W naszym gminnym kalendarzu imprez było 28 pozycji. W tym wydarzenia organizowane wspólnie ze Starostą Płockim, Marszałkiem Struzikiem, przez GOK, organizacje pozarządowe. Kalendarz ten nie odbiegał znacząco od kalendarzy z lat ubiegłych. Mieliśmy się spotkać już niebawem, jeszcze w maju, w Dzierząznie, później na „Biesiadzie Świętojańskiej”, lipcowych Regatach, turnieju piłki nożnej, etc.

„Niestety, sytuacja epidemiczna w naszym kraju wciąż ogranicza nasze życie społeczne – mówi wójt. W wyniku utrzymujących się ograniczeń, zagrożenia rozprzestrzenienia się koronawirusa, podjąłem decyzję o wycofaniu z gminnego kalendarza wszystkich imprez i wydarzeń, których organizatorem lub współorganizatorem miał być samorząd gminy.

Decyzja ta podyktowana jest względami naszego wspólnego bezpieczeństwa, ale także oceną sytuacji ogólnej. Zostaliśmy ciężko doświadczeni, nie tylko pod względem zdrowotnym. Przetrwamy trudności, a  gdy przyjdzie czas na spotkania w większym gronie, wspólnie będziemy się nimi cieszyć i znajdziemy w nich wytchnienie.

Dziś gorąco wszystkich mieszkańców gminy Nowy Duninów pozdrawiam i życzę wielu codziennych radości. Pamiętam też o naszych gościach, na których czekamy. Mam nadzieję, że wszyscy pozostaniemy w dobrym zdrowiu. Do zobaczenia.”


2020-05-07_231340


Tak jak mówi wójt, w roku 2020 nie zorganizujemy naszych stałych imprez i wydarzeń. Nie spotkamy się na Regatach i Duninowskim Święcie Plonów. Nie pożegnamy lata w rytm muzyki. Za to w roku 2021 jak wspaniałe może być nasze wspólne biesiadowanie.

Pozostają jeszcze kalendarze klubów sportowych działających na naszym terenie. Mimo, że obecnie zamrożone, do końca 2020 roku raczej uda się je wypełnić. Nasze dwa kluby – „Wisła” i „Fala” z niecierpliwością czekają na start. Jesteśmy z nimi w kontakcie i na pewno, o ile to będzie możliwe, zdamy relację z ich działań.

Dziś, w oczekiwaniu na normalny tok zdarzeń, powspominajmy rok 2019 i wspólne tego roku spotkania. Powspominaj z nami.