Akcja Graj Dojrzale - grafika #1_300Graj Dojrzale, czyli jak chronić się przed uzależnieniem od zakładów bukmacherskich

Dnia 2 listopada portal Gram Grubo ruszył z akcją społeczną „Graj Dojrzale”, której celem będzie edukacja na temat ryzyka związanego z typami bukmacherskimi. Zbliżają się Mistrzostwa Świata w Katarze, gdzie dla firm bukmacherskich jest to okazja do poszukiwania nowych graczy, którym często przy takich okazjach proponowane są atrakcyjne kody bonusowe. W ramach kampanii przedstawione zostaną między innymi zagrożenia związane z tą formą rozrywki, czy sposoby radzenia sobie w sytuacjach, w których zakłady bukmacherskie stają się problemem. 

 Graj dojrzale i świadomie

Niezwykle istotne jest, by gra zawsze odbywała się w sposób bezpieczny i nie miała negatywnego wpływu na życie gracza. W związku z tym bardzo ważną kwestią jest niewątpliwie prowadzenie regularnych działań edukacyjnych na temat zagrożeń związanych z obstawianiem zakładów bukmacherskich, tak aby gracz mógł swobodnie cieszyć się tą formą rozrywki.

Z wszystkimi aspektami tego zagadnienia zapoznać będzie można się dzięki akcji „Graj Dojrzale” organizowanej w ramach miesiąca bezpiecznej gry. Organizatorzy postarają się ukazać jak ważnym czynnikiem jest w przypadku hazardu samokontrola oraz poinstruować, w jaki sposób radzić sobie w sytuacjach, w których gra staje się czymś więcej niż tylko rozrywką. W tym celu inicjatorzy kampanii „Graj Dojrzale” przygotowali we współpracy z certyfikowanym specjalistą psychoterapii i uzależnień Marią Sierzputowską test samowykluczenia, który pozwoli graczom jednoznacznie zidentyfikować, czy zakłady bukmacherskie są dla nich w pełni bezpieczne.

Samokontrola i edukacja

Kampania stawia przede wszystkim na edukację, samokontrolę i rozsądek graczy. Z tego względu w listopadzie regularnie ukazywać będą się artykuły i materiały wideo traktujące między innymi o wskazówkach dotyczących bezpiecznej gry, mechanizmach kontroli, limitach czasowych i kwotowych. Czytelnicy dowiedzą się także, w którym momencie należy rozważyć samowykluczenie z gry oraz gdzie szukać pomocy.

Akcja „Graj Dojrzale” będzie starała się także podkreślić rolę legalnych polskich bukmacherów w dbaniu o bezpieczeństwo graczy, zaznaczając jednocześnie, że, w przeciwieństwie do operatorów z szarej strefy, są oni prawnie zobligowani do promowania odpowiedzialnej gry i edukowania swoich klientów o niebezpieczeństwach związanych z nieodpowiedzialnym podejściem do tej formy hazardu.

Więcej o akcji „Graj Dojrzale” przeczytasz pod tym adresem: grajdojrzale.gramgrubo.pl