Archive for Kwiecień, 2016

Co było i co będzie.

Dla wszystkich uczestników Olimpiady w Soczewce przygotowaliśmy album pamiątkowych zdjęć. W najbliższy weekend natomiast zapraszamy na II Otwarty Turniej Tenisa Stołowego w Nowym Duninowie (30 kwietnia – sobota – Sala gimnastyczna w Nowym Duninowie od godz. 9.00) oraz na przedstawienie przygotowane przez stowarzyszenie “Nasze Lipianki” do Gostynina (Miejski Dom Kultury) o godz. 12.00.

Pomoc dla Frania.

Plakat Stowarzyszenie Nasze Lipianki Franiowi_534

Wójt Gminy Nowy Duninów zaprasza na przedstawienie “O rybakach i złotej rybce” w wykonaniu członków stowarzyszenia “Nasze Lipianki”. Przedstawianie odbędzie się 30 kwietnia 2016 roku (sobota) w MCK w Gostyninie o 12.00.

Podczas przedstawienia będą zbierane datki na leczenie 10-miesięcznego Franka Wojtalewicza chorego na nowotwór.

 

X Okręgowa Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich 2016 r. w Soczewce.

W miniony weekend 48 zawodników, w 3 kategoriach wiekowych (U-12, U-14 i U-16) wystartowało w X Okręgowej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Wędkarskich 2016 r. w Soczewce. Organizatorem był Okręg Mazowiecki Polskiego Związku Wędkarskiego, współorganizatorem Koło PZW nr 114 „Mazowsze” PSML-W z Płocka.

Patronat nad Olimpiadą objęli: Mariusz Bieniek Starosta Płocki, Zbigniew Bedyński Prezes Zarządu Okręgu Mazowieckiego PZW oraz Mirosław Krysiak Wójt Gminy Nowy Duninów

Swoje drużyny wystawiło 13 kół z Mazowsza. Byli tez zawodnicy startujący w barwach swoich Kół indywidualnie. Najmłodszy uczestnik weekendowej imprezy nad jeziorem Soczewka ma 5 lat. Mimo chłodu nie odpuścił i walczył do końca.

Pogoda w miniony weekend jaka była, każdy wie. Nad wodą wiało. Na domiar złego ryba nie brała. Trzeba naprawdę kochać ten sport, żeby wytrwać, startować w kolejnych zawodach i przy tym uśmiechać się. Okazuje się, że wyniki zawodów, mimo że ważne, nie są istotą tego sportu.

„Wędkarstwo to dyscyplina, która może być dobrą propozycją spędzania wolnego czasu. Mamy zaplecze w postaci dużych i małych zbiorników wodnych, a wędkarzy jak na lekarstwo – mówi wójt. Może warto otworzyć szkółkę wędkarską na naszym terenie? Temat pozostawiamy otwarty. Tak jak organizację przyszłorocznej Olimpiady w Nowym Duninowie.”

Pozdrawiamy wszystkich uczestników X Olimpiady i zapraszamy do nas w każdej wolnej chwili. Do zobaczenia.

Wyniki X Okręgowej Olimpiady Młodzieży w Sportach Wędkarskich 2016 r. – Soczewka - pobierz plik pdf.

Komunikat

W dniu 02 maja 2016 r. (poniedziałek) Urząd Gminy w Nowym Duninowie będzie nieczynny.

Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

II Otwarty Gminny Turniej Tenisa Stołowego

II Otwarty Gminny Turniej Tenisa Stołowego


REGULAMIN TURNIEJU – pobierz plik. docx lub plik pdf

Wiosna przed szkołą, wiosna w podstawówkach, a gimnazjaliści piszą egzamin.

Na ogół w naszym gimnazjum spotykamy roześmiane twarze. Dziś trzeba było prosić o uśmiech. Stres niestety dopadł prawie wszystkich 34 trzecioklasistów, którzy o godz. 9.00 rozpoczynali drugą część egzaminu gimnazjalnego. Wsparcia próbowali udzielić nauczyciele z dyrekcją włącznie. Czy się udało?

Część przyrodnicza już za nimi. O godz. 11.00 rozpoczęli część matematyczną. Uff. Jutro, w 3 grupach, będą zdawali egzamin z j. angielskiego. Podstawówka ma z tej okazji dzień wolny od nauki.

Wierzymy, że mimo stresu nasi gimnazjaliści poradzą sobie. Życzymy im tego z całego serca i czekamy na dobre humory.

Wójt, na prośbę waszych znajomych, trzyma za was kciuki. Twierdzi jednak, że to zupełnie niepotrzebne. Bo przecież mamy zdolną i świetnie przygotowaną młodzież.


XIII sesja Rady Gminy

Tematykę piątkowej sesji Rady Gminy podaliśmy w informacji dotyczącej wspólnego posiedzenia Komisji. Podjęte uchwały oraz informacje przedłożone Radzie zamieszczone będą w Biuletynie Informacji Publicznej.

Poza porządkiem obrad odbyła się mała uroczystość związana z odejściem na emeryturę Pani Teresy Szymańskiej – wieloletniego pracownika Urzędu Gminy, sekretarza gminy. Podziękowania za wieloletnią pracę złożyli jej radni rady gminy, sołtysi 13 sołectw, radna Rady Powiatu Płockiego Ewa Kowalak, w imieniu pracowników Zespołu Szkół w Nowym Duninowie Dyrektor ZS Ewa Romańska oraz przedstawiciele „Wisły” Nowy Duninów.


Wspólne posiedzenie Komisji

Trwa wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy, w którym bierze udział Wójt Gminy. Obecna na posiedzeniu była również Dyrektor Zespołu Szkół w Nowym Duninowie Pani Ewa Romańska.

Sytuacja w naszych szkołach nie jest najlepsza. Na niekorzystne zmiany demograficzne nakłada się reforma systemu oświaty. W szczególnie trudnej sytuacji jest szkoła filialna w Soczewce. Wspólne wypracowanie najlepszych dla naszych mieszkańców rozwiązań to sprawa pilna. Informacje o  podjętych przez samorząd decyzjach oraz sytuacji w szkołach będą pojawiały w naszym serwisie na bieżąco.

15 kwietnia 2016 r. o godz. 10.00 odbędzie się XIII sesja Rady Gminy Nowy Duninów. Porządek Obrad – pobierz plik pdf.

przerwa w dostawie prądu

Informujemy o planowanych przerwach w dostawach energii elektrycznej.

Dzisiejszego dnia tj. 13.04.2016 na ulicach: Osiedlowej i Klonowej w godzinach: od 8.00 do 16.30

Kolejne wyłączenia w dniach:

14.04.2016 – ulice: Parkowa, Zacisze, Gostynińska (8.00-16.30)

15.04.2016 – ulice: Słoneczna, Parcelowa, Krótka (8.00-16.30)

18.04.2016 – Karolewo ze stacji S4-725 (8.00-16.30)

Wiosna już jest, a lato za pasem.

Wg kalendarza przyszła do nas 21 marca, astronomowie twierdzą, że 20 marca. Dla nas te daty niewiele znaczą dopóki nie poczujemy ciepłych promieni słońca, wiosennych kropel deszczu i nie zobaczymy sąsiada z sekatorem, grabiami, taczką lub czymś podobnym. Wtedy mamy pewność, że zima za nami.

Powyższych zwiastunów nie brak wokół nas, znakiem tego … wiosna!

Zabieramy się do wymiatania resztek zimy. Warto zrobić porządek w swoich obejściach. Przyciąć drzewka, zgrabić trawnik …. Lista może być bardzo długa. Np. harmonogram wiosennych porządków sporządzony przez Wójta, wystarcza na obdzielenie pracą 25 pracowników zatrudnionych w ramach współpracy z PUP w Płocku. Prace wiosenne w parkach, odnawianie przystanków autobusowych, porządki przy drogach i ciągach pieszych trwają. Sezon letni tuż, tuż. Pierwszą, większą grupę turystów będziemy gościć z początkiem maja. Wtedy zapewne sezon otworzą wodniacy. Następnie Rodzinny Rajd Rowerowy, Piknik Rodzinny i … wakacje np. nad jeziorem. Otwarcie sezonu kąpielowego nad jeziorem Soczewka nastąpi 2 lipca 2016 r. Wójt rozpoczął również przygotowania do lipcowych Regat Żeglarskich, które odbędą się 16 lipca. Letnie spotkania w plenerze potrwają do końca wakacji, a jesienią spotkamy się m.in. w stanicy wędkarskiej w Soczewce i na Duninowskim Jarmarku.

Do zobaczenia!

Wsparcie dla OSP.

W gminnym rejestrze jest 9 organizacji pozarządowych skupiających naszych mieszkańców. Kilka z nich ma status organizacji pożytku publicznego, jednak tylko Ochotnicze Straże Pożarne z Nowego Duninowa, Lipianek i Dzierzązny mogą skorzystać z naszego wsparcia w postaci 1% należnego podatku na rzecz organizacji pozarządowych. Wystarczy w zeznaniu podatkowym wskazać nr KRS organizacji i wpisać cel szczegółowy, tj. wskazać konkretną jednostkę: z Nowego Duninowa, Lipianek lub Dzierzązny.

OSPNie przynosi to uszczerbku naszemu domowemu budżetowi, a znacznie poprawia kondycję finansową tych organizacji.

  1. We „WNIOSKU O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)”, który znajduje się na końcu każdego zeznania rocznego wpisać Nr KRS.
  2. Jeśli jest to oddział organizacji (np. w przypadku OSP) – w części “INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE, wpisać „Cel szczegółowy 1%” (tj. wpisać nazwę OSP oraz jej dokładny adres).

 Ochotnicze Straże Pożarne - Numer KRS: 0000 116 212.

Cel szczegółowy:

OSP Nowy Duninów, 09-505 Nowy Duninów, ul. Pl. Strażacki 1

lub OSP Lipianki, 09-505 Nowy Duninów, Lipianki 35

lub OSP Dzierzązna, 09-506 Soczewka, Dzierzązna 16.

Tych z państwa, którzy nie złożyli jeszcze zeznania podatkowego zachęcamy do uzupełnienia rubryk dotyczących przekazania 1% na rzecz organizacji pozarządowych.

Drogi powiatowe – jak sfinansować przebudowę?

O planach inwestycyjnych dot. dróg powiatowych informowaliśmy niejednokrotnie. W ubiegłym roku Starosta Płocki osobiście wizytował większość dróg będących pod jego zarządem. Konsultacje z włodarzami gmin co do ewentualnego partycypowania w kosztach planowanych inwestycji trwają. Dziś takie konsultacje prowadzone były u nas. W spotkaniu brali udział przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku z Dyrektorem Marcinem Błaszczykiem, przedstawiciele Rady Powiatu Płockiego oraz wójt gminy Nowy Duninów Mirosław Krysiak i przedstawiciele Rady Gminy. Wstępne ustalenia przewidują przebudowę trzech dróg: Nowy Duninów – Grodziska, Soczewka – Łąck oraz w dalszym etapie Nowy Duninów – Kobyle Błoto. Samorząd Gminy zadeklarował udział finansowy w pierwszej inwestycji (25% kosztów). Na przebudowę drogi Soczewka Łąck powiat będzie wnioskował o współfinansowanie ze środków zewnętrznych.

Trwa II część sprawdzianu szóstoklasisty.

Najmocniej przepraszam szóstoklasistów. Jest jedna klasa licząca 28 uczniów. Pozdrawiam gorąco. km.


Na terenie gminy mamy jedną szkołę sześcioklasową – w Nowym Duninowie. Są tu dwie klasy liczące w sumie 28 uczniów. Tylu w tej chwili zdaje egzamin z języka angielskiego.

Obecni szóstoklasiści są drugim rocznikiem, który od I klasy uczy się zgodnie z nową podstawą programową i w związku z tym pisze sprawdzian w formule, którą wprowadzono w ubiegłym roku. Wszystko wskazuje na to, że ostatnim rocznikiem, jak zapowiada MEN, przystępującym do sprawdzianu.

Przystąpienie do sprawdzianu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Wynik sprawdzianu nie ma wpływu na przyjęcie ucznia do gimnazjum rejonowego. Jeśli jednak uczeń wybierze inne gimnazjum, wynik może decydować czy będzie to możliwe.

Wyniki dzisiejszego sprawdzianu będą znane 27 maja. W dniu zakończenia roku szkolnego – 24 czerwca wraz ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej uczniowie otrzymają wydane przez CKE zaświadczenia o wynikach. Wyrażone w procentach będą osobno podane z części pierwszej (z wyszczególnieniem wyniku dla zadań z języka polskiego i matematyki) i osobno z drugiej.

Tyle o szóstoklasistach. Gimnazjaliści przygotowują się do swoich egzaminów, które odbędą się 18, 19 i 20 kwietnia. Tu już niebawem.

Przed sprawdzianem

Wg. komisji rano humory nie były najlepsze. Zapewne stres rodziców udzielił się dzieciakom. Przed częścią drugą, jak widać, było już lepiej. Nastroje świetne, uśmiechy na twarzach. Będzie dobrze.

 Wójt życzy wszystkim szóstoklasistom powodzenia.

Z Tumskiego Wzgórza widać nasz park.


Plebiscyt „Z Tumskiego Wzgórza” Wydarzenie roku 2015 zakończony. Tegoroczna edycja odbyła się z udziałem gminy Nowy Duninów. „Zakończenie prac związanych z odrestaurowaniem parku zabytkowego w Nowym Duninowie” zostało bowiem dostrzeżone nie tylko przez naszych mieszkańców, ale również przez Kapitułę Plebiscytu. Wójt Gminy Nowy Duninów w miniony piątek, podczas finału plebiscytu odebrał  nominację w kategorii „w regionie”. Oznacza to, iż odrestaurowanie parku znalazło się wśród 10 ważnych dla regionu płockiego wydarzeń roku 2015

„Restauracja zabytkowego parku w Nowym Duninowie jest wyjątkowym zadaniem, które udało nam się zrealizować obok innych, może mniej efektownych, ale bardzo potrzebnych naszym mieszkańcom inwestycji -mówi Wójt. Warto było podjąć wysiłek. To miejsce historycznie ważne dla naszego regionu. Dziś jest również wizytówką nie tylko Nowego Duninowa, ale całe gminy Nowy Duninów. Nie tylko ważnym punktem na mapie turystycznej, ale tętniącym życiem miejscem spotkań.”


Szczegóły w Tygodniku Płockim


“Rodzina 500 plus” – start!

OLYMPUS DIGITAL CAMERAProgram “rodzina 500 plus” wystartował. Dziś (1 kwietnia 2016 r.) pierwszy dzień przyjmowania wniosków.

Punkt przyjmowania wniosków wójt zorganizował w sali nr 8 (sala obrad Rady Gminy Nowy Duninów) Urzędu Gminy w Nowym Duninowie, ul. Osiedlowa 1. Wejście do budynku od strony parkingu.

Wniosek można również wysłać pocztą lub wypełnić on-line poprzez bankowość elektroniczną, Platformę Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), portal Emp@tia (empatia.mrpips.gov.pl) oraz ePUAP.

Aby otrzymać świadczenie od 1 kwietnia wniosek należy złożyć do 1 lipca włącznie. Po tym okresie będzie ono wypłacane od miesiąca złożenia wniosku.

Szczegółowych informacji udzielą Państwu pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Duninowie pod nr telefonu: 24/2611414


zdj. pani Aldona i pani Krysia czekają na Państwa wnioski.

Go to Top