• Wójt zatrudni konserwatora

Fundusz sołecki w realizacji

Fundusz sołecki 2020 jak najbardziej w realizacji. W załączonym pliku zamieściliśmy zestawienie inicjatyw, które zostały zrealizowane lub prace trwają. Na zdjęciach roboty w ramach funduszu na drodze gminnej w Soczewce, ale także udrożniona i wyremontowana droga „po Górkach” w Brwilnie Dolnym, zagospodarowany skwerek nr II w Soczewce i lipy czekające na zasadzenie przy ul. Wierzbowej w Soczewce. Że lipy? Dlaczego nie. To wspaniałe drzewa, które wśród już rosnących tam wierzb będą się prezentowały wspaniale.


Zestawienie zadań w ramach funduszu sołeckiego – pobierz plik pdf


O godz. 19:00 w czwartek poczyta wam Pani Zosia Garwacka

Tym razem (czwartek o godz. 19.00), dzieciakom poczyta radna i sołtys sołectwa Brwilno – Dolne Soczewka – uśmiechnięta pani Zofia Garwacka. Zapraszamy serdecznie przed komputery, ale … mamy dla Was kolejne zadanie i propozycję udziału w konkursie.

  • Przedwczoraj czytał wójt gminy bajkę o …. ?
    No właśnie, jaką? Było tam coś o bańkach? Zadanie nr 1 - Pani Kasia zaprasza was do samodzielnego zrobienia baniek mydlanych. Zabawę z nimi przy użyciu słomek udokumentujcie zdjęciami. Prześlecie je do Pani Kasi.
  • Wczoraj dziadek Andrzej – Przewodniczący Rady Gminy czytał o ryjówce i jej wspaniałym pamiętniku. Stąd zadanie nr 2 dla was: idźcie w ślady Florki (kto to był? Kto z Was pamięta?) i wykonajcie samodzielnie pamiętnik, któremu później będziecie mogli powierzyć swoje najskrytsze sekrety. Nie potraficie pisać? Nie szkodzi. Możecie w nim rysować, wklejać zebrane podczas spaceru kwiatki i inne ważne dla was rzeczy. Jesteście pomysłowi. Jesteśmy pewni, że tym razem pomysłów też Wam nie zabraknie.

    Skoro konkurs, to i nagrody. Pani Kasia Ludwiczak już się nad nimi głowi. Będą na pewno świetne. Więc wykonujcie zadania z każdego odcinka i dokumentujcie to. Pamiętnik można pokazać Pani Kasi podczas zajęć w GOK (mamy nadzieję, że już niedługo), a zdjęcia i ewentualnie krótkie filmiki przesyłajcie na adres: kalud1@poczta.onet.pl


Dzień Samorządu Terytorialnego – nasze wspólne święto.

Dziś (27 maja – środa) – z pamiętnika

Nasza mama czarodziejka

Go to Top