Archive for maj, 2021

1 czerwca odbiór odpadów

Przypominamy - jutro (1 czerwca) i kolejne dni – odbiór odpadów wg. harmonogramu. Prosimy o przypomnienie sąsiadom. Pozdrawiamy.


harmonogram_odbioru_odpadow_2021_534

Czyste powietrze

CZP_logo_v12Dziś wójt podpisał z prezesem zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie porozumienie w sprawie uruchomienia w Urzędzie Gminy w Nowym Duninowie punktu konsultacyjnego – informacyjnego programu „Czyste powietrze”, w którym uzyskacie państwo m.in. wsparcie w zakresie przygotowania wniosków o dofinansowanie.

Punkt ruszy jeszcze w czerwcu i będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 14.00 – 18.00, w środy w godz. 17.00 – 19.00.

O szczegółach będziemy państwa informowali.

 

4 czerwca Urząd Gminy nieczynny

ug_info_300Informujemy, że w dniu 4 czerwca 2021 r. (piątek) Urząd Gminy w Nowym Duninowie będzie nieczynny. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy. Życzymy miłego weekendu.


Pełny tekst Zarządzenia nr 43/2021 Zarządzenie Nr 43/2021 Wójta Gminy Nowy Duninów z dnia 27 maja 2021 roku w sprawie ustalenia dnia wolnego od pracy dla pracowników Urzędu Gminy w Nowym Duninowie w zamian za święto przypadające w innym dniu niż niedziela – Wejdź do BIP

Nowa Wieś – budowa kanalizacji rozpoczęta

Wykonawca  – firma MB-SYSTEM Maciej Bieniecki z Włocławka rozpoczęła prace w Nowej Wsi przy budowie kanalizacji. W związku z powyższym wystąpią okresowe utrudnienia w komunikacji na terenie tej miejscowości. Dodatkowo Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadzi prace związane z remontem DK 62 właśnie w tym rejonie. Prosimy  o ostrożność.


Warto przypomnieć: https://nowyduninow.info.pl/?s=kanalizacja


 

22 828 88 88 – Dzwoni rachmistrz. Skorzystaj z jego pomocy!

Nr 22 828 88 88 – odbierz telefon – to RACHMISTRZ SPISOWY.
==========================================
Prosimy o przekazanie rodzinie, znajomym, że połączenie z tego nr jest bezpieczne. To dzwoni rachmistrz spisowy, który otrzymał państwa dane z Głównego Urzędu Statystycznego i który ma za zadanie pomóc państwu w spisaniu się.

Pakiet 7 - dzwoni rachmistrz (aktualnosci)534Rachmistrz spisowy to nie akwizytor, natrętny sprzedawca ani wyłudzacz danych. Kiedy do Ciebie dzwoni, robi to po, żeby Ci pomóc wypełnić obowiązek spisowy!

Dlatego gdy zobaczysz, że dzwoni 22 828 88 88, odbierz telefon od rachmistrza, wysłuchaj go i od razu spisz się razem z nim!
Oszczędzisz na czasie i rachunku telefonicznym.
Nie jesteś jeszcze w gronie osób spisanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021)? Możesz w takim razie spodziewać się telefonu od rachmistrza. Nie ignoruj tego połączenia i nie odmawiaj pod byle pretekstem. Rachmistrz jest dla Ciebie wsparciem i naprawdę warto skorzystać z jego pomocy.
Dlaczego nie warto odmawiać rachmistrzowi?
Rachmistrz nie jest akwizytorem i nie chce nam niczego sprzedać. Jedynym celem jego pracy jest pomoc mieszkańcom w wypełnieniu obowiązku spisowego. Dlatego warto go wysłuchać i dowiedzieć się, w jaki sposób chce nas wesprzeć.
Spis ze wsparciem rachmistrza jest o tyle łatwiejszy, że to rachmistrz prowadzi nas po całym formularzu spisowym. Jeśli mamy jakieś wątpliwości co do treści pytań, możemy od razu poprosić rachmistrza o wyjaśnienie.
Pomoc rachmistrza jest szczególnie przydatna w przypadku osób, które nie czują się zbyt pewnie używając komputera i Internetu albo w ogóle nie miały styczności z cyfrowym światem. Formularz spisowy jest bowiem dostępny wyłącznie przez Internet – jeśli nie umiemy się spisać samodzielnie, należy bezwzględnie skorzystać z pomocy rachmistrza.
Ze wsparcia rachmistrza powinny też skorzystać osoby nie dysponujące nadmiarem wolnego czasu. Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że pośpiech i nie czytanie dokładnie treści pytań na formularzu spisowym są najczęstszą przyczyną pomyłek, popełnianych przez mieszkańców przy jego wypełnianiu. W praktyce skutkuje to dodatkowymi telefonami na Infolinię spisową i próbą poprawy błędnych zapisów za pośrednictwem konsultanta.
Przeszkolony rachmistrz przeprowadzi nas bezpiecznie przez pytania spisowe, przeczyta je dokładnie wraz z odpowiedziami, wyjaśni wątpliwości, zaznaczy za nas odpowiedzi. Uzyskanych informacji nie przekaże nikomu – przed przystąpieniem do pracy podpisuje bowiem specjalne przyrzeczenie o zachowaniu ich w tajemnicy. Ma przy tym świadomość, że jej złamanie grozi karą więzienia do lat 3.
Co więcej, odbierając telefon od rachmistrza i spisując się z jego pomocą nie ponosimy kosztu rozmowy. Możemy zatem bez pośpiechu wypełnić formularz i pytać rachmistrza o wszystko, z czym mamy problem.
Jak sprawdzić, czy to prawdziwy rachmistrz?
Warto pamiętać o zachowaniu ostrożności i sprawdzaniu tożsamości osoby, która do nas telefonuje. Rachmistrzowie spisowi będą dzwonić z dwóch numerów: 22 828 88 88 i 22 279 99 99. Jeśli na wyświetlaczu naszego telefonu pojawi się któryś z tych numerów, oznacza to, że dzwoni rachmistrz i warto odebrać połączenie.
Jeśli jednak dalej mamy wątpliwości, możemy zweryfikować tożsamość rachmistrza dzwoniąc na infolinię pod numer 22 279 99 99 lub korzystając z aplikacji „Sprawdź tożsamość rachmistrza” na stronie https://spis.gov.pl/. Potrzebna jest tylko znajomość imienia, nazwiska i numeru identyfikacyjnego rachmistrza. Mamy też prawo poprosić rachmistrza o podanie jednej z pięciu ostatnich cyfr naszego numeru PESEL – prawdziwy rachmistrz ma dostęp do tej informacji i będzie umiał odpowiedzieć prawidłowo.
Rachmistrz nie zapyta o zarobki, oszczędności, cenne przedmioty w domu, numer konta, numer dowodu osobistego, PIN do karty czy dane logowania do bankowości internetowej – takie pytania mogą wskazywać na próbę wyłudzenia danych. W przypadku wątpliwości co do wiarygodności i rzetelności rachmistrza spisowego, należy to zgłosić na infolinię spisową lub do Gminnego Biura Spisowego.
Nie czekaj do września, bo będzie trudniej!
Część osób odmawia rachmistrzom tłumacząc, że w tej chwili nie ma czasu, a spis trwa do końca września i można z tym poczekać. To prawda, ale niekoniecznie wyjdziemy na tym dobrze. We wrześniu może się bowiem okazać, że osób, które zostawiły sobie spis na ostatnią chwilę, jest na tyle dużo, że ograniczona będzie dostępność rachmistrzów. Będzie wprawdzie funkcjonować samospis internetowy, ale w tej opcji nie możemy liczyć na wsparcie rachmistrza i wszystkie wątpliwości będziemy musieli sobie wyjaśnić sami.
Dlatego warto odebrać telefon od rachmistrza i dać sobie pomóc!
Go to Top