Archive for wrzesień, 2021

30 września – ostatni dzień spisu – to dziś!

Co zrobić, żeby nie zapłacić kary grzywny za brak udziału w spisie powszechnym?
Za kilka godzin koniec spisu. Spora grupa mieszkańców Mazowsza przypomniała sobie o tym obowiązku właśnie teraz, blokując infolinię i punkty spisowe. Jeśli obawiasz się, że nie zdążysz się spisać i zapłacisz grzywnę, to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Zostaw numer telefonu na infolinii. Oddzwonimy.


Najprostszą i najwygodniejszą metodą udziału w spisie jest samodzielne wypełnienie formularza na stronie https://spis.gov.pl/. Logujesz się podając identyfikator PESEL lub przez profil zaufany.
Do końca września jest również możliwość spisania się przez telefon. To odpowiednia opcja dla osób, które nie mają komputera z Internetem lub wolą mieć wsparcie rachmistrza. Ze względu na bardzo duże obciążenie infolinii, zmieniono zasady jej funkcjonowania. Wystarczy zadzwonić pod nr 22 279 99 99, postępować zgodnie z komunikatami i na koniec zostawić swój nr telefonu. Rachmistrz bardzo szybko oddzwoni z nr infolinii lub 22 828 88 88. Na ekranie może się wyświetlić tylko jeden z tych dwóch numerów.
Jeśli w najbliższym czasie będziesz w urzędzie gminy/miasta, możesz skorzystać z punku spisowego i wypełnić formularz spisowy z pomocą przeszkolonej osoby. Wypełnienie obowiązku spisowego w urzędzie gminy/miasta przebiega sprawnie, jednak w ostatnich dniach września mogą tworzyć się kolejki.
Nie ma co czekać do ostatniego dnia września na kontakt z rachmistrzem. Ze względu na ograniczenia, może już się z nami nie zdążyć skontaktować. Dlatego warto obowiązek spisowy wypełnić samemu, dzwoniąc na infolinię lub spisując się przez Internet.
Co zrobić żeby nie zapłacić kary grzywny 5000 zł za brak udziału w spisie powszechnym?
Po prostu się spisać jak najszybciej i nie liczyć, że ktoś nie zauważy niespisanego mieszkania czy osoby. Wypełnienie formularza spisowego trwa ok 10 minut. To nie jest trudne!
Informacje o spisie znajdują się na stronie https://spis.gov.pl.

Spisałem się w lipcu. Dzięki pani Ani szybko i sprawnie.

Spisałem się w lipcu. Dzięki pani Ani szybko i sprawnie. Mirosław Krysiak. Dziś pozostaje infolinia i spisanie się przez internet: https://spis.gov.pl/.

 

Asfalt w Trzciannie – zakończono I etap budowy.

Budowa drogi w Trzciannie zakończona i bardzo oficjalnie odebrana. 370 m drogi o nawierzchni z mieszanek mineralno – bitumicznych asfaltowych położyliśmy, zgodnie z wolą mieszkańców, w samej miejscowości, przy zabudowaniach – mówi wójt. – Kolejne odcinki to bliższa i dalsza przyszłość i mamy nadzieję, że wspólna z samorządem województwa mazowieckiego. – Koszt budowy tego odcinka to 220.898,28 zł, z czego 118.000 zł to dotacja ze środków finansowych budżetu Województwa Mazowieckiego na zadanie z zakresu budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych.


Wójt podpisał umowę z Adamem Struzikiem w połowie czerwca. We wtorek (28 września) mieszkańcy oficjalnie otworzyli pierwszy w Trzciannie odcinek asfaltowej drogi.


Dla nas – mówi Dariusz Zajączkowski Radny Rady Gminy Nowy Duninów – to duże wydarzenie i chcieliśmy to uczcić licząc na to, że nie będziemy musieli długo czekać na ciąg dalszy.


Dziękujemy za zdjęcia. Przy odbiorze kolejnych odcinków drogi admin na pewno się pojawi.


„Kraszewski Komputery dla bibliotek 2021”

IK_logo 2017Instytut Książki właśnie ogłosił wyniki naboru do Programu „Kraszewski Komputery dla bibliotek 2021”  Z dofinansowania skorzysta 112 instytucji, w tym również nasza Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Duninowie. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy. GBP jako beneficjent w/w programu uzyska dofinansowanie w łącznej kwocie 12.100,00 zł z czego wkład własny to 2.100,00 zł. Całość  środków finansowych zostanie przeznaczona na zakup sprzętu komputerowego  wraz z oprogramowaniem (2 laptopy i drukarka laserowa).


Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Duninowie jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki “Kraszewski dla bibliotek”. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego  dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.  W ramach zadania zakupiono:2 laptopy i 1 urządzenie wielofunkcyjne laser. Koszt ogółem zadania wyniósł 12.100,00 zł z tego 10.000,00 zł dofinansowania z Instytutu Książki.

Budowa drogi w miejscowości Trzcianno trwa.

Na prośbę mieszkańców – mówi wójt – wystąpiłem do Marszałka Województwa Mazowieckiego Adam Struzik z prośbą o zmianę i Marszałek przychylił się do niej. Zamiast połączenia z Nowym Duninowem mamy budowę, która planowana była do realizacji jako etap II. – Myślę, że to dobry pomysł. Kolejne odcinki to plany na kolejne lata.

Niedziela szczepień i “Czystego Powietrza”

Go to Top