Dziś Senator Marek Martynowski wręczył Wójtowi Gminy Nowy Duninów Mirosławowi Krysiakowi symboliczny czek na kwotę ponad 1,5 mln zł jako dofinansowanie dwóch inwestycji w gminie Nowy Duninów.

Składaliśmy więcej wniosków, w tym jako Związek Gmin Regionu Płockiego -mówi Wójt. -Dwa z nich otrzymały dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych: Budowa świetlicy w Popłacinie i Przebudowa drogi gminnej w Lipiankach. -Co prawda, ze względu na wciąż rosnące ceny będziemy musieli dołożyć do przebudowy drogi w Lipiankach i o tym będę rozmawiał z Radnymi, a projekt świetlicy będziemy robić tak, żeby starczyło zaplanowanych środków, ale cieszę się z tych dwóch pozytywnych rozstrzygnięć. Pozostałe projekty na razie odkładamy, bo nie sfinansujemy większych przedsięwzięć w całości z budżetu gminy.

W dzisiejszym spotkaniu udział wzięli również: Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Pietrzak, jego zastępca Jerzy Nowacki, Radny Rady Gminy Sławomir Waćkowski, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Płockiego Ewa Kowalak, Radna Rady Powiatu Płockiego Anna Dębska – Gutkowicz z mężem oraz znany wszystkim sołtys sołectwa Lipianki Stanisław Starzyński.