“Bóg nie może być wszędzie, dlatego wynalazł matkę.” (Matthew Arnold)

Matka, mamusia, mateczka, mamuśka … . Każdy z nas ma swój własny sposób na zwracanie się do swojej mamy, ale zawsze zwrot ten rezerwujemy tylko dla niej. Nawet jeśli do kogoś jeszcze mówimy podobnie, to intonacja głosu zdradza nasz wyjątkowy do niej stosunek – najbliższej, kochanej i kochającej. Oddanej naszym sprawom bardziej niż własnym i przejmującej się bardziej naszymi problemami niż własnymi. Każdy nasz sukces, to jej sukces, a każda nasza porażka boli ją dwa razy bardziej niż własna.

Tak już mamy mają i trudno to zmienić. Nawet największy wybryk dziecka nie jest w stanie zmienić serca matki, a tysiące kilometrów nie przeszkodzą w byciu ze swym dzieckiem, choćby myślą i sercem.

Trudno więc nie pamiętać o takim dniu jak dzisiejszy – Dzień Matkinajlepszy dzień na podziękowanie, przytulenie i powiedzenie „kocham Cię Mamo”.

Wielkie świętowanie urządziły dziś swoim mamom i tatom dzieciaki z Zespołu Szkół w Nowym Duninowie. Były łzy i uśmiechy, serduszka, kwiaty i uściski. Dziękujemy.

Wszystkim Mamom w dniu ich święta, w imieniu Wójta Gminy Mirosława Krysiaka oraz Przewodniczącego Rady Gminy Andrzeja Pietrzaka życzymy dni bez trosk, dużo słońca i jeszcze więcej uśmiechów Waszych dzieci.

W imieniu wszystkich mam gorąco dziękujemy Radzie Pedagogicznej za przygotowanie występów dzieci i wielkie świętowanie Dnia Matki w Zespole Szkół.