Archive for czerwiec, 2022

Wakacje w gminie Nowy Duninów

Mamy wakacje, to już wiedzą wszyscy rodzicie uczniów. Pogoda na urlop wyśmienita, ale większość z nas pracuje i upały trochę jednak dokuczają. Dziś i jutro synoptycy prognozują dla Mazowsza nie tylko wysokie temperatury, ale i burze z gradem. Warto o tym pamiętać planując wypady nad jeziora i w inne ciekawe miejsca.
Jeśli mowa o korzystaniu z kąpieli wodnych i słonecznych, zapraszamy od jutra na kąpielisko „Soczewka” nad jeziorem … Soczewka w Soczewce.
Przygotowania do otwarcia kąpieliska trwają. Organizatorem kąpieliska jest Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Płocku. Wójt gminy za chwilę podpisze umowy z ratownikami. Od jutra, od godz. 10.00 – 18.00 kąpielisko będzie otwarte i strzeżone.

Także od 1 lipca ruszają dodatkowe weekendowe kursy autobusów oznaczone w rozkładzie jazdy literką „L”. Warto się zapoznać: https://nowyduninow.info.pl/?p=12913
Zachęcamy też do skorzystania z hotspotów, tj. punktów bezpłatnego dostępu do internetu.
Łączcie się z „WIFI4EU Nowy Duninow”. Jedynym warunkiem skorzystania z usługi jest akceptacja regulaminu.

Oto lokalizacje hotspotów WIFI4EU Nowy Duninow:
Nowy Duninów:
Port, park (od strony ul. Gostynińskiej), kompleks rekreacyjno – sportowy przy SP w Nowym Duninowie, „Mój Rynek”; biblioteka, sala OSP, Lokalne Centrum Kompetencji w UG, sala zebrań w UG.
Soczewka:
Skwerek, plac zabaw i boisko przy szkole, Gminny Ośrodek Kultury.
Krótka instrukcja:
1. Włącz wifi w swoim telefonie
2. Pojawi się lista dostępnych sieci. Znajdź WI4EU Nowy Duninow. Jeśli nie pojawi się ekran z prośbą o akceptację regulaminu, wejdź w ustawienia połączenia z wybraną siecią – autoryzacja.
3. Zatwierdź regulamin (możesz się z nim zapoznać) i korzystaj z dobrodziejstw sieci.
Zobacz też: https://www.orange.pl/…/jak-wlaczyc-internet-w…/


Nie odbierasz sygnału?

27 czerwca br. w regionie mazowieckim nastąpiła zmiana standardu nadawania bezpłatnej naziemnej telewizji. W ramach przełączenia sygnału
do standardu DVB-T2/HEVC zmieniają się częstotliwości nadawania multipleksów: MUX-1, MUX-2 i MUX-4.
MUX-3 tymczasowo nie zmienia standardu nadawania.
===================
Mieszkańcy, których telewizory nie odbierają nowego sygnału nadawania bezpłatnej telewizji naziemnej DVB-T2/HEVC, a ich sytuacja materialna nie pozwala na samodzielne poniesienie kosztów zakupu nowego sprzętu do odbioru, mogą skorzystać z dofinansowania 250 zł do zakupu telewizora lub 100 zł do dekodera – zgodnych z nowym standardem.
Więcej:

“Czerpać radość z pomagania”


Nadwiślańskie Stowarzyszenie w Woli Brwileńskiej realizuje projekt “Czerpać radość z pomagania” dofinansowany z programu “Działaj lokalnie”


 

Transmisja sesji Rady Gminy Nowy Duninów

Zapraszamy do oglądania transmisji obrad XXIV Sesji Rady Gminy Nowy Duninów – wejdź na stronę: https://portal.posiedzenia.pl/nowyduninow?

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

ug_infoW związku z przystąpieniem Gminy Nowy Duninów do porozumienia samorządowego w celu realizacji zadania publicznego „Opracowanie Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Płocka i Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego (SUMP).

Bardzo prosimy o wypełnienie ankiety dostępnej pod linkiem podanym poniżej a tym samym o pomoc przy opracowaniu Planu.


Link do ankiety:

https://forms.gle/pkioQ7dQBQ5DXW4fA

Go to Top