Regaty Żeglarskie 2022

I po Regatach … ;)


 

Oto zdobywcy Pucharów:

  • Puchar Wójta Gminy dla klubu który zdobył największą ilość punktów w regatach („Za zajęcie I miejsca zespołowego” liczonego wg. PŻGP):

Jacht Klub Boruta

  • Puchar Starosty otrzymała załoga, która uzyskała największą ilość punktów w regatach („dla zwycięzcy w najliczniejszej klasie”):

Załoga „Justki” ze sternikiem Piotrem Just.

  • Puchar Marszałka otrzyma sternik najszybszego jachtu biorącego udział w regatach:

Sternik Witold Reszkowski na jachcie „Storm”

  • Puchar Posła na Sejm RP Pana Piotra Zgorzelskiego otrzyma najstarszy sternik jachtu biorącego udział w regatach:

Sternik Mirosław Kołeczek

  • Puchar Prezesa Jacht Klubu BORUTA dla najmłodszego sternika jachtu biorącego udział w regatach:

Przemysław Makowski z Jacht Klub Boruta

  • Puchar Prezesa Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych otrzyma załoga biorąca udział w regatach, która oceniania będzie pod kątem: niesienia pomocy innym jachtom, ustępowania prawa drogi nie doprowadzając do kolizji z innymi jachtami, stosowania się do wszystkich zaleceń Komisji Regatowej jak i ww. przepisów oraz dbaniem o środowisko naturalne:

Robert Frączak


 


16 lipiec 2022 r.:

Tak się działo :)


 


 

 

11 lipiec 2022 r.:

  • Mamy plakat: https://nowyduninow.info.pl/?p=13840

plakat A2_NOWY DUNINOW_regaty 2022_int nowy_5347 lipiec 2022 r.

Wójt Gminy Mirosław Krysiak, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz zapraszają dzieci z terenu gminy Nowy Duninów na rejs statkiem z Płocka do Nowego Duninowa w dniu Regat Żeglarskich, tj. 16 lipca 2022 r.

Rejs jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc wymagana jest rejestracja i odbiór biletów u pracownika Urzędu Gminy. Pamiętać też należy, że dziecko nie może płynąć samo. Wymagana jest obecność opiekuna.

Zgłoszenia będziemy przyjmowali od piątku 8 lipca 2022 roku pod nr telefon: +48512 372 522 lub 242610236 wew. 116 w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Odbiór biletów od poniedziałku 11.07. br do  środy 13.07 br.

168_2019 07 13_8469_org_km_534

5 lipiec 2022 r.

Kolejne wiadomości z gminy Nowy Duninów, czyli: absolutorium dla Wójta Krysiaka za 2021 rok, kolejne inwestycje i pozyskane na nie pieniądze (droga w Lipiankach, świetlica w Popłacinie, rozbudowa oczyszczalni ścieków i sieci kanalizacyjnej w Nowym Duninowie, kanalizacja w Karolewie, plany budowy przedszkola i dużo mniejszych zadań dofinansowanych z budżetu samorządu województwa mazowieckiego). Także o Biesiadzie Świętojańskiej i o lipcowych Regatach Żeglarskich w Nowym Duninowie, które odbędą się 16 lipca.

19 maja:

  • Zaczynamy: https://nowyduninow.info.pl/?p=13670

 

 

Jak wszystkim wiadomo, XXV Regaty Żeglarskie w Nowym Duninowie o trzy puchary odbędą się 16 lipca 2022.

W miniony wtorek (17.05.2022 r.) odbyło się spotkanie z żeglarzami i przedstawicielem WOPR-u w Płocku. Stanęli do współorganizacji Regat: niezawodny Oddział Żeglarsko – Motorowodny PTTK “Morka” w Płocku, Płocki Okręgowy Związek Żeglarski, Klub Żeglarski „Hals”, Jachtklub „Boruta”, Pabianicki Klub Żeglarski. Potwierdził też gotowość Zgierski Klub Sportów Wodnych. Czekamy na odzew z KŻ Petrochemia. Głównym tematem wtorkowego spotkania była organizacja samych zawodów. POZŻ przygotowuje już zawiadomienie o Regatach.

Po raz pierwszy w lipcowych regatach będą zorganizowane dwie trasy. Jedna z nich wyznaczona zostanie dla dzieci startujących w klasie Optimist. Start dzieci to zasługa przede wszystkim Klubu Żeglarskiego „Hals”, który współpracuje od dłuższego czasu z naszą lokalną „Falą”.

Rezerwujcie w swoich kalendarzach czas na spotkanie w porcie w Nowym Duninowie. 16 lipca 2022 r. od godz. 10.00.

Go to Top