Archive for styczeń, 2023

Dwa dni dla dziadków?

Nie, bo babcia i dziadek to “superprzyjaciele”, to powiernicy i ratownicy. Nakarmią, przytulą. Nie osądzają i nie oceniają. Kochają, tak po prostu i dlatego pamiętamy o nich zawsze i dobrze jak są blisko, tak na wszelki wypadek. Nawet jeśli niedomagają, to zawsze mają dla nas dobre słowo, uśmiech i ciepłą dłoń. Dzieciaki ze szkół w Nowym Duninowie i w Soczewce wiedzą o tym wszystkim. To było widać gdy tuż przed swoim występem artystycznym szukali wśród publiczności swoich dziadków, machali do nich i uśmiechali się.

Mowa o świętowaniu Dnia Babci Dnia Dziadka w szkołach w Nowym Duninowie i w Soczewce. Wspaniałe występy dzieci to równa zasługa ich samych, ale równie wielka ich nauczycieli, którzy potrafili wydobyć z maluchów drzemiące talenty. Dziękujemy wam, że mogliśmy być w ten czas razem z wami. Zrobiliśmy z tego spotkania fotorelację i dedykujemy ją babciom, dziadkom, rodzicom, nauczycielom i małym artystom.

Warto wspomnieć, że torty ufundowane przez starostę płockiego Sylwestra Ziemkiewicza dopełniły oba spotkania. Fundacja Bez Granic też była obecna i też ufundowała słodycze, a Rady Rodziców jak zawsze stanęły na wysokości zadania i zadbały o dzieci.

Jeśli kogoś pominęliśmy, przepraszamy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Filmy w przygotowaniu.


https://nowyduninow.info.pl/galeria/dzienbabci2023/index.html


Dzień Babci i Dzień Dziadka

Ferie tuż, tuż

Jedna z pierwszych ofert na czas ferii zimowych. Gminny Klub Sportowy Fala zaprasza na zajęcia z podstaw tenisa stołowego i żeglarstwa.
==================================
Za sprawą “Fali” tenis stołowy ma coraz więcej zwolenników. Z naszych obserwacji wynika, że w Nowym Duninowie jest tuż za piłką nożną.
Fala, (najwyraźniej jej członkowie poczuli, że nazwa zobowiązuje) postawiła też na żeglarstwo i trafili w 10. Ubiegły rok pokazał, że rosną nam żeglarze – jak przystało na nadwiślańską gminę.
Czekamy na ciąg dalszy, czyli ofertę GOK, Wisły Nowy Duninów i innych organizacji.

fala_ferie_534


 

Czy ktoś poznaje te pieski? Tęsknią za domem.


Rusza inwestycja za 3,7 mln

Wczoraj Wójt Krysiak podpisał umowę o nadzór inwestorski inwestycji pn. Rozbudowa oczyszczalni ścieków wraz z rozbudową sieci wodno – kanalizacyjnej w Nowym Duninowie. W ramach zadania wykonamy 900 m sieci wodociągowej, ok. 1,5 km sieci kanalizacyjnej i zmodernizujemy oczyszczalnię ścieków w Nowym Duninowie. Zostanie unowocześniony proces technologiczny, co pozwoli jeszcze bardziej ograniczyć negatywny wpływ funkcjonowania oczyszczalni na środowisko.

Całkowita wartość zadania to kwota prawie 3,7 mln. zł.

Tak jak informowaliśmy, zadanie jest dofinansowane w ramach PROW na lata 2014 – 2020.


26022023_IMG_7837_534

Go to Top