Rozpoczynamy letni sezon turystyczny. Na ogół pierwsi są żeglarze i nie inaczej jest w tym roku. W najbliższą sobotę nasi mieszkańcy wyruszą na trasę Rodzinnego Rajdu Rowerowego, a w Soczewce spotkają się Seniorzy na Festynie „Zdrowy i Aktywny Senior” organizowanym przez TKKF Chomiczówka. 25 maja natomiast OSP Dzierzązna zaprasza do siebie na III Piknik Plenerowy.

Jak widać, dzieje się dużo, a to dopiero maj. Dzieje się też w inwestycjach. 20 maja (poniedziałek) wójt podpisze umowę na dofinansowanie budowy dalszego odcinka drogi gminnej w Karolewie.

W ubiegłym tygodniu natomiast, złożył 3 wnioski do Marszałka Województwa Mazowieckiego o dofinansowanie projektów: budowa ul. Parcelowej w Nowym Duninowie (c.d.), budowa Pumptracka (obok skateparku w Nowym Duninowie) oraz nasadzenia w zabytkowych parkach w Nowym Duninowie i Soczewce. W sumie zadania te obliczone są na ogólną kwotę 742,5 tys. zł. Wnioski do Marszałka Struzika o dofinansowanie opiewają na 546,5 tys. zł.


W czerwcu powinna wejść ekipa budowlana do ogródka turystycznego w Nowym Duninowie (ul. Włocławska 3A). To już kolejny etap budowy, którego realizację, poprzez LGD „Aktywni Razem”, wsparł finansowo Marszałek Adam Struzik w kwocie 61,5 tys. zł. Wg kosztorysu całość zadania wynosi prawie 100 tys. zł.

Nie są to może wielkie projekty, ale mieszkańcy gminy czekają na ich realizację, a jeśli się je zaczyna sumować, robią pokaźną  kwotę, jak zawsze nie naszych pieniędzy, w naszej gminnej kieszeni.

Skoro mówimy o zadaniach inwestycyjnych, warto wspomnieć o inicjatywie grupy mieszkańców, którzy przy wsparciu m.in. samorządu gminy zajęli się poprawą estetyki portu w Nowym Duninowie. Na kolejne prace w tym zakresie otrzymali wsparcie w ramach programu „Działaj Lokalnie”.