• Wójt zatrudni konserwatora

Specjalnie dla dzieciaków

Kochane dzieciaki, dziś ostatnia bajka z serii #słuchajwdomu. (godz. 19.00). Specjalne dla Was, z parku w Nowym Duninowie o pchle szachrajce czyta gość i wielki przyjaciel gminy Nowy Duninów pan Marek Mokrowiecki Dyrektor Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Pan Mokrowiecki czyta dla was bajkę Jana Brzechwy, ulubionego autora także waszych rodziców. Z okazji Dnia Dziecka prosił o przesłanie Wam serdecznych życzeń i zaprasza was niebawem do teatru.
==================
Zadanie nr 7 dla dzieci:
Dziś proszę was o uważne słuchanie bajki pt. ” Pchła Szachrajka” J. Brzechwy. Zadanie na dziś to wykonanie ilustracji do tej bajki na papierze A4. Pamiętajcie o przesłaniu zdjęcia ilustracji na adres e- mail:kalud1@poczta.onet.pl
Za starannie i samodzielnie wykonane prace otrzymacie nagrody!
Gdybyście chcieli poznać więcej przygód sprytnej Pchełki koniecznie udajcie się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Duninowie.
Na wszystkie prace czekam do 10.06.2020 r. Katarzyna Ludwiczak


Dzieciaki, wszystkiego najlepszego

IMG_5853_300Drogie dzieciaki, z okazji waszego święta życzę Wam radości, ale takiej prawdziwej. Słońca, co oświetla, ale nie smaży nosa, przyjaciół od serca, nie od portfela, siły na pokonywanie przeciwności i spełnianie własnych marzeń. Wiem, że będąc szczęśliwymi i spełnionymi, będziecie w przyszłości najlepiej dbać o gminę Nowy Duninów, tak jak dba się o ukochane miejsca. Dziś my – dorośli budujemy dla was. Za chwilę wy będziecie po swojemu urządzać gminę Nowy Duninów. Mam nadzieję, że będziecie wtedy słuchać najmłodszych mieszkańców, tak jak my staramy się słuchać Was.

Jeszcze jedno na koniec – w uzgodnieniu z Panią Dyrektor SP w Nowym Duninowie – otwieramy place zabaw w dni powszednie w godz. 12:00 – 14:00 oraz boiska prócz dni powszednich, także w sobotę i niedzielę w godz.: w Nowym Duninowie od godz. 15.00 – 16.30; w Soczewce od godz. 15.30 – 17.00.

Mirosław Krysiak

Wójt gminy

Czekoladki dla sąsiadki. Czyta Ewa Kowalak

Ups, przepraszamy za spóźnienie. Ewa Kowalak czytała bajkę dziś o godz. 19.00 dla najmłodszych z gminy Nowy Duninów na Youtub’e. Admin ciut przysnął i udostępnia ją dopiero teraz. Jest niedziela. Może dzieci jeszcze nie śpią? Posłuchajcie pani Ewy. Bajkę dla was opowiada fachowo. Wychowała sporo dzieci z wszystkich miejscowości w naszej gminie. Teraz dba o wasze interesy w powiecie, a i tu na miejscu organizuje dla was czas wolny (i nie tylko :)). Prosimy o udostępnienie i … posłuchajcie.
=================
Zadanie nr 6 dla dzieci:
Po dzisiejszej lekturze chciałabym zaprosić Was do stworzenia przepisu na Waszą ulubioną sałatkę. Jeśli mielibyście ochotę zachęcam do jej wykonania i poczęstowania Rodzinki. Przepisy i ewentualne zdjęcia( nieobowiązkowe) wysyłajcie na adres kalud1@poczta.onet.pl

Dla najlepszych kucharzy czekają nagrody!


Przytul mnie – czyta Małgorzata Kuczkowska

Dziś o godzinie 19.00 pani Małgorzata Kuczkowska specjalnie dla najmłodszych. Ulubiona bajka jej dzieci.
Zadanie nr 5 dla dzieci:
Czy nie macie dość już dość siedzenia w domu? Czy nie jest Wam czasem nudno?
Nie przejmujcie się takich osób jest więcej. Dlatego dziś poproszę Was o zaproponowanie ciekawych zajęć dla swoich kolegów i koleżanek aby nie było im nudno. Przysyłajcie propozycje na adres e- mail:kalud1@poczta.onet.pl


Dyrektor szpitala na Winiarach dla dzieci

zapraszamy dziś o godz. 19.00.
Dzieciaki, czas na waszego gościa – Dyrektora Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku Pana Stanisława Kwiatkowskiego. Bywa, że on gości was w szpitalu na Winiarach, dziś jest waszym gościem. Polubił wasz dominowski park i was na pewno też by polubił. Z wójtem Krysiakiem znają się od wielu lat i czasem nawet pracują razem. Posłuchajcie dziś bajki w jego wykonaniu. Starał się bardzo, ale też ciut się denerwował, bo przed taką publicznością nigdy dotąd nie występował (i zaznaczamy – nie przyleciał do Nowego Duninowa na miotle, całkiem zwyczajnie przyjechał samochodem:))

Zadanie nr 4 dla dzieci:
Zapewne wiecie, jak przemieszczają się czarownice, nie tylko te małe, ale i te doświadczone. Zachęcam dziś do wykonania miotły i ozdobienia jej według własnego pomysłu. Materiały do jej wykonania z pewnością znajdziecie podczas spaceru. Koniecznie zróbcie zdjęcie miotły i przyślijcie na adres: kalud1@poczta.onet.pl
P.S. Pamiętajcie żeby nie niszczyć drzew!


Go to Top