Majówka za nami. Mamy nadzieję, że ci z państwa, którzy mogli odpocząć, odpoczęli. W gminie Nowy Duninów rozpoczął się sezon żeglarski. Na Zalewie Włocławskim pojawiły się znajome żaglówki. Witamy Borutę, ZKSW, Pabianicki Klub Sportów Wodnych, HALS`a i wszystkich pozostałych naszych przyjaciół wodniaków. 16 lipca spotkamy się na Regatach o trzy puchary.

Skoro odpoczęliśmy, to czas ruszyć na budowy. Wykonawca kanalizacji (https://nowyduninow.info.pl/?p=13278 ) w Karolewie przygotowuje się do rozpoczęcia prac. Materiały w części przywiezione. Trwają przygotowania do wymiany pokrycia dachowego w bloku komunalnym przy ul. Słonecznej 2 w Nowym Duninowie. Dziś dostarczono rusztowania. Od poniedziałku wykonawca rozpocznie prace (https://nowyduninow.info.pl/?p=13041). PRD Gostynin także przygotowuje się do rozpoczęcia budowy drogi Nowy Duninów – Trzcianno. Materiały powoli docierają na miejsce.

W terenie słychać kosiarzy, trwa sprzątanie terenów ogólnodostępnych. Prace te wykonywane są przez 17 pracowników zatrudnionych przy współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Płocku w ramach prac społecznie użytecznych. Dzięki nim, nasze ulice i parki są zadbane, ale to nie zwalnia nas wszystkich z osobistego dbania o te tereny.