Archive for styczeń, 2022

Pies nie może odnaleźć domu

Prosimy o pomoc.

W Dzierząźnie i okolicy zgubiły się psiaki. Najwyraźniej nie mogą trafić do właścicieli. Jeśli ktoś rozpozna swojego pieska prosimy o zabranie go do domu i przypilnowanie, żeby samodzielnie nie opuszczał posesji. Możliwe, że przywędrowały z Płocka.

Jeszcze jedna prośba, jeśli ktoś zauważy zabłąkanego pieska prosimy o przesłanie do nas jego zdjęcia i informacji, w którym dokładnie miejscu ostatnio był widziany. Jeśli ktoś rozpozna czworonoga i wie kto jest jego właścicielem także prosimy o informację.

Czekamy pod nr telefonu: 24/261 02 36 wew. 113 lub 512 372 517.


 

Dzień Babci i Dzień Dziadka

Z okazji Dnia Babci z Dnia Dziadka, wszystkim mieszkańcom naszej gminy, którym udało się osiągnąć ten szczytny status, życzę radości i zdrowia. Mamy to szczęście, że mamy wnuki, które co tu dużo mówić, przywołują uśmiech. Bądźcie z nich dumni.

Mirosław KrysiakSzkoda, że nie mogliśmy spotkać się w szkołach. Przyjdzie jeszcze czas, że zapełnią się sale gimnastyczne, że będziemy mogli zobaczyć wasze wzruszenie i uśmiech. Do obaczenia. Dbajcie o siebie Babcie i Dziadkowie.

Amanda Różalska – Sołtys Roku

Czy już wiecie kto otrzymał tytuł “Sołtysa Roku” w Powiecie Płockim i tym samym został “Mistrzem Agro”? Powiemy wam – Amanda Rozalska sołtys sołectwa Kamion – Grodziska.
Pani Amando, gratulujemy i gorąco dziękujemy za zaangażowanie. Mieszkańcom gratulujemy dobrego wyboru. Wspierajcie sołtyskę.

20 stycznia 2022 roku …

-Mamy w gminie dużo terenów,  którymi samorząd gminy nie może zarządzać, ale może tak współpracować z ich gestorami, by służyły dobrze mieszkańcom. -Szczególnie zależy nam na bezpiecznym korzystaniu z tych obiektów i terenów – mówi wójt. -Dlatego tak wiele rozmów za nami z samorządem powiatu i samorządem województwa, Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie, Wodami Polskimi, etc. -Jeszcze więcej przed nami, bo nigdy nie jest tak, żeby nie mogło być lepiej.

Wczoraj takie rozmowy odbyły się w zaciszu gabinetu wójta, i w terenie. Pomocą, jak zawsze, służyła Ewa Kowalak Radna Rady Powiatu, mieszkanka Nowego Duninowa. Temat nr 1 to bezpieczne przejście dla przy Szkole Filialnej w Soczewce. Inwestycja prowadzona przez samorząd powiatu płockiego w ciągu drogi nr 2974W Soczewka – Łąck”. Zakres zadania obejmuje:

  • poszerzenie chodników do szer. 2 m, na odcinku długości 0,070 km, str. L i P
  • wykonanie przejścia dla pieszych w miejscu istniejącego
  • oznakowanie poziome, pionowe wraz elementami bezpieczeństwa ruchu montaż dwóch punktów oświetlenia hybrydowego

Podobną inwestycję będziemy prowadzili w Sendeniu Dużym – mówi Ewa Kowalak. -Tak dla mnie, jak i pozostałych radnych powiatowych bezpieczeństwo jest rzeczą najważniejszą. -I nie mówię tu wyłącznie o drogach.

Jest też ciąg dalszy sprawy przepustów pod drogą krajową nr 62 w Karolewie i Starym Duninowie oraz zasuw w Woli Brwileńskiej.

Na spotkaniu zorganizowanym przez Wydział Ochrony Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich Starostwa Powiatowego w Płocku, w którym uczestniczyli zastępca dyrektora Beata Banaszczak wraz z pracownikiem, Wójt Gminy Nowy Duninów Mirosław Krysiak, Sołtys sołectwa Karolewo – Nowa Wieś Wojciech Kijek, przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Zarządu Zlewni we Włocławku Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie ustalono, że wiosną przepusty zostaną udrożnione, a tym samym powinny skończyć się podtopienia w Starym Duninowie i Karolewie.

W sprawie zasuw wciąż nie ma porozumienia, ale tak Ewa Kowalak jak i wójt nie zrezygnują z interwencji w tej sprawie zarówno u dyrekcji Wód Polskich, jak i GDDKiA w Warszawie.

Drogi. Ciąg dalszy.

Zima w tym roku nie rozpieszcza. Na przemian mamy mróz i odwilż. Dlatego sytuacja na drogach miękkich bywa trudna. Przygotowujemy się do zakupu kruszywa niezbędnego do wiosennych napraw, ale także szukamy środków na modernizację kolejnych odcinków dróg gminnych.

-Pod koniec 2021 roku wybudowaliśmy część drogi gminnej w Trzciannie za 230 tys. zł, z dużym wsparciem Marszałka Województwa Mazowieckiego – mówi wójt. -Projektujemy kolejny odcinek drogi Trzcianno – Jeżewo, a w tym roku, o ile otrzymamy dofinansowanie, zmodernizujemy odcinek Trzcianno – Nowy Duninów. -Podobna sytuacja jest też w innych miejscowościach. -Dzielimy większe inwestycje na etapy, a środki pozyskujemy z różnych źródeł.Tak jak mówił wójt, na ogół budowę dróg gminnych samorząd prowadzi etapami. Na wczorajszym spotkaniu z Wiceprzewodniczącym Rady Gminy Nowy Duninów Jerzym Nowackim omawiał projektowanie budowy III odcinka drogi gminnej  w Lipiankach (do osiedla „Pod lasem”).

Pierwszy odcinek prowadzący do tego osiedla wybudowaliśmy z udziałem funduszy samorządu województwa,  na kolejny odcinek wójt znów złożył wniosek do Marszałka Województwa Mazowieckiego i jak mówi – jest duża szansa na wspólną realizację inwestycji.

Projekt budowy trzeciego odcinka jest w fazie pierwszych ustaleń, wypracowania koncepcji i szukania możliwości sfinansowania inwestycji. Droga jest wąska. Grunt, którym dysponuje gmina nie wystarczy na budowę drogi. Dlatego o powodzeniu tego przedsięwzięcia zadecydują nie tylko finanse, ale dobra wola mieszkańców, którzy wyrażą wolę przekazania gruntów pod drogę.

Go to Top