W 2019 roku udało nam się dostać do grona 1780 gmin z obszaru całej UE, w tym 123 gmin polskich, które zwyciężyły w III edycji konkursu WiFi4EU. Pandemia trochę pokrzyżowała wszystkim plany, ale w końcu udało się. Bon w wysokości 15000 € w ramach instrumentu „Łącząc Europę” (CEF) – WiFi4EU został przeznaczony na utworzenie 12 hotspotów. Ich lokalizacja nie jest przypadkowa. Są to miejsca odwiedzane przez mieszkańców i turystów, oblegane przez dzieciaki i młodzież szczególnie latem w Nowym Duninowie i w Soczewce.

Wstępnie planowaliśmy inne lokalizacje, ale nasze pomysły ograniczył dostęp do internetu – mówi wójt.

Jeśli ktoś jeszcze nie odkrył nowej sieci w Nowym Duninowie i w Soczewce, to zachęcamy do sprawdzenia w smartfonie dostępnych sieci. Nasza europejska, otwarta sieć dostępna jest dla wszystkich, po akceptacji obowiązującego regulaminu i nazywa się WIFI4EU Nowy Duninow. Możecie korzystać do woli.


Oto lokalizacje unijnych – naszych hotspotów:

Nowy Duninów:

Port, park (od strony ul. Gostynińskiej),  kompleks rekreacyjno – sportowy przy SP w Nowym Duninowie, „Mój Rynek”; biblioteki (GBP i szkolna), sala OSP, Lokalne Centrum Kompetencji w UG, sala zebrań w UG.

Soczewka:

Skwerek, plac zabaw i boisko przy szkole, Gminny Ośrodek Kultury.