Pomoc Ukrainie

Pomoc Ukrainie

Wszyscy patrzymy dziś w stronę naszej wschodniej granicy. Sen z oczu spędza nam najazd wojsk rosyjskich na Ukrainę. Nasi rodacy ogłosili mobilizację pomocową. Jesteśmy otwarci i okazuje się, wyjątkowo zjednoczeni w tym co przyszło nam przeżywać i czynić dla sąsiadów z Ukrainy.

Wszystkie prawie organizacje pozarządowe z terenu gminy Nowy Duninów zorganizowały różnego typu zbiórki, które spotkały się z szerokim odzewem. Wielu z nas wysyła pieniądze na konta organizacji pomocowych, które działają nie tylko w Polsce, ale także swoje misje prowadzą na terenie Ukrainy. Tam bowiem ciągle pozostaje wiele Ukraińców.

Na terenie gminy mamy już uchodźców. M.in. w Nowym Duninowie. Tu nieodpłatnie zakwaterowanie u pani Wandy i pana Mieczysława znalazło 7 osób. Ósma osoba dojedzie dziś. Wójt zagwarantował im wszystkim wyżywienie. Nadwiślańskie Stowarzyszenie w Woli Brwileńskiej i inni, niezrzeszeni mieszkańcy gminy, wstępnie także zadeklarowali pomoc. Jeśli będzie potrzebna większa pomoc, będziemy państwa informowali. Ci wszyscy z Was, którzy bardzo chcą pomóc mogą to zrobić przekazując pieniądze do znanych i sprawdzonych organizacji zajmujących się fachowo pomocą. Pamiętajcie, że organizacje te mają najlepsze rozeznanie co do potrzeb. Samorząd gminy trzyma rękę na pulsie. Nie pozostaje z boku.