Czyste powietrze

Czyste powietrze – Twój wybór

Czyste Powietrze” to program dotacyjny, którego celem jest wsparcie finansowe mieszkańców w ociepleniu ich domów jednorodzinnych i wymianie ogrzewania. Dzięki tym inwestycjom zmniejsza się zużycie energii oraz koszty ogrzewania. Zyskujesz też wyższy komfort życia i wygodę. Dzięki programowi możliwa jest termomodernizacja budynków jednorodzinnych oraz zlikwidowanie starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe będących główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza. Dostaniesz pieniądze na wymianę m.in. okien i drzwi, ocieplenie ścian i dachu, nowe źródło ciepła oraz inne niezbędne prace. baza wiedzy

Więcej informacji na stronie https://czystepowietrze.gov.pl/

 

Od 22 kwietnia nowe zasady w programie „Czyste Powietrze”

Obowiązkowa lista zielonych urządzeń i materiałów (ZUM), jedna szansa na najwyższe dofinansowanie, doprecyzowanie prefinansowania i pełnomocnictwa oraz wzmocnienie budżetu środkami europejskimi – to nowości, które od 22.04.2024 r. czekają na osoby korzystające z programu „Czyste Powietrze” - czytaj dalej

 

Gminny Punkt Konsultacyjno – Informacyjny
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie na wymianę źródła ciepła i termomodernizację domu. W punkcie, mają Państwo możliwość:

  • uzyskania informacji,
  • złożenia wniosku o dofinansowanie,
  • złożenia wniosku o płatność w ramach programu „Czyste powietrze”.

Punkt konsultacyjno – informacyjny jest dostępny dla mieszkańców Gminy Nowy Duninów w siedzibie Urzędu (pokój nr 7)

Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu umówienia spotkania z gminnym konsultantem pod numerem telefonu 512372517.

 

Ile można otrzymać?
189_-nowa-broszura-Czyste-Powietrze_drukarka 2_534
Realizacja programu na terenie gminy

Wg stanu na dzień 31 grudnia 2023 r. z terenu Gminy Nowy Duninów:

  • złożono 216 wniosków o dofinansowanie
  • zrealizowano 97 przedsięwzięć
  • wypłacono łącznie 2.848659,58 zł dotacji

OSTRZEŻENIE

DLA WNIOSKODAWCÓW I BENEFICJENTÓW PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE”

 Sprawdzaj oferty, nie podpisuj „od ręki”!

Korzystaj z programu „Czyste Powietrze” uważnie. Wybieraj sprawdzonych wykonawców. Uważaj na oferty składane przez akwizytorów i sprawdzaj, co podpisujesz. Pamiętaj, że dotacja z programu „Czyste Powietrze” przysługuje Tobie, a nie wykonawcy. Instalowanie nowego urządzenia grzewczego jest skuteczne tylko w ocieplonym domu.
Sprawdzaj oferty i nie podpisuj od razu__www__1460x616

 

 

 

 

 

 

 

Go to Top