VII Rodzinny Rajd Rowerowy i …

W minioną sobotę odbyły się u nas dwa dość istotne wydarzenia. Jedno w Soczewce z udziałem i dla seniorów, czyli Mazowiecki Festyn „Zdrowy i Aktywny Senior”, drugie dla rodzin, które nie lubią odpoczywać na leżaczkach, czyli Rodzinny Rajd Rowerowy. Obie imprezy należą do cyklicznych. Rajd odbył się po raz siódmy, Festyn po raz drugi.

Pogoda dopisała, a to przecież obok dobrego nastroju uczestników, sprawa najważniejsza w plenerze. Organizator Festynu, TKKFChomiczówka” przygotował imprezę profesjonalnie. Do tego pogoda ducha, która nie opuszczała uczestników i odpowiednia aura, i w Soczewce mieliśmy wyśmienite spotkanie osób 55+.

Drugi już Mazowiecki Festyn Seniorów pokazuje, że osiągnięcie słusznego wieku nie oznacza wcale góry ograniczeń. Uczestnicy sobotniego Festynu poruszali się nad wyraz sprawnie, co pokazały np.: bieg na dystansie 40 m, pchnięcie kulą, skok w dal z miejsca, strzelanie z łuku, strzelanie z broni pneumatycznej, ergometry wioślarskie, dart. Na soczewskiej scenie kto mógłby tego dnia królować? Seniorzy oczywiście. W tym miejscu wszystkich występujących w sobotę artystów gorąco pozdrawiamy.

Jeśli idzie o Rodzinny Rajd Rowerowy, jak zawsze było wybornie. Na listę startową wpisało się 103 uczestników. W znakomitej większości byli to mieszkańcy naszej gminy, ale również goście, m.in. z Gąbiński Klub Rowerowy Gąbin Team oraz Klub Turystyki Kolarskiej “BeneqTeam”.

Trasa wiodła z Nowego Duninowa nad jezioro Lucieńskie. Droga powrotna była równie atrakcyjna jak pierwszy odcinek i mimo, że okazała się znacznie dłuższa niż organizatorzy zapowiadali, warto było. Dla tych, którzy nie dali rady pokonać całej trasy przygotowany był transport. Z tej opcji skorzystały przede wszystkim maluchy, którym mimo tego, należą się gratulacje i uznanie. Większość zaplanowanej trasy przejechali samodzielnie.

W imieniu organizatorów, tj. Wójta gminy, Przewodniczącego Rady Gminy oraz Pani Kierownik GOK-u serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, ale także wszystkim tym, dzięki którym VII Rodzinny Rajd Rowerowy przebiegł sprawnie, a na koniec wszyscy mogli zjeść w ogródku turystycznym.

Niezawodnym znów okazało się Lokalne Koło Emerytów i Rencistów, ale także panowie: Zdzisław, Artur i Dawid. Przez długi czas uczestnikom Rajdu towarzyszyła też ekipa infoPłock TV. Czekamy na ich relację z Rajdu.

Wójt przekazał wszystkim odblaski, które sponsorowali: Płocki WORD i Marszałek Województwa Mazowieckiego. Przydadzą się na pewno. Mamy nadzieję, że podczas jesiennego Rajdu. Do zobaczenia.

Go to Top