• VIII Gminny Turniej Sołectw

Jak będzie wyglądał port w Nowym Duninowie?

fal_rzgw_wyjazd_534
Taka oto ekipa: Wójt oraz przedstawiciele Gks Fala: Andrzej Szymborski, Włodzimierz Kalwasiński i jednocześnie przedstawiciel Rady Gminy w osobie Wlodzimierza Romańskiego, odbyła dziś spotkanie z przedstawicielem RZGW w Warszawie Zlewnia Włocławek.
O ich pomysłach na zagospodarowanie portu w Nowym Duninowie będziemy na pewno mówili dużo, to co już zrobili możecie zobaczyć odwiedzając port.
O efektach dzisiejszych rozmów z Dyrektorem Zlewni we Włocławku za wcześnie mówić, ale “klimat jest dobry” – mówi wójt. To bardzo dobra wiadomość.

Kup Skodę Octavię.

O zakupie nowego samochodu służbowego informowaliśmy. Teraz czas na sprzedaż Skody Octavia. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.

Cena wywoławcza 6 tys. zł (wadium 500 zł).

Numery telefonów oraz szczegóły podane zostały w ogłoszeniu:

 

RG. 2613.1.2019.KP

OGŁOSZENIE

Ogłoszenie o sprzedaży samochodu służbowego Skoda Octavia – nr rej. WPL99SK. rok produkcji 2007.

powiązane dokumenty:

  1. Ogłoszenie o sprzedaży – pobierz plik pdf

Maszt w Soczewce.

maszt_soczewka_300Pytacie Państwo o budowę masztu telefonii komórkowej w Soczewce. Otóż samorząd gminy w żaden sposób nie uczestniczy w tej inwestycji. Inwestorem, wg danych na tablicy informacyjnej jest firma EmiTel. Wg nieoficjalnych jeszcze informacji – na maszcie będzie nadajnik firmy Orange.

Na obecnym etapie trudno mówić o tym, czy zasięg telefonii komórkowej poprawi się w Soczewce i najbliższej okolicy. Czekamy na to wszyscy od dłuższego czasu. Wójt wystąpił do inwestora z prośbą o spotkanie. Chciałby uzyskać kilka informacji, także o ewentualnych planach w tym zakresie poza Soczewką.

Wiosenne naprawy dróg.

13_02_10_534Zima prawie jak wiosna, więc można planować pierwsze wiosenne naprawy gruntowych dróg gminnych. Wg. informacji uzyskanych od Wójta plan naprawy dróg jest przygotowany, a procedury zakupu kruszywa do wbudowania na ukończeniu. Niestety termin uruchomienia napraw, ze względu na warunki pogodowe, trochę się przesunie w czasie. Pierwsze prace, o ile nie będzie padało i mróz się nie nasili, rozpoczną się w następnym tygodniu. O lokalnych utrudnieniach związanych naprawami dróg, postaramy się informować z odpowiednim wyprzedzeniem.

Regaty 13 lipca

Dacia Duster zastąpiła wysłużoną Skodę Octavię.

Skoda kupiona była 26 marca 2007 r. Wtedy zastąpiła mocno zużytego Poloneza. Po prawie 12 latach i tysiącach kilometrów jeżdżonych po drogach gminnych i nie tylko, zostanie sprzedana. Od wczoraj samochodem służbowym Urzędu Gminy, z którego korzystać będzie także GOPS, a czasem GOK i uczniowie Szkoły Podstawowej, jest Dacia Duster. Zakupiona została za kwotę 61.600,00 zł.

Ile kosztują odpady i dlaczego.

ug_infohttps://ugnowyduninow.bip.org.pl/?tree=466,Aktualno%C5%9Bci – pod tym linkiem lub klikając w zakładkę ODPADY na naszej stronie, zamieściliśmy szczegółowe wyjaśnienie dotyczące odbioru odpadów z naszych posesji i kosztów tej operacji.

Tak wysoka podwyżka opłat za odbiór odpadów nie jest “widzi mi się” samorządu gminy i na pewno, nikt z Radnych, a tym bardziej Wójt Gminy, nie są z tego zadowoleni. Nie jesteśmy też wyjątkiem. Te samorządy, które są już po przetargach, odnotowują podobny wzrost cen.

Stan wody na Wiśle

ug_infoStan wody w Wiśle na terenie gminy Nowy Duninów pozostaje na niskim poziomie. Sytuacja monitorowana jest na bieżąco przez Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego. O każdej zmianie będziemy informowali.

Praca w Urzędzie

ug_mk534Kto z Was chciałby pracować w Urzędzie Gminy?

Wójt Mirosław Krysiak zatrudni pracownika biurowego. Zakres obowiązków obejmuje m.in. księgowość budżetową oraz rozliczanie podatku VAT. Jest to praca w trybie zastępstwa.

W sprawie zatrudnienia prosimy o kontakt z Panią Katarzyną Stawicką Sekretarz Gminy, nr tel. 512372511 lub 24/2610236 wew. 103

Ferie!

Jutrzejszy piątek (25 styczeń 2019 r.) to początek zasłużonych ferii zimowych. Pogoda robi się ciekawa. Na razie tylko mrozi, ale podobno śnieg też będzie.

W sobotę natomiast, o godz. 14.00 Babcie i Dziadkowie spotkają się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Nowym Duninowie żeby oklaskiwać swoje wnuczki i wnuków, a może nawet wystąpić z nimi na parkiecie.

Od poniedziałku GOK zaprasza do siebie. I tak:

28 – 011.2019 r. w Szkole Podstawowej w Nowym Duninowie:

  • 29.01.2019 – kręgielnia
  • 31.01.2019 – lodowisko

04 – 08.01.2019 r. zajęcia w Soczewce:

W programie m.in.: poznanie obyczajów Meksyku

  • zabawy dzieci meksykańskich
  • zajęcia plastyczne

Wszystkie zajęcia odbywać się będą w godz. 10.00 – 13.00. Chętnych prosimy o zapisy na zajęcia pod nr tel. 506 613 534.

W czasie ferii zaplanowana jest również wycieczka do Warszawy. W programie:

  • sala zabaw (m.in. labirynty, przeciskacze, podwieszane suwadła, zjeżdżalnia imitująca Wodospad Niagara)
  • gokarty
  • zwiedzanie portu lotniczego im. F. Chopina

Senior dziś

Takie małe spotkanie noworoczne i … Dzień Babci i Dziadka. Seniorzy z Koła Emerytów w Nowym Duninowie, jak widać i słychać, mają się świetnie. Dziś na ich prośbę wójt wręczył legitymację członkowską Seniorce Zofii (Zofiówka w tym roku będzie jeszcze bogatsza), a seniorzy wręczyli wójtowi – najświeższemu dziadkowi, akcesoria uspakajające wnuka – grzechotkę, a Pani Jagoda Korneszczuk, szefowa Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Płocku – smoczek. Zaawansowani dziadkowie wiedzą, a świeży dziadek dowie się niebawem, że są to przedmioty wyjątkowo przydatne :) Pozdrawiamy Duninowskie Koło Emerytów i Rencistów i życzymy im dużo zdrówka.


Chodniki przy krajówce i ścieżka rowerowa aktualne.

Budowa chodnika Stary Duninów – Nowy Duninów, uzupełnienia chodników przy drodze krajowej oraz budowa ścieżki rowerowej w wersji alternatywnej do planowanej wcześniej po wale przeciwpowodziowym, pozostają aktualne. Aktualne jest też porozumienie z Generalną Dyrekcją dotyczące partnerstwa w tym zakresie. Przypomnieć warto, że tylko wspólne przystąpienie do zadania dawało szansę na jego realizację, tak jak kiedyś budowa chodników.

krajowa_arch_534W miniony poniedziałek wójt spotkał się z Dyrektorem Leszkiem Sekulskim z GDDKiA w Warszawie żeby uzgodnić kolejne etapy projektowania. Finansowanie inwestycji? Montaż dość prosty, ale wymagający współpracy: z naszego budżetu wykonamy projekt, GDDKiA sfinansuje wykonanie.

Jeśli idzie o ścieżkę rowerową Płock – Soczewka –  Bieżące rozwiązanie powstało jako alternatywa do projektu ścieżki po wale przeciwpowodziowym. Od strony Płocka będzie przebiegała przy DK 62, następnie przy drodze powiatowej.

Podsumowując, prace projektowe posuwają się do przodu.  Termin wykonania, zgodnie z zapisami w porozumieniu – rok 2023. To duże zadanie i kosztowne.

Babcia i Dziadek

Fim nagrany dwa lata temu podczas spotkania uczniów szkoły w Nowym Duninowie z Babciami i Dziadkami. W tym roku także seniorzy rodów otrzymali zaproszenie do Soczewki i Nowego Duninowa. Do zobaczenia :)


VI Sesja Rady Gminy

Minutą ciszy uczestnicy VI sesji Rady Gminy Nowy Duninów uczcili pamięć Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.


Przedszkole w Nowym Duninowie?

Go to Top