Zaplecze z salą, kuchnią, toalety. Obok boisko do piłki nożnej, które urządzali wspólnie mieszkańcy, w tym członkowie stowarzyszenia Nasze Lipianki przy wsparciu Starosty Płockiego i Wójta Gminy, a ostatnio z gruzu i zadrzewień wyłoniło się stare boisko do siatkówki. Piękny teren, na którego zagospodarowanie mają już pomysł nowi gospodarze.

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wsparł remont nowej strażnicy (dach i stolarka drzwiowa na części budynku będącej remizą). Także Starosta Płocki Mariusz Bieniek postanowił zadbać o to, żeby nowi gospodarze mogli się na początek zagospodarować. Jak mówi Radna Rady Powiatu Płockiego Ewa Kowalak, obie organizacje od dawno działają prężnie i dla lokalnej społeczności robią naprawdę dużo, więc powiatowy program “Działaj Lokalnie” jest jak najbardziej dla nich.

Wójt i Radni wzięli na siebie dużą część kosztów utrzymania, bo to w końcu świetlica wiejska, ale resztą muszą się zająć nowi współgospodarze. Cóż, teraz trzeba ten nowy dom urządzić po swojemu, a sąsiedzkie stosunku zacieśniać.