Archive for wrzesień, 2023

Gmina Nowy Duninów “Cyfrowa Gmina”

Projekt Cyfrowa Gmina

Dzień Przedszkolaka

LED i fotowoltaika.

Ok 350 tys. rocznie wydajemy na oświetlenie uliczne (pobrana energia i konserwacja). To dużo. Wójt szuka możliwości zaoszczędzenia. Najlepszym z możliwych sposobów jest wymiana lamp z sodowych na LED. To też kosztowne przedsięwzięcie, więc trzeba szukać możliwości dofinansowania.
==================
150 szt. lamp wymieniliśmy – mówi wójt – teraz, razem z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie zmodernizujemy kolejne 325 punktów. – Pozyskane środki powinny pokryć 90% kosztów tej inwestycji. – Oferty z pierwszego przetargu pokazały, że wzrost cen jest większy niż mogliśmy przewidzieć. – Do drugiego przetargu stanęła tylko Energa Oświetlenie Sp. z. o.o. z kwotą 361.471,11 zł. – Musimy do wkładu własnego dołożyć 50 tys. zł. – Myślę jednak, że warto. – W połączeniu z panelami fotowoltaicznymi, które zostaną zamontowane niebawem na naszych budynkach gminnych, zyskamy spore oszczędności, ale także znacznie przyczynimy się do ochrony zasobów naturalnych. – Idziemy w dobrym kierunku.
==================
Do wymiany zostanie jeszcze ok. 200 lamp stanowiących oświetlenie uliczne w gminie.
Tak jak mówił Wójt Krysiak – niedługo będą montowane panele fotowoltaiczne na budynkach stanowiących własność gminy. Jest to 5 obiektów: oczyszczalnia ścieków, dwie stacje uzdatniania wody, budynek urzędu gminy i świetlica w Woli Brwileńskiej. Do postępowania w ramach PZP przystąpiło kilka firm. Wybrano najkorzystniejszą firmy TeslaPV Sp. z o.o. za kwotę 317 340,00 zł. Dziś wykonawca rozpoczyna pracę.


OSP Dzierzązna stawia na zieloną energię

50_2022_08_27_org_km kopiaNa początku września 2023 r. Prezes OSP Dzierzązna podpisał z Prezesem Zarządu Wojewódzkiego  Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie umowę dotacji na kwotę 27.720,00 zł na realizację zadania pn. „Fotowoltaika dla OSP Dzierzązna”. Całość zadania została wyceniona na kwotę 31.592,81 zł. Brakujące środki to dotacja od samorządu gminy Nowy Duninów (3.872,81 zł). I tak niebawem zostanie wybudowana instalacja o mocy 6,16kW na potrzeby budynku OSP w Dzierząznie. Rachunki za prąd nie będą już straszne.

Zmiana terminu. Utrudnienia na drodze w Dzierząznie

Go to Top