lin_galeria_534Po raz ósmy nad jeziorem Soczewka Wójt Gminy Nowy Duninów oraz Koło PZW 115 „Miejskie” z Płocka zorganizowali Otwarte Towarzyskie Zawody Spławikowe o Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów. W zawodach wystartowało 24 zawodników w 4 kategoriach. Najmniej liczna okazała się kategoria Kobiet, w której wystartowały 2 zawodniczki.

Tuż po godz. 8.00 wędkarze zajęli wylosowane wcześniej stanowiska, na których pozostawali do 12.30. Tradycyjnie dla najmłodszych, ze względów bezpieczeństwa, przygotowano stanowiska przy wale. Tym razem nie wpłynęło to znacząco na wyniki. Zarówno przy skarpie, jak i przy wale ryba od rana brała jednakowo. Trudno więc było słabszy wynik w zawodach uzasadniać brakiem szczęścia przy losowaniu stanowisk.

Najlepszy zawodnik w kategorii Mężczyzn powyżej 18 r.ż. uzyskał wynik 4315 pkt i był to Henryk Szwech. II miejsce w tej kategorii zajął syn Pana Henryka Krzysztof Szwech z wynikiem 3005 pkt. III miejsce wywalczył Mariusz Lewandowski z wynikiem 2325 pkt.

W kategorii Juniorów I miejsce zdobył Adam Gapiński z wynikiem 2040 pkt, II miejsce – Szymon Sobiński z wynikiem 1270 pkt, III miejsce Jakub Ciecierski osiągając wynik 1060 pkt.

W kategorii Kobiet I miejsce wywalczyła Julia Wiśniewska z wynikiem 1775, pozostawiając daleko w tyle swoją rywalkę Klaudię Milczarek z wynikiem 335 pkt.

W kategorii Kadetów wystartowało 8 zawodników. Najlepszym okazał się Kacper Lewandowski osiągając wynik 1490 pkt, tuż za nim na II miejscu uplasował się Piotr Barzdo z wynikiem 1460 pkt. III miejsce w tej kategorii wywalczył Jakub Rzadkowolski osiągając wynik 945 pkt.

Mam nadzieję, że nie zrobiłam błędów w nazwiskach. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. KM.

grupwe_534


Pobyt nad wodą wymaga zachowania szczególnej ostrożności. O tym ja co można, a czego nie można nad wodą oraz co robić gdy wydarzy się wypadek, mówili młodzi druhowie, a raczej druhny z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Nowym Duninowie tuż po zakończeniu wędkowania. Pokazali również w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy.


Na terenie gminy Nowy Duninów wód obfitujących w rybę nie brakuje. Wisła, jezioro Soczewka i inne okoliczne zbiorniki zachęcają do wędkowania. Trudno jednak powiedzieć, że ilość pasjonatów wędkarstwa jest wprost proporcjonalna do warunków naturalnych. Z tych warunków tłumnie korzystają wędkarze niezamieszkujący naszej gminy. Czy wśród nas tak niewielu jest zwolenników wędkarstwa?

Może warto zamiast przesiadywać w domu, wybrać się z wędką nad wodę? Są wśród nas tacy, jak Kuba Rzadkowolski, którzy zmieniają kalosze na korki i ruszają na boisko. W obu dyscyplinach osiągając bardzo dobre wyniki.

Wójt od dłuższego czasu szuka sposobu na rozbudzenie zainteresowania wędkarstwem wśród młodych mieszkańców. Także pomysł zorganizowania szkółki wędkarskiej na terenie gminy nie jest nowy. Tym razem podjął go jeden z doświadczonych wędkarzy M. Kołodziejski zrzeszony w płockim Kole PZW 114 „Mazowsze”. Dzieciaki poznały go podczas tegorocznego Dnia Dziecka w szkole w Nowym Duninowie. Jeśli ktoś chciałby rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności wędkarskie, zapraszamy.

W związku z powyższym prosimy rodziców (opiekunów) dzieci ze szkoły podstawowej oraz Publicznego Gimnazjum o informację pod nr tel. 512 372 522 lub e-mail: promocja@nowyduninow.info.pl lub wysłanie wiadomości przez FB (@gminanowyduninow) potwierdzającą chęć udziału waszego dziecka w zajęciach szkółki wędkarskiej.


Nie mogłem być 3 września z Wami nad jeziorem, dlatego korzystam z okazji i gorąco Was pozdrawiam oraz gratuluję. Nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim, którzy startowali w tegorocznych zawodach. Mam nadzieję, że nagrody ufundowane przez samorząd gminy podobały się, a posiłek smakował. Raz jeszcze, wszystkim wędkarzom biorącym udział w VIII Otwartych Towarzyskich Zawodach Spławikowych o Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów dziękuję. Dziękuję również wszystkim członkom Koła PZW 115 „Miejskiego” w Płocku – współgospodarzowi Zawodów. Do zobaczenia. Mirosław Krysiak.

wedkarskie2014_534