimedialna roślin antysmogowych i miododajnych, warsztaty ekologiczne.
Zwycięzcy konkursów otrzymają atrakcyjne nagrody główne, natomiast pozostali Uczestnicy zmagań konkursowych – nagrody pocieszenia.


Regulamin konkursu – pobierz plik pdf


Na najmłodszych Uczestników Pikniku będą czekać: nielimitowany plac zabaw i wata cukrowa oraz inne atrakcje typu malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków.

Ekologiczny piknik rodzinny pod hasłem „Gmina Nowy Duninów stawia na ekologię” stwarza przestrzeń do zdobycia cennej wiedzy na temat szeroko rozumianej ekologii poprzez doskonałą zabawę i relaks w gronie rodzinnym.

Serdecznie zapraszam
Wójt Gminy Nowy Duninów
-//-
Mirosław Krysiak

Go to Top