Archiwum

Informacja

ug_300W Urzędzie Gminy w Nowym Duninowie wciąż jest awaria łącza internetowego. Ze względu na uszkodzenia po ostatniej burzy awaria zostanie usunięta przez operatora prawdopodobnie jutro, tj. sobota 12 sierpnia 2017 r.

Informujemy jednocześnie, że w dniu 14 sierpnia 2017 r. (poniedziałek) Urząd Gminy w Nowym Duninowie będzie nieczynny. W pilnych sprawach prosimy o kontakt na telefony komórkowe. Lista telefonów komórkowych – wejdź

Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

Piknik Wakacyjny i Turniej Wolnych Drużyn za nami

VI Piknik Wakacyjny i IV Turniej Wolnych Drużyn – Fotoreportaż


IMG_3806VI Piknik Wakacyjny i IV Turniej Piłki Nożnej Wolnych Drużyn o Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów Mirosława Krysiaka. Obie imprezy od lat są połączone.

W tym roku w Turnieju wystartowało osiem drużyn, w tym jedna mieszana żeńsko – męska o nazwie „Orlen Laboratorium”. Pozdrawiamy szczególnie Panie, które dzielnie walczyły.

Sędzią głównym Turnieju była Arkadiusz Ławnicki. Mecze sędziował Damian Jędrzejak.

Oto klasyfikacja końcowa:

VIII miejsce „Młodziki”. Kapitan Mateusz Lewandowicz .
VII miejsce  “Orlen Laboratorium”. Kapitan Monika Kosińska.
VI miejsce OSP Dzierzązna. Kapitan Maciej Berliński.
V miejsce „Grodziska”. Kapitan Kamil Rzegocki.
IV miejsce “Soczewianka FC“. Kapitan Szymon Krukowski.

III miejsce „Dzikie Zające”. Kapitan Piotr Sumliński.
II miejsce „Drużyna Actimela”. Kapitan Patryk Kalwasiński.
I miejsce „Piękni i Młodzi”. Kapitan Patryk Opala.

IMG_3886W kilku drużynach startujących w Turnieju grali zawodnicy, którzy w swoich życiorysach mają przygodę z LKS „Wisła” w Nowym Duninowie. Jeden z nich – Piotr Sumliński z drużyny „Dzikie Zające” wywalczył tytuł „Najlepszego Piłkarza Turnieju”. „Najlepszy Strzelec Turnieju” był bezkonkurencyjny. Strzelił 8 goli. To snajper z „Pięknych i Młodych” – Adrian Grabowski. Okazało się, że drużyna ta miała również w swoim składzie „Najlepszego Bramkarza Turnieju” – Michała Nowaka.

Najmłodszy zawodnik Turnieju to 10 letni Fabian Ciećwierz z drużyny „Soczewianka FC”.

Dyplomy, medale, nagrody wręczali: Ewa Kowalak Radna Rady Powiatu Płockiego, Wiceprezes LKS „Wisła” w Nowym Duninowie Jan Szymkowiak, Elżbieta Bartosiak Prezes Nadwiślańskiego Stowarzyszenia w Woli Brwileńskiej, Paweł Podleśny przedstawiciel OSP Dzierzązna i Piotr Kijek Radny Rady Gminy Nowy Duninów, który w imieniu Wójta Gminy Nowy Duninów wręczył puchar.

Sierpniowy Piknik Wakacyjny w Soczewce to już tradycja. Zastąpił organizowane z końcem wakacji „Pożegnanie Lata” i trwa do dziś. Tym razem jednak do organizacji Pikniku włączyło się Nadwiślańskie Stowarzyszenie w Woli Brwileńskiej, które sobotę postanowiło ochrzcić „Dniem Pieczonego Ziemniaka”. Było rodzinnie. Ziemniaki też były. W dodatku pyszne. Pod szyldem „Nadwiślańskiego Stowarzyszenia w Woli Brwileńskiej” można było zobaczyć jak kiedyś wyrabiano sery, jogurt. Nie zabrakło też takich specjałów jak domowy smalec, czy ciasto „z babcinego” pieca. Palce lizać.

IMG_3662Fotoreporterowi nie umknęła również wizyta przedstawicieli „Koła Emerytów i Rencistów” w Nowym Duninowie i Radnych Rady Gminy, którzy kibicowali swoim drużynom w meczach turniejowych.

“Dziękuję wszystkim współorganizatorom Pikniku Wakacyjnego i Turnieju Piłki Nożnej w Soczewce. W najbliższą sobotę zapraszam do Lipianek na Piknik, a 26 sierpnia do Nowego Duninowa. W tym roku zamiast Pikniku Wakacyjnego spotkamy się na Święcie Plonów. Jedną z głównych atrakcji tego dnia będzie spektakl plenerowy wystawiany przez aktorów Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku pn. „Na Wiśle śpiewają oryle. Szlakiem nadwiślańskich gmin Północnego Mazowsza”, którego premiera odbyła się 17 czerwca w Wyszogrodzie. Po Czerwińsku przyszedł czas na gminę Nowy Duninów.”

Mirosław Krysiak

Wójt Gminy Nowy Duninów

 

VII Gminny Turniej Sołectw

… za nami.

IMG_3246Po raz siódmy spotkaliśmy się żeby kibicować drużynom z naszych sołectw, żeby wspólnie spędzić czas i poznawać się. Było dużo dobrej zabawy, choć rywalizacja, jak co roku zacięta. Wystartowało 9 sołectw. Turniej zorganizowany został pod honorowym patronatem Piotra Zgorzelskiego Posła na Sejm RP​, Mariusza Bieńka​ Starosty Powiatu Płockiego oraz Mirosława Krysiaka Wójta Gminy Nowy Duninów​.

Tegoroczna edycja Sołtysiady była wyjątkowa. Prócz integracji mieliśmy nowy cel – wesprzeć Przemka i jego rodzinę, który po wypadku motocyklowym jest w trakcie rehabilitacji. Do akcji przyłączyli się motocykliści. Marek Kaczanowski​ zorganizował przejazd z Soczewki do Nowego Duninowa dużej grupy motocyklowej. Wszyscy zaprezentowali się w porcie podczas zakończenia Turnieju Sołectw. Wśród nich byli także znani stunterzy Maciek i Piotrek.

W efekcie zbiórki przeprowadzonej tego dnia udało się zebrać dla Przemka 8200,00 zł. Jak mówiła podczas przekazania mamie Przemka Ewa Kowalak​ – główny sprawca Sołtysiady – to nie wszystkie pieniądze, jakie do niego trafią. Przemek, życzymy ci wytrwałości i siły, która przyda się też twojej rodzinie. Oni wspierają Cię na co dzień, ale pamiętaj, że na Twój powrót do zdrowia czeka wiele innych osób. Także ci, którzy w minioną sobotę organizowali Turniej i kwestę.

Debiutantem tegorocznego Turnieju Sołectw było sołectwo Brwilno Dolne – Soczewka z sołtys Zofią Garwacką​. Poszło im całkiem nieźle – VII miejsce. Zwycięzca to sołectwo Stary Duninów z sołtys Anną Kalwasińską. O II miejsce walka toczyła się jeszcze na scenie podczas dogrywki. Jej rezultat? Sołectwo Karolewo – Nowa Wieś z sołtysem Wojciechem Kijkiem wywalczyło II miejsce. III miejsce “wyśpiewane” zostało przez sołectwo Wola Brwileńska z sołtys Marią Stefańską.

Nie zabrakło naszego sławnego Koła Emerytów z Nowego Duninowa, które wykarmiło wszystkich. Serwowali nawet kawkę :) Wisła Nowy Duninów​ także tradycyjnie włączyła się do organizacji Turnieju. Lokalna GKS Fala Nowy Duninów​ oraz OSP Nowy Duninów​ także ciężko pracowali tego dnia, że trudno nie wspomnieć o wkładzie Zespołu Szkół w Nowym Duninowie z Dyrektor Ewą Romańską na czele. Jeśli kogoś nieopacznie pominęliśmy z góry serdecznie przepraszamy.

W imieniu organizatorów – Ewy Kowalak Radnej Powiatu Płockiego, Radnych Rady Gminy Nowy Duninów, Wisły Nowy Duninów, sołectw oraz Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego Mazowsze​ serdecznie wszystkim dziękujemy za wsparcie i udział.


Zestawienie 5 konkurencji oraz wyniki Turnieju znajdziecie w galerii zdjęć.

Fotoreportaż – VII Gminny Turniej Sołectw

Nowe zasady segregacji odpadów

segregacjaZgodnie z Rozporządzeniem  Ministra Środowiska  z dnia 29 grudnia  2016r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych  frakcji odpadów

wprowadzona została dodatkowa  oddzielna segregacja  w worki /pojemniki  koloru  NIEBIESKIEGO frakcji PAPIERU

Oznacza to, że właściciele nieruchomości obowiązani są segregować odpady komunalne  wytwarzane na terenie  swoich nieruchomości wg następujących zasad:

PAPIER -  worek/pojemnik niebieski

SZKŁO -  worek/pojemnik  zielony

METALE I TWORZYWA SZTUCZNE, OPAKOWANIA WIELOMATERIAŁOWE worek/pojemnik  żółty

ODPADY BIODEGRADOWALNE I ZIELONE – worek/pojemnik brązowy

 

W załączeniu  nowa ulotka  SEGREGACJI ODPADÓW KOMUNALNYCH  „U źródła”  W GMINIE NOWY DUNINÓW


Dodatkowe  worki koloru NIEBIESKIEGO  przedsiębiorca będzie dostarczał  właścicielom nieruchomości na przełomie lipca i sierpnia.  Do tego czasu można segregować papier w  dowolny kolor worka.

VI Piknik w Lipiankach

lipianki_2017_534

GOPS informuje

gops_500plus

Informacja o terminie składania wniosków 500+ na okres 2017/2018.

IV Turniej Piłki Nożnej Wolnych Drużyn

Wójt gminy Nowy Duninów Mirosław Krysiak oraz LKS “Wisła” w Nowym Duninowie zapraszają do udziału w IV turnieju Piłki Nożnej Wolnych Drużyn o Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów.
Turniej odbędzie się 5 sierpnia (sobota) 2017 r. w Soczewce na boisku przy Szkole Podstawowej. Regulamin Turnieju poniżej.

Zgłoszenia drużyn  prosimy przysyłać na adres e-mail  ug@nowyduninow.info.pl lub do Urzędu Gminy do pokoju numer 12 lub telefonicznie na nr tel.: 512 372 522 lub przez FB: @gminanowyduninow.


 

MetaSlider


  • Regulamin Turnieju: pobierz plik pdf
  • Zgłoszenie drużyny – pobierz plik doc lub pdf
  • Zgoda opiekunów – pobierz plik doc lub pdf

Piknik Wakacyjny i Turniej Piłki Nożnej

Po Regatach Żeglarskich w Nowy Duninowie oraz Gminnym Turnieju Sołectw przychodzi czas na Pikniki Wakacyjne. Tradycyjnie pierwszy z nich odbywa się w Soczewce już 5 sierpnia i jest połączony z Turniejem Piłki Nożnej “Wolnych Drużyn” o Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów oraz Dniem Pieczonego Ziemniaka.

Zapraszam wszystkich mieszkańców gminy Nowy Duninów, naszych drogich gości i turystów. Tego dnia w Soczewce każdy z Was znajdzie coś dla siebie.

Mirosław Krysiak

 

plakat_piknik_2017_534

Gminny Turniej Sołectw

plakat_turniej_solectw_534


A tak było: VI Gminny Turniej Sołectw – wejdź do galerii zdjęć.


WSPOMNIENIE:

Plany urządzania lasu oraz inwentaryzacja.

las_534OBWIESZCZENIE STAROSTY  PŁOCKIEGO

z dnia 19 lipca 2017 r.
o przystąpieniu do opracowania projektów uproszczonych planów urządzenia lasu oraz inwentaryzacji stanu lasu dla lasów nie stanowiących własności Skarbu Państwa  położonych na terenach 129 obrębów ewidencyjnych w 5 gminach powiatu płockiego, tj.: Gąbin, Łąck, Nowy Duninów, Słubice i Staroźreby.

Na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 2 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2017 r. poz. 788) – informuję, iż rozpoczęły się prace nad uproszczonymi planami urządzenia lasu oraz inwentaryzacjami stanu lasu  dla lasów nie stanowiących własności Skarbu Państwa położonych na terenach wyżej wymienionych gmin.
Do właścicieli lasów zgłoszą się pracownicy Firmy TAXUS UL Sp. z o.o., ul. Płomyka 58, 02 – 491 Warszawa, którzy dokonają inwentaryzacji drzewostanów, ustalą potrzeby gospodarcze lasów oraz wskazania dla poszczególnych działek leśnych.
W związku z powyższym proszę właścicieli lasów o umożliwienie Wykonawcy wejścia na tereny leśne oraz bieżące współdziałanie z nim w trakcie opracowywania planów oraz inwentaryzacji. W szczególności proszę o dokładne zapoznanie się z projektami uproszczonych planów urządzenia lasu na etapie ich wyłożenia do publicznego wglądu na okres 60 dni w siedzibach urzędów miast i gmin i – jeśli zajdzie taka konieczność – zgłoszenie swoich zastrzeżeń i wniosków do proponowanych zapisów. Plany te – po zaopiniowaniu przez Nadleśniczych Nadleśnictw: Płock, Łąck i Gostynin oraz zatwierdzeniu przez Starostę Płockiego – staną się wiążące dla właścicieli lasów i będą stanowiły podstawę prowadzenia gospodarki leśnej przez okres 10 lat.
Na podstawie inwentaryzacji stanu lasu zostaną wydane decyzje administracyjne Starosty Płockiego określające zadania z zakresu gospodarki leśnej.

Informacji udziela:         Wydział Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich    
                                      Starostwa Powiatowego w Płocku
                                      ul. Bielska 59, 09-400 Płock
                                      tel. 024/267-67-95, 99, fax. 024/267-68-48

Obwieszczenie podaje się do publicznej wiadomości na okres do końca października 2017 r. poprzez rozplakatowanie na terenach gmin objętych pracami.

Wicestarosta

                                                                              Iwona Sierocka

Próba syren

ug_300W Nowym Duninowie i Soczewce odbywa się próba syren.

Trwa montaż nowych urządzeń alarmowych i ostrzegawczych.

Próba syren odbędzie się również w piątek i sobotę w godzinach popołudniowych.

relacja na żywo z Regat Żeglarskich 2017

Regaty Żeglarskie 2017

Piknik w Dzierząznie.

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Północnego Mazowsza

Go to Top