Archive for Wrzesień, 2019

Gotuj się na zmiany


A to warsztaty dla finalistów konkursu:

Zagubił się pies. Prośba o pomoc.

Oto prośba internautki Pani Sandry, której pupil zagubił się w naszych lasach:
“Witam zwracam się z uprzejma prośba o udostępnienie informacji o zaginionym psie rasy spaniel angielski kolor rudy. Pies zgubił się w lesie w okolicy Środonia. Pies wabi się Szada i nie zna okolicy gdyby ktokolwiek widział przyjął psa proszę o kontakt telefoniczny pod nr tel 698 799 864 lub 24 266 05 95 Zofia Bruździńska. Dodam jeszcze, że pies jest świeżo zaszczepiony, może być nie ufna do dorosłych ale kocha dzieci, znaki szczególne białe naturalne pasemka na czubku głowy i obroża przeciw kleszczowa i przeciwpchelna
Prosimy o udostępnienie i szeroko otwarte oczy.

W 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej

Fotoreportaż w przygotowaniu.

Tu mała próbka tego, co przygotowali uczniowie i nauczyciele szkół w Nowym Duninowie i Soczewce. Uroczystości odbyły się w Szkole Filialnej w Soczewce. Uczestnicy pochylili się też nad mogiłami znanych i nieznanych bohaterów tamtych dnia na miejscowym cmentarzu.


 

Laureaci I Interaktywnego Turnieju Wiedzy o Powiecie Płockim

Resized_20190923_140511_534


Co młodzi mieszkańcy powiatu płockiego wiedzą o powiecie? Okazuje się, że więcej niż niejeden dorosły.

W miniony poniedziałek popisywali się swoją wiedzą w zakresie historii, przyrody, gospodarki powiatu płockiego uczniowie naszej szkoły i … zajęli III miejsce w I Interaktywnym Turnieju Wiedzy o Powiecie Płockim.

Łatwo nie było. 22 rundy, mocni przeciwnicy i szacowne grono obserwatorów m.in. w osobach Piotra Zgorzelskiego Posła na Sejm RP, Starosty Płockiego  Mariusza Bieńka, Wicestarosty Iwony Sierockiej, Michała Twardego Sekretarza Powiatu Płockiego, Bogdana Banaszczaka Członka Zarządu Powiatu Płockiego, Ewy Kowalak Radnej Powiatu Płockiego.

Naszemu zespołowi ze Szkoły Podstawowej im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Duninowie: Natalii Nadrowskiej, Oliwii Rozwora i Erykowi Waszelewskiemu oraz nauczycielom, którzy przygotowali uczniów serdecznie dziękujemy za reprezentowanie naszej gminy i gratulujemy.


zdj. z zasobów SP przesłane przez Panią Dyrektor Romańską. Uczestnicy “I Interaktywnego Turnieju Wiedzy o Powiecie Płockim” z opiekunem Panią Elżbietą Maciejewską. Dziękujemy jeszcze raz

Od Kujawiaka do Oberka

 


W imieniu organizatorów, sponsorów i uczestników 14 Festiwalu Folkloru i Kultury Ziemi Kujawskiej i Mazowieckiej „OD KUJAWIAKA DO OBERKA zapraszamy 6 października (niedziela) do Łącka.

W programie (w godz. 12.00 – 18.00) przewidziano m.in.:

 • Przegląd zespołów folklorystycznych, w którym zaprezentują się folklorystyczne zespoły pieśni i tańca, ludowe zespoły śpiewacze, kapele ludowe bez ograniczeń wiekowych z terenu działania Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego
 • Konkurs „Ze smakiem” na najlepszy regionalny produkt żywnościowy w trzech kategoriach:
  • - nalewka
  • - potrawa
  • - wypiek

 TERMIN ZGŁASZANIA POTRAW DO 1 PAŹDZIERNIKA

 •  Konkurs „Od wystawy do potrawy” na najciekawsze stoisko wystawiennicze
  dla wszystkich wystawców, którzy zaprezentują wyroby artystyczne, żywność ekologiczną i inne produkty.

TERMIN ZGŁASZANIA STOISK DO 1 PAŹDZIERNIKA.

 

Zwieńczeniem Festiwalu będzie koncert zespołu BRATHANKI – godz. 16.30


STOW OBEREK

Zadanie dofinansowane przez: Narodowe Centrum Kultury,  Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Starostwo Powiatowe w Płocku, Muzeum Mazowieckie.


 

INFORMACJI WS. FESTIWALU UDZIELA BIURO STOWARZYSZENIA GMIN TURYSTYCZNYCH POJEZIERZA GOSTYNIŃSKIEGO POD NR TEL. 24 261 40 54,
E-MAIL stowgmin@wp.pl

Dokumenty do pobrania na stronie SGTPG: http://www.pojezierzegostyninskie.pl/

Go to Top