senior_szczepienia_534Szczepienia przeciw grypie, szczególnie w tym roku, są poszukiwane przez wiele osób. Samorząd gminy tradycyjnie planował szczepienie mieszkańców gminy w wieku 65+. Zadanie, na podstawie zawartego we wrześniu br. porozumienia, zostało wykonane za kwotę 6 tys. zł. przez znany naszym mieszkańcom Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Rodzina. Plan był ambitny, ale powstał problem – brak szczepionek przeciw grypie na rynku.

Zamówiliśmy 200 szczepionek – mówi kierownik NZOZ Rodzina Pani Katarzyna Urbańska. Dostaliśmy zaledwie 60 szt. Dopiero po moich wielokrotnych interwencjach, właściwie błaganiach, dotarły do nas kolejne sztuki. Niestety 104 dawki szczepionki przeciw grypie to nie jest ilość, która zadawala nas i naszych pacjentów. Dziś już wiemy, że więcej szczepionek nie dostaniemy.

Program został zakończony. Mam nadzieję, że jesienią 2021 nie będzie problemów z zakupem i szczepieniem seniorów. Planujemy uruchomienie podobnych środków z budżetu gminy w 2021 roku – mówi wójt – bo dziś już nie musimy specjalnie namawiać seniorów do szczepień przeciw grypie.

Zanim jednak rozpoczniemy kolejne szczepienia seniorów, już na piątkowej sesji wójt przedstawi Radzie Gminy projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu polityki zdrowotnej pn. „Program polityki zdrowotnej w zakresie rehabilitacji leczniczej mieszkańców gminy Nowy Duninów w 2021 roku”. Na realizację tego zadania pozyskaliśmy środki z NFZ, które pokryją 80% kosztów rehabilitacji ok. 80 naszych mieszkańców w wieku 50 lat i więcej. Koszt całkowity zadania to kwota niebagatelna 68900,00 zł.


Korzystając z okazji, całej kadrze medycznej i personelowi pomocniczemu z regionu płockiego i gostynińskiego, przede wszystkim zaś pracownikom NZOZ Rodzina z gminy Nowy Duninów gorąco dziękujemy i zapewniamy, że doceniamy Wasz wysiłek i poświecenie w bardzo trudnym dla nas wszystkich czasie. Życzymy Wam dużo zdrowia i wytrwałości.

W imieniu samorządu gminy Nowy Duninów Mirosław Krysiak