Będziemy mieli targowisko z prawdziwego zdarzenia. Propozycja wójta, budowy takiego obiektu, znalazła uznanie wśród Radnych. Szybka decyzja, równie sprawne przygotowanie dokumentacji, wniosek do Marszałka i już w najbliższy piątek Marszałek zaprasza wójta do podpisania umowy o dofinansowanie realizacji projektu.

Samorząd Mazowsza w tym roku przeznaczył 9,4 mln zł na ten cel. W sumie wybrano do dofinansowania 12 projektów. W tej dwunastce jest gmina Nowy Duninów z projektem „Budowa targowiska gminnego „Mój rynek” w Nowym Duninowie”, jako jedyna w powiecie płockim, która wybuduje targowisko. Na liście beneficjentów jest jeszcze gmina Drobin, która przebuduje istniejące targowisko. Więcej na: ww.mazovia.pl

Wstępnie wójt zaproponował do budowy Pl. Strażacki. To tu zwyczajowo ustawiają się stoiska handlowe. Pomysł musiał ulec korekcie, ponieważ w tym obszarze, wg. planu zagospodarowania przestrzennego, mogą być posadowione miejsca parkingowe. Poza tym miejsca na handel jest mało i linie energetyczne w tym miejscu krzyżują się, co skutecznie uniemożliwia budowę takiego obiektu. Szybka korekta i wybrano najlepsze miejsce. Dwa kroki od ul. Włocławskiej i Płockiej, krok od ul. Gostynińskiej, Urzędu Gminy, przygodni lekarskiej, szkoły i posterunku policji, na działce o nr ewidencyjnym 113/1 w Nowym Duninowie.

Koszt realizacji zadania to kwota 301 916,10 PLN. Wartość dofinansowania wynosi 192 109,00 PLN.

plan targowiskaJak to będzie wyglądało? Na działce o powierzchni 1073m2 powstanie m.in. 13 miejsc parkingowych o utwardzonej nawierzchni, 16 miejsc handlowych, utwardzonych i częściowo zadaszonych, oświetlenie terenu (lampy solarne), toalety kontenerowe wraz z instalacją fotowoltaiczną. Całość zostanie ogrodzona.


 


Zgodnie z głównym celem programu miejsce to ma przede wszystkim umożliwić promocję i sprzedaż lokalnych produktów. Wg planu targowisko powstanie do czerwca 2021 r.

Nazwą „Mój rynek” opatrzone są wszystkie targowiska budowane w ramach programu uruchomionego przez samorząd województwa mazowieckiego. Jego realizacja możliwa jest dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.