„Krzywy Kołek – osada leśna w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie płockim, w gminie Nowy Duninów.” Taki wpis można znaleźć jeszcze dziś w Wikipedii. Jest jeszcze na mapach google, ale faktycznie z Krzywego Kołka nie pozostało wiele.

W latach 80 minionego stulecia, w okresie wakacji była to baza studencka należąca do Akademickiego Klubu Jeździeckiego z Łodzi działającego przy BPiT zlokalizowana jakieś 100 m od brzegów Skrwy Lewej – trudnego i zarazem unikatowego szlaku kajakowego. Później Krzywy Kołek był przede wszystkim świetnym przystankiem dla turystów przemierzających szlaki: żółty „Północny” nazywany również „Szlakiem głównym Kotliny Płockiej” i szlak niebieski „Nadwiślański”.

Jaka będzie przyszłość Krzywego Kołka? Po zabudowaniach mieszkalnych, gospodarczych i stajni z lat 80 nie ma już śladu. Tak zdecydował obecny właściciel, tj. Lasy Państwowe. Jednak może uda się ocalić pamięć o jego historii i zachowując piękno naturalnego środowiska, niezaprzeczalnie osobliwego, nie zamykać go przed światem.

Dziś Wójt i Radni Rady Gminy gościli Nadleśniczego Nadleśnictwa Łąck Ryszarda Bijaka. Przyszłość Krzywego Kołka pozostaje sprawą otwartą.