VI Piknik Wakacyjny i IV Turniej Wolnych Drużyn – Fotoreportaż


IMG_3806VI Piknik Wakacyjny i IV Turniej Piłki Nożnej Wolnych Drużyn o Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów Mirosława Krysiaka. Obie imprezy od lat są połączone.

W tym roku w Turnieju wystartowało osiem drużyn, w tym jedna mieszana żeńsko – męska o nazwie „Orlen Laboratorium”. Pozdrawiamy szczególnie Panie, które dzielnie walczyły.

Sędzią głównym Turnieju była Arkadiusz Ławnicki. Mecze sędziował Damian Jędrzejak.

Oto klasyfikacja końcowa:

VIII miejsce „Młodziki”. Kapitan Mateusz Lewandowicz .
VII miejsce  “Orlen Laboratorium”. Kapitan Monika Kosińska.
VI miejsce OSP Dzierzązna. Kapitan Maciej Berliński.
V miejsce „Grodziska”. Kapitan Kamil Rzegocki.
IV miejsce “Soczewianka FC“. Kapitan Szymon Krukowski.

III miejsce „Dzikie Zające”. Kapitan Piotr Sumliński.
II miejsce „Drużyna Actimela”. Kapitan Patryk Kalwasiński.
I miejsce „Piękni i Młodzi”. Kapitan Patryk Opala.

IMG_3886W kilku drużynach startujących w Turnieju grali zawodnicy, którzy w swoich życiorysach mają przygodę z LKS „Wisła” w Nowym Duninowie. Jeden z nich – Piotr Sumliński z drużyny „Dzikie Zające” wywalczył tytuł „Najlepszego Piłkarza Turnieju”. „Najlepszy Strzelec Turnieju” był bezkonkurencyjny. Strzelił 8 goli. To snajper z „Pięknych i Młodych” – Adrian Grabowski. Okazało się, że drużyna ta miała również w swoim składzie „Najlepszego Bramkarza Turnieju” – Michała Nowaka.

Najmłodszy zawodnik Turnieju to 10 letni Fabian Ciećwierz z drużyny „Soczewianka FC”.

Dyplomy, medale, nagrody wręczali: Ewa Kowalak Radna Rady Powiatu Płockiego, Wiceprezes LKS „Wisła” w Nowym Duninowie Jan Szymkowiak, Elżbieta Bartosiak Prezes Nadwiślańskiego Stowarzyszenia w Woli Brwileńskiej, Paweł Podleśny przedstawiciel OSP Dzierzązna i Piotr Kijek Radny Rady Gminy Nowy Duninów, który w imieniu Wójta Gminy Nowy Duninów wręczył puchar.

Sierpniowy Piknik Wakacyjny w Soczewce to już tradycja. Zastąpił organizowane z końcem wakacji „Pożegnanie Lata” i trwa do dziś. Tym razem jednak do organizacji Pikniku włączyło się Nadwiślańskie Stowarzyszenie w Woli Brwileńskiej, które sobotę postanowiło ochrzcić „Dniem Pieczonego Ziemniaka”. Było rodzinnie. Ziemniaki też były. W dodatku pyszne. Pod szyldem „Nadwiślańskiego Stowarzyszenia w Woli Brwileńskiej” można było zobaczyć jak kiedyś wyrabiano sery, jogurt. Nie zabrakło też takich specjałów jak domowy smalec, czy ciasto „z babcinego” pieca. Palce lizać.

IMG_3662Fotoreporterowi nie umknęła również wizyta przedstawicieli „Koła Emerytów i Rencistów” w Nowym Duninowie i Radnych Rady Gminy, którzy kibicowali swoim drużynom w meczach turniejowych.

“Dziękuję wszystkim współorganizatorom Pikniku Wakacyjnego i Turnieju Piłki Nożnej w Soczewce. W najbliższą sobotę zapraszam do Lipianek na Piknik, a 26 sierpnia do Nowego Duninowa. W tym roku zamiast Pikniku Wakacyjnego spotkamy się na Święcie Plonów. Jedną z głównych atrakcji tego dnia będzie spektakl plenerowy wystawiany przez aktorów Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku pn. „Na Wiśle śpiewają oryle. Szlakiem nadwiślańskich gmin Północnego Mazowsza”, którego premiera odbyła się 17 czerwca w Wyszogrodzie. Po Czerwińsku przyszedł czas na gminę Nowy Duninów.”

Mirosław Krysiak

Wójt Gminy Nowy Duninów