Regaty Żeglarskie 2023

Organizatorzy, parnerzy, patroni XXVI Regat Żeglarskich w Nowym Duninowie


XIX Regaty o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego,

XXI Regaty o Puchar Starosty Płockiego,

XXVI Regaty o Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów za nami.


Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego

„Wydarzenie objęte Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego” 


Fotoreportaż z XXVI Regat Żeglarskich w Nowym Duninowie:

Pogoda pozwoliła na zorganizowanie 2 wyścigów. W Regatach udział wzięły 74 załogi, w tym 10 młodych żeglarzy w klasie Optimist i 4 w klasie Laser 4.7. Dawno w naszych Regatach nie startowało tylu żeglarzy. Start młodych to niezaprzeczalnie wielka zasługa działającego w Gmina Nowy Duninów Klub Żeglarski HALS i współpracującego z nim Gks Fala.

W klasie OPTIMIST pierwsze dwa miejsca należały do młodzieży z Klubu Sportowego Aqua Włocławek. Na podium stanęła także Amela Kopeć z KŻ HALS. W tej klasie dopiero na VI miejscu znalazł się nasz mieszkaniec Oskar Lewicki. W klasie Laser 4.7 startowali wyłącznie wychowankowie KŻ Hals.

Puchary wywalczyli:

  • Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego dla najszybszego jachtu zdobyła załoga jachtu „Kaliber 48” ze sternikiem Tomaszem Staśkiewiczem
  • Puchar Starosty Płockiego za zwycięstwo w najliczniejszej klasie otrzymała załoga jachtu HUSAR ze sternikiem Krzysztofem Lewandowskim
  • Puchar Wójta Gminy za zajęcie I miejsca zespołowego zdobył Klub Żeglarski Petrochemia Płock
  • Puchar Posła na Sejm RP Pana Piotra Zgorzelskiego otrzymał najstarszy sternik jachtu biorącego udział w regatach – Zbigniew Surowiec.
  • Puchar Prezesa Jacht Klubu BORUTA dla najmłodszego sternika jachtu biorącego udział w regatach wręczono Tymkowi Bugalskiemu.
  • Puchar Fair Play Prezesa Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych zdobyła załoga jachtu BŁYSK ze sternikiem Andrzejem Matusiakiem

Oto wyniki w klasach OPTIMIS i Laser 4.7:

Klasa Optimist:

1 Jan Kozłowski KS AQUA Włocławek, 2 Jadwiga Dominikowska KS AQUA Włocławek, 3 Amelia Kopeć KŻ HALS, 4 Maciej Kozłowski KS AQUA Włocławek, 5 Stanisław Dominikowski KS AQUA Włocławek, 6 Oskar Lewicki KŻ HALS, 7 Alan Kalwasiński KŻ HALS, 8 Jakub Łuczak KŻ HALS, 9 Zofia Józwik PTTK MORKA Płock, 10. Wiktor Kubicki KŻ HALS.

Klasa Laser 4.7:

1 Julia Reszkowska KŻ Hals, 2 Huber Sajak KŻ Hals, 3 Zuzanna Zielińska KŻ Hals, 4 Maksymilian Orlikowski KŻ Hals.

Wyniki w pozostałych klasach dostępne są pod tym linkiem: https://nowyduninow.info.pl/?page_id=15579

Wyścigi żaglówek to najważniejsza część wydarzenia. Dla tych, którzy żagli wypatrywali z lądu organizatorzy przygotowali sporo atrakcji. Dzieciaki na pewno się nie nudziły, a i dorośli znaleźli coś dla siebie. Nie zawiedli także motocykliści, którzy zgotowali prawdziwe święto dla fanów 2 kółek.

Po powrocie żeglarzy z Zalewu „Cicha woda” grała szanty. Później swoich fanów powitał „Bayer Full”, a następnie na scenie pojawili się panowie w garniturach, czyli „Poparzeni kawą trzy”. Dawno takiej oprawy muzycznej nie miały Regaty w Nowym Duninowie. Żeby nie było – cygańskie nuty też się pojawiły i to w dwugodzinnym koncercie Leny z zespołem i Hanny Carmen.

Za rok, w połowie lipca znów spotkamy się w porcie w Nowym Duninowie.

20 lipca 2023 r.
“Szanowni Uczestnicy Regat!
Morka jako główny organizator regat w Duninowie 2023 pragnie przeprosić uczestników za błędy popełnione podczas obliczeń sędziowskich , przyczyną których była niespotykanie duża frekwencja jachtów w porównaniu do organizowanych w ostatnim czasie regat na naszym zalewie. ⛵️ Było to aż 76 jachtów ‼️
Jak widać pomysł na regaty o charakterze rodzinnych wyścigów przypadł Wam do gustu i okazał się niezaprzeczalnie sukcesem . Za to zaufanie serdecznie dziękujemy ♥️.
W związku z niedostępnością sędziów z POZŻ, Morka poprosiła o sędziowanie niezależnego i doświadczonego sędziego Andrzeja Lewandowskiego, który nie jest członkiem Morki.
Zasadne protesty dotyczące wyników zostały zweryfikowane i pozytywnie rozpatrzone przez sędziego, a wyniki publikujemy poniżej.
Wnioski zostały przez nas wyciągnięte i wdrożymy je w życie w kolejnych imprezach.
Liczymy na Waszą wyrozumiałość, a osoby, które chciałby podzielić się z nami spostrzeżeniami dotyczącymi realizacji przyszłych imprez z chęcią wysłuchamy. Uważamy natomiast za nie fair działania, np. komentarze naruszające dobre imię oraz wznoszące falę hejtu.
Z żeglarskim pozdrowieniem!
Zarząd Oddziału PTTK “Morka” w Płocku”
19 lipca 2023 r.
Tak to było z perspektywy Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych:

14 lipiec 2023 r.:
XXVI Regaty Żeglarskie w Nowym Duninowie już za chwilę (sobota 15 lipca). Żeglarze gotowi? Organizatorzy dopinają ostatnie guziki. Magnesowo – producent magnesów reklamowych dowozi ostatnie zamówienia. Piotr Zgorzelski Wicemarszałek Sejmu RP dostarczył wczoraj dodatkowe nagrody dla żeglarzy, Sylwester Ziemkiewicz Starosta Płocki pomagał przy przygotowaniach w porcie. Ogólnie zespół regatowy zarobiony ;)⛵️⚓️⛵️ Mazowsze serce Polski Gmina Nowy Duninów Starostwo Powiatowe w Płocku Fundacja “Bez Granic” Gks Fala Oddział Żeglarsko – Motorowodny PTTK “Morka” w Płocku Zgierski Klub Sportów Wodnych #sponsorzyRegat
==========================
⛵️⚓️⛵️ Małe przypomnienie:
Puchar Wójta Gmina Nowy Duninów otrzyma klub, który zdobędzie największą ilość punktów w regatach („Za zajęcie I miejsca zespołowego” liczonego wg. zasad określonych w Instrukcji żeglugi).
Puchar Sylwester Ziemkiewicz Starosta Płocki otrzyma załoga, która uzyska największa ilość punktów w regatach („dla zwycięzcy w najliczniejszej klasie”).
Puchar Piotr Zgorzelski Wicemarszałek Sejmu RP otrzyma najstarszy sternik jachtu biorącego udział w regatach.
Puchar Adam Struzik Marszałka Województwa Mazowieckiego otrzyma sternik najszybszego jachtu biorącego udział w regatach.
Puchar Prezesa Jacht Klub Boruta dla najmłodszego sternika jachtu biorącego udział w regatach.
Puchar Prezesa Pabianicki Klub Sportów Wodnych otrzyma załoga biorąca udział w regatach, która oceniania będzie pod kątem: niesienia pomocy innym jachtom, ustępowania prawa drogi nie doprowadzając do kolizji z innymi jachtami, stosowania się do wszystkich zaleceń Komisji Regatowej jak i ww. przepisów oraz dbaniem o środowisko naturalne.⛵️⚓️⛵️⛵️⚓️⛵️

Amatorskie Regaty Żeglarskie (3 wyścigi) o 3 puchary: Marszałka Województwa Mazowieckiego, Starosty Płockiego i Wójta Gminy Nowy Duninów oraz festyn, rejs statkiem wycieczkowym z przewodnikiem po Zalewie Włocławskim i dużo więcej.

Po raz drugi obok głównych wyścigów zostanie zorganizowany wyścig dla dzieci na żaglówkach typu OPTIMIST.

Koncerty zespołów: Poparzeni kawą trzy, Bayer Full, Lena, Iskra Band, no i szanty ;)

Dzieci i rodziców zapraszamy do konkursów z nagrodami i do darmowego “dmuchanego miasteczka”.

Stoiska z rękodziełem i nie tylko. Spróbujecie i kupicie najlepszy miodzik, poczytacie o żeglarstwie, możecie też płynąć po Zalewie Włocławskim i z wody oglądać Nowy Duninów. Świt możemy powitać w dobrym towarzystwie w porcie.

Poparzeni kawą trzy:


regaty2023_plakatA2_534


Zawiadomienie o Regatach – pobierz plik pdfGo to Top