Gminny obiekt sportowo – rekreacyjny przy ul. Włocławskiej w Nowym Duninowie jest jedynym takim na terenie gminy. Prócz pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej z naturalną nawierzchnią jest tu zaplecze socjalno – sanitarne i ogródek turystyczny. W modernizacji tego obiektu ma swój ogromny udział samorząd województwa mazowieckiego. Jak mówi Adam Struzik – nie stawiamy pomników, budujemy infrastrukturę użyteczną.
Nie zakończyła się jeszcze wspólna rozbudowa budynku na terenie tego obiektu (w ramach programu Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021), a wójt złożył już kolejny wniosek do Marszałka w ramach programu „Mazowsze dla sportu 2022”. – Chcemy tym razem zainwestować w boisko do piłki siatkowej, poprawić infrastrukturę towarzyszącą i zorganizować siłownię zewnętrzną. – Mam nadzieję, że amatorzy siatkówki będą zadowoleni, a i siłownia zainteresuje naszych mieszkańców.
Inwestycja wyceniona została na kwotę 209 tys. zł, z czego wnioskowana kwota dotacji to 156.900 zł.

Niezaprzeczalnie przydaje się to co wspólnie budują samorządy. Jest tego sporo na terenie naszej gminy. Właściwie niewiele jest obiektów wybudowanych, czy zmodernizowanych wyłącznie z budżetu gminy. Wystarczy się rozejrzeć.