3 czerwca 2024 roku na terenie Szkoły Podstawowej w Nowym Duninowie odbyły się obchody Dnia Dziecka. Przedsięwzięcie objął honorowym patronatem Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, a reprezentowała go Radna Powiatowa Ewa Kowalak. Wójta Gminy Nowy Duninów Karola Gutkowicza reprezentowała Sekretarz Gminy Katarzyna Stawicka. Organizacja Dnia Dziecka z udziałem lokalnych urzędników to świetna okazja do świętowania, ale też podkreślenia znaczenia współpracy między instytucjami a edukacją.

Na miejscu przygotowano liczne stoiska z różnorodnymi aktywnościami, w tym gry, konkursy oraz warsztaty tematyczne. Dzieci mogły również skorzystać z dmuchanych zamków, zabaw z animatorem i wielu innych atrakcji, każdy mógł znaleźć coś dla siebie i cieszyć się tym wyjątkowym dniem.  Fundacja bez Granic oraz Skład Budowlany Soczia ufundowali dzieciom słodkie przekąski natomiast Rada Rodziców zadbała o ciepły poczęstunek. Obchody Dnia Dziecka zakończyły się wręczeniem upominków i nagród dla uczestników konkursów. Uroczystość była doskonałą okazją do integracji mieszkańców oraz promowania zdrowego i aktywnego stylu życia.

Organizacja obchodów Dnia Dziecka wymaga zaangażowania nauczycieli, rodziców oraz uczniów. Wójt Gminy Karol Gutkowicz dziękuje wszystkim, który przyczynili się do organizacji tak pięknego wydarzenia w naszej szkole. Zaangażowanie, poświęcony czas oraz wkład pracy sprawiły, że to wyjątkowe święto stało się niezapomnianym przeżyciem dla naszych najmłodszych mieszkańców. Wójt Gminy dziękuje również wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy wsparli inicjatywę, umożliwiając realizację wielu atrakcji i niespodzianek dla dzieci.