Archive for Lipiec, 2016

VI Turniej Sołectw gminy Nowy Duninów

Już jutro o godz. 16.00 spotkają się mieszkańcy naszej gminy na boisku w Nowym Duninowie przy ul. Włocławskiej 3A. Co prawda wszyscy będą się dobrze bawić, bo taki jest cel spotkania, ale na pewno rywalizacją między sołectwami będzie …. Cóż, przede wszystkim ma być setna zabawa. Do zobaczenia.


A to ubiegłoroczne turniejowe drużyny.

 

“Młodzieżówka” OSP Nowy Duninów

syreny alarmowe 1 sierpnia

1 sierpnia o godz. 17.00 usłyszymy syreny alarmowe, które włączą strażacy aby uczcić pamięć bohaterskich żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego w 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W geście hołdu zatrzymajmy na chwilę…

Słodka Wisła. Kajakiem?

Okazuje się, że kajakiem też można pływać po naszym Zalewie. Oto co sądzi o naszej Wiśle ktoś, kto tuż po Regatach gościł w Nowym Duninowie.


 

Poprawiony link do fotoreportażu.

Bardzo przepraszamy wszystkich, którzy chcieli zobaczyć część II fotoreportażu z Regat. Ze względu na błąd w linku galeria nie otwierała się. Jest już poprawiona. Zapraszamy do oglądania i wspomnień.


 

regaty_link2


 

6 sierpnia – Turniej Wolnych Drużyn w Soczewce.

Zapraszamy wszystkich, którzy kochają piłkę nożną do wzięcia udziału w Turnieju Wolnych Drużyn, czyli drużyn niezrzeszonych.

Poniżej znajdziecie Regulamin Turnieju oraz kartę zgłoszenia i inne niezbędne informacje. Nagrody i dobrą zabawę gwarantuje Wójt Gminy Mirosław Krysiak, nad przebiegiem turnieju będą czuwali fachowcy, tj. Klub Sportowy LKS “Wisła” Nowy Duninów.

Zgłoszenia: ug@nowyduninow.info.pl, 512 372 522, 605 860 684.

ogloszenie_turniej

“Sołtysiada” już w sobotę. Zapraszamy.

soltysiada_2016_534

Milionowe wsparcie dla mieszkańców jedenastu gmin!

Za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania AKTYWNI RAZEM do mieszkańców gmin: Gostynin, Iłów, Łąck, Nowy Duninów, Pacyna, Sanniki, Słubice, Szczawin Kościelny, Brudzeń Duży oraz miasta i gminy Gąbin i miasta Gostynina trafi 10 mln złotych z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 (PROW 2014–2020).

Ponad 50% budżetu przeznaczone jest na tworzenie nowych miejsc pracy. Dofinansowanie przeznaczone jest m.in. na:

  • rozwój kapitału społecznego oraz rozwój przedsiębiorczości, w tym: podejmowanie i rozwijanie działalności gospodarczej oraz stworzenie i rozwój inkubatora przetwórstwa lokalnego,
  • wspieranie współpracy między podmiotami wykonującymi działalność gospodarczą
  • zachowanie dziedzictwa lokalnego,
  • budowę lub przebudowę ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej lub kulturalnej,
  • zachowanie i wykorzystanie walorów środowiska z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań, w tym działań na rzecz ochrony klimatu.

Pierwsze nabory wniosków ruszą w II połowie 2016 roku.

LGD zapewnia bezpłatne doradztwo.

Zapraszamy do biura Stowarzyszenia LGD AKTYWNI RAZEM w Gąbinie przy ul. Stary Rynek 16, tel. 24 276 61 33, e-mail: aktywni.razem@wp.pl.

Regaty Żeglarskie. Fotoreportaż cz. 2. Zapraszamy.

regaty_link2

Uwaga! Wprowadzono stopień alarmowy ALFA i BRAVO-CR!

alarmW związku z wprowadzeniem na obszarze całego kraju stopnia alarmowego ALFA (w przypadku zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym lub sabotażowym) oraz stopnia BRAVO-CRP (w przypadku zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym lub sabotażowym na systemy teleinformatyczne) obowiązującego od dnia 20 lipca 2016 r. od godz. 00.00 do dnia 1 sierpnia 2016 r. do godz. 23.59, prosimy o zachowanie zwiększonej czujności w stosunku do osób zachowujących się w sposób wzbudzający podejrzenia, zwracać szczególną uwagę na nieznane pojazdy na terenie przyległym do budynków użyteczności publicznej a także porzucone paczki lub bagaże oraz na jakiekolwiek inne przejawy nietypowej działalności.

W przypadku zauważenia niepokojących zdarzeń proszę o przekazanie informacji do Urzędu Gminy w Nowym Duninowie, kontakt z Panią Anną Morawską, tel. 24 261 02 36 wew. 108, lub 501 579 142.

Regaty Żeglarskie. Nowy Duninów.

Regaty Żeglarskie


Część I fotoreportażu z Regat Żeglarskich, które odbyły się 16 lipca 2016 r. w Nowym Duninowie na Zalewie Włocławskim – wejdź do galerii

Niezapomniany rejs po Zalewie Włocławskim

Regaty Żeglarskie 2016 za nami.

Regaty Żeglarskie 2016 – zmiana programu Regat.

Regaty Żeglarskie w Nowym Duninowie już w sobotę (16 lipca). Będzie piękna pogoda dla tych co pływają i dla tych, którzy wolą lądowe rozrywki.

Estrada jak nowa, żeglarze prawie gotowi.

Tym, którzy jeszcze nie wiedzą śpieszymy donieść, że nastąpiła zmiana w programie Regat:

  • Rejs statkiem (Marianna) z Płocka do Nowego Duninowa (dla dzieci) rozpocznie się o godz. 8.45. Zbiórka na nabrzeżu wiślanym w Płocku.
  • Rejs statkiem z Nowego Duninowa do Płocka  (dla zaproszonych gości) rozpocznie się o godz. 10.30.
  • Odprawa sterników odbędzie się o godz. 10.15.
  • Strat do pierwszego wyścigu przesunięty na godz. 10.30.

Pozostałe punkty programu bez zmian.

Strategia rozwoju gminy – przygotowań ciąg dalszy.

Po konsultacjach w poszczególnych sołectwach przyszedł czas na podsumowanie. Wczoraj z przedstawicielami firmy przygotowującej dla nas dokument spotkali się: wójt gminy, radni, przedstawiciele sołectw, organizacji pozarządowych oraz pracownicy Urzędu Gminy i jednostek podległych gminie.

Mamy aktywnych mieszkańców, którym zależy na udziale w budowaniu strategii rozwoju naszego regionu – mówi wójt. Pracując z takimi ludźmi można mieć gwarancję, że gmina Nowy Duninów będzie rozwijała się zgodnie z oczekiwaniami jej mieszkańców. Pod warunkiem oczywiście, że warunki polityczno – gospodarcze będą na tyle sprzyjające, a samorząd gminy na tyle efektywny, by można było skorzystać z dużego finansowania naszych zamierzeń ze źródeł zewnętrznych, przede wszystkim ze środków unijnych.

Go to Top