• VIII Gminny Turniej Sołectw

Uwaga! Utrudnienia.

Informujemy, że w dniach 21, 22 oraz 25 marca (czwartek, piątek i poniedziałek do godz. 12.00) kasa Urzędu Gminy w Nowym Duninowie przy ul. Osiedlowej 1 będzie nieczynna z przyczyn technicznych.

Od dnia 21 marca na parterze budynku Urzędu Gminy rozpocznie się niewielki co prawda, ale remont. Pracownice z pokoju nr 7 (Referat Rozwoju Gospodarczego) czasowo będą przyjmowały interesantów w innych pomieszczeniach.

Główne wejście do budynku będzie otwarte, ale proponujemy w tym czasie korzystać z wejścia od strony parkingu.

Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy


Czekają na właściciela lub nowy dom.

O tym psiaku dość głośno w naszej gminie. Pracownicy Urzędu Gminy podejmowali kilka prób odłowienia go, ale zwierzak uparcie czekał na swojego właściciela. Jeśli ktoś rozpoznaje go i zna właścicieli, prosimy o przekazanie im informacji. Pies został odłowiony. Musiał zostać uśpiony żeby można go było zabrać z drogi nr 573. Czeka obecnie na przewiezienie do schroniska. Ktoś poznaje psiaka? Może ktoś chciałby go zaadoptować? Nie jest agresywny, ale nie ufa obcym. Potrzebuje domu.
===========================
W jego sprawie prosimy o kontakt z pracownikiem Urzędu Gminy Panią Magdaleną Duch – tel. 24/261 02 36 wew. 113 lub 791 002 832.


Kolejny “zagubiony” piesek szuka swojego Pana w Dzierząznie. Może ktoś go poznaje?A jeśli nie, to może ktoś zechciałby go przyjąć do siebie?


Bierzemy szczeniaka do domu, bo chcemy mieć przyjaciela, kogoś kto popilnuje domu i z różnych innych względów. Bywa, że nasz pupil postanowi zrobić sobie dłuższą wycieczkę po okolicy i gubi się. Szukamy go, czekamy na niego. Coraz częściej jednak spotykamy psiaki, które zostały przez właściciela porzucone, wywiezione do lasu, pozostawione samym sobie. W naszej gminie lasów nie brak. Są piękne, ale to przestrzeń dla udomowionych zwierzaków mało przyjazna. Przechodzący ludzie rzucą coś, jakoś można przetrwać, Jakoś. Pies tęskni, często czeka na właściciela w miejscu, w którym ostatni raz go widział, z nadzieją, że Pan/i wróci, bo się pewnie gdzieś zagubił/a. Takie psiaki najczęściej są mało ufne. Trudno je odłowić i odstawić do schroniska.
============
Z urzędu wójt musi każdym takim zwierzakiem zaopiekować się. Odłowienie i utrzymanie psa w schronisku kosztuje nie mało. Jest to kwota ok. 300 zł za każdego psa miesięcznie. W tej chwili mamy 3 psy w schronisku. Tu czekają na adopcję, która może nie nastąpić. Roczne ich utrzymanie w schronisku to koszt 10.800,00 zł. Dochodzą koszty odłowienia psa, często udzielenia pierwszej pomocy. Koszty te pokrywamy z naszego wspólnego gminnego budżetu. Za brak odpowiedzialności właściciela psa płacą więc mieszkańcy naszej gminy.
Stąd apel do wszystkich, którzy planują przyjęcie pod własny dach zwierzaka. Zanim to zrobicie głęboko się zastanówcie, czy dacie radę opiekować się nim. A jeśli już zdarzy się, że musicie rozstać się z pieskiem, warto znaleźć dla niego dom zastępczy, oddać do schroniska, ale nie porzucać w lesie, na drodze ….

W najbliższą środę

Wybory w sołectwie Nowy Duninów

Wszystkiego dobrego dla Sołtysów i Radnych rad sołeckich

11 marca to  świąteczny dzień, to Dzień Sołtysa, który może hucznie nie jest obchodzony w gminie Nowy Duninów, ale o sołtysach nikt tego dnia nie zapomina, a już na pewno nie wójt i Radni Rady Gminy.

Dużo dziś ciepłych słów padło w Urzędzie Gminy pod Waszym adresem drodzy Sołtysi. Szczególnie Mirosław Krysiak wójt gminy, współpracujący z Wami na co dzień, mówił dużo i dobrze. Wiemy też, że nie są to słowa bez pokrycia. Znacie się, w większości przypadków, od wielu lat i od wielu lat współpracujecie. Ta współpraca przyniosła wymierne efekty. I mowa tu nie tylko o inwestowaniu w ramach funduszu sołeckiego, ale także o codziennej współpracy przy mniejszych i większych projektach realizowanych dla mieszkańców.

“DrodzY sołtysi i Radni rad sołeckich 13 sołectw w gminie Nowy Duninów, życzę Wam wytrwałości w tym co robicie, życzliwości i wsparcia sąsiadów, ale przede wszystkim kolejnych sukcesów i radości z ich osiągania. Dziękuję w imieniu swoim i kolegów Radnych za wielkie zaangażowanie w sprawy naszych wsi, a tym samym za udział w tak ważnym dziele, jakim jest systematyczny rozwój gminy Nowy Duninów.

Tym z Was, którzy są jeszcze przed wyborami, życzę wygranej. Wszystkim Wam wsparcia ze strony mieszkańców i ich zaangażowania w projekty, które chcecie realizować. Niezmiennie będziemy Was wspierać i mam nadzieję razem budować gminę Nowy Duninów.

Naszym sąsiadom sołtysom bliższym i tym trochę dalszym, poznanym i nie poznanym dotychczas życzę entuzjazmu takiego, jaki posiadają sołtysi w gminie Nowy Duninów i pogody ducha takiej, jaką oni mają. Kolegom wójtom natomiast, życzę takich sołtysów, jakich my mamy.”

Mirosław Krysiak


 

Do życzeń dołączają się pracownicy Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Kierownik GOK-u oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Nowym Duninowie i Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej. Wszystkiego dobrego od nas Wszystkich i oby Wam się udawało wszystko to, na czym Wam zależy ;)

Kilka pamiątkowych fotografii z dedykacją dla najlepszych sołtysów w Polsce, czyli naszej trzynastki :)


Oto Sołtysi i Radni rad sołeckich kadencji 2015 – 2019 i częściowo nowej kadencji:

Sołectwo Imię i nazwisko sołtysa Rada sołecka
Brwilno Janina Figiel  Krysiak Paweł, Kamionka Kazimierz, Dalewski Stanisław
Popłacin Piotr Błaszczak  Chyba Waldemar, Jatkowska Teresa, Błaszczak Agnieszka, Rogulska Katarzyna, Zawadzka Halina
Dzierzązna Barbara Gątarek  Filińska Jolanta, Gątarek Jacek, Kieplin Damian, Myzia Wojciech, Szymański Marek
Brwilno Dolne – Soczewka Zofia Garwacka  Opala Jakub, Popławska Grażyna, Kuczkowski Marcin Misiak Zofia, Turowski Władysław.
Wola Brwileńska Maria Stefańska  Redlińska Ilona, Kalwas Wojciech, Bartosiak Elżbieta
Stary Duninów Anna Kalwasińska  Augustyniak Alicja, Danuta Bogucka, Małgorzata Iwańska
Nowy Duninów Teresa Michalska  Szymańska Mirosława, Szymborski Andrzej, Kościeszyński Marek
Karolewo – Nowa Wieś Wojciech Kijek  Tomaszewska Iwona, Lewicka Krystyna, Lewandowska Karolina
Kamion – Grodziska   Dariusz Woźnikowski  Rzegocka Aneta, Piątkowska Agnieszka, Lewandowski Marian
Środoń – Brzezinna Góra Halina Oczkiewicz  Bróździńska Zofia, Frątczak Ewa, Kubicki Władysław
Trzcianno – Jeżewo Halina Zalewska  Ciesielski Radosław, Perczyńska Maria, Stawicki Waldemar, Zaremba Wojciech
Duninów Duży Anna Chrabąszcz  Agnieszka Kaźmierska, Durma Jarosław, Agnieszka Domosławska.
Lipianki Stanisław Starzyński  Gajewski Zbigniew, Kędzierska Teresa, Nowacka Marzena
Go to Top