OFERTY

Od południowego zachodu Płock graniczy z Dzierzązną.


Dalej rozciągają się nieprzebyte lasy Gostynińsko – Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Jednym z najbardziej wyjątkowych i jednocześnie urokliwych miejsc w Parku jestRezerwat Jastrząbek. Na terenach bagiennych rezerwatu znaleźć można rzadkie i chronione gatunki roślin (m.in.rosiczki i widłaki). Wśród ptactwa wodnego natomiast (szczególnie w okolicach jezior Jeziórko i Sendeń) królują kaczki. Spotkacie tu również dostojną czaplę siwą oraz bociany białe i czarne.


Urozmaiconą pod względem swej rzeźby okolicę porasta bogaty drzewostan z przewagą sosny, dębów, modrzewi i brzozy. Widok majestatycznych drzew – świadków historii tego regionu zapiera dech.


DzierząznaW takim sąsiedztwie warto zamieszkać. Dzierzązna, ze swym spokojem, wyśpiewanym przez las i ptaki porankiem stanowi jedno z piękniejszych miejsc w pobliżu Płocka. Tu można schować się przed całym światem, a jednocześnie korzystać z wszystkich dóbr cywilizacji. Wodociąg, kanalizacja, linia energetyczna i wybudowana niedawnodroga asfaltowa łącząca się z drogą krajową nr 62 gwarantują wygodne codzienne życie. Piękna okolica i mikroklimat lasów zapewniają świetne warunki do wypoczynku.

Go to Top