Trzydziestu pięciu uczniów Publicznego Gimnazjum w Nowym Duninowie po raz ostatni stanęło na sali gimnastycznej swojej szkoły u boku Pani Dyrektor Ewy Romańskiej oraz wychowawców: Pani Marioli Frontczak i Pani Joanny Dymek, z ust których padły dziś pod ich adresem ważne słowa: „Jesteśmy z Was dumne”.

pgZakRokuSzkol_130_2017_06_22_org_km534Spośród tych kilkudziesięciu młodych ludzi, wielu odebrało świadectwa z czerwonym paskiem, a klasa III B, z rąk Pani Dyrektor, odebrała szczególne gratulacje i dyplom „Klasy z Klasą” – tytuł przyznawany tradycyjnie klasie, która osiągnęła najwyższą średnią ocen w szkole.

Wiele dziś było podziękowań i gratulacji. Nie mogło więc zabraknąć listów gratulacyjnych dla rodziców podziękowań dla przyjaciół, którzy wspierają społeczność szkolną. Najważniejsi jednak pozostali sami absolwenci. To w końcu ich dzień. Wszyscy życzyli im dobrych wakacji. W imieniu Wójta gratulacje i życzenia złożyła im Sekretarz Gminy Katarzyna Stawicka. Czego życzył im Wójt? Trafnego podejmowania decyzji i dokonywania takich wyborów, które przyniosą im satysfakcję. Ksiądz Adam Łach natomiast, prócz wspaniałych życzeń i gratulacji prosił, by pamiętali zawsze o tym, że są absolwentami szkoły, która ma za swego patrona ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Żegnali ich również młodsi gimnazjaliści, wręczając upominkowe długopisy z nazwą szkoły.

Uczniowie obu klas trzecich podpisali się pod adresami kierowanymi do nauczycieli, wychowawców i pozostałych pracowników gimnazjum. Lata spędzone razem będą wszyscy długo pamiętali.

Dzisiejsze spotkanie w duninowskiej szkole kończy pewien etap nie tylko w życiu kilkudziesięciu nastolatków, ale również ich nauczycieli i pracowników administracji szkolnej oraz obsługi. W takich dniach jak ten dzisiejszy, trudno nie stanąć na chwilę, trudno nie cofnąć się myślą i policzyć ilu to już nastolatków żegnaliśmy w murach duninowskiej szkoły. Wynik liczenia przedstawimy niebawem.


“Drodzy absolwenci Publicznego Gimnazjum w Nowym Duninowie, wiele osób będzie Was wspominało. W tych wspomnieniach będzie uśmiech. Wy również wspominajcie dobrze szkolne lata, pamiętajcie o swoich szkolnych przyjaźniach i wychowawcach.

Przed Wami wielki świat, coraz trudniejsze wybory i coraz bliżej samodzielne życie. Sprawcie, żeby było takie, jakie chcielibyście żeby było. Uda się, bo jesteście wspaniałymi młodymi ludźmi.”

Mirosław Krysiak