Archive for kwiecień, 2021

Gmina nowy Duninów gotowa na majówkę

Święto Flagi

Otaczanie Flagi Rzeczypospolitej Polskiej szacunkiem jest prawem i obowiązkiem każdego obywatela.  Jesteśmy też Mazowszanami i symbole Województwa Mazowieckiego są dla nas równie ważne. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik przesłał naszym sołtysom flagi Województwa Mazowieckiego. Liczymy na to, że 2 maja w każdym naszym sołectwie powiewać będzie obok flagi Rzeczypospolitej Polskiej także symbol naszego regionu – Flaga Województwa Mazowieckiego.


Przerwa w dostawie wody

boto0022Wodociągi Płockie informują, że ze względu na planowane prace związane z wymianą układu pomiarowego w dniu 27 kwietnia 2021 r. (wtorek) w godz. 11.00 – 12.00 nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowościach: Popłacin, Brwilno i Dzierzązna. Prosimy o udostępnienie.

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spis bezpieczny dla seniorów

Osoby starsze są szczególnie narażone na działania przestępców podszywających się pod członków rodziny lub policjantów. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP 2021) może być dla przestępców okazją do podobnych oszustw i wyłudzeń. Dlatego zachęcamy, by podczas NSP 2021 nie tylko z poczucia odpowiedzialności, ale też dla własnego bezpieczeństwa, jak najszybciej wypełniły obowiązek spisowy i nie czekały na kontakt ze strony rachmistrza.


NSP grafika 

NSP 2021 jest organizowany z zachowaniem wszelkich niezbędnych procedur bezpieczeństwa. Niestety może się jednak zdarzyć, że nieuczciwe osoby spróbują wykorzystać tę okoliczność i będą się podszywać pod rachmistrzów, by wyłudzić jakieś informacje lub pieniądze. Ponieważ najbardziej narażoną na tego typu przestępstwa grupą są seniorzy, warto by jak najszybciej wywiązali się z obowiązku spisowego i zrobili to z własnej inicjatywy przez Internet lub telefonicznie.

 

Najbezpieczniejszą i najwygodniejszą opcją jest samospis internetowy dostępny na stronie https://spis.gov.pl/. Spis można wypełnić w domu o dowolnej porze i nie trzeba czekać na rachmistrza. O pomoc w wypełnieniu elektronicznego formularza można poprosić kogoś z rodziny lub inną zaufaną osobę.

 

Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, mogą się spisać w urzędzie gminy/miasta, a także w siedzibie i oddziałach Urzędu Statystycznego w Warszawie (Warszawa, Ciechanów, Ostrołęka, Płock, Radom i Siedlce). Dostępne tam będą stanowiska komputerowe do spisu, a pomocą będzie służyć przeszkolony pracownik. Cała procedura będzie się odbywać z zachowaniem wszelkich wymaganych środków ostrożności. Ze względu na sytuację epidemiczną warto wcześniej telefonicznie sprawdzić dostępność stanowiska spisowego i umówić się na konkretny termin.

 

Dla osób, które mają problemy z dotarciem do urzędu, przewidziano też inną wygodną i bezpieczną opcję, mianowicie spis przez telefon. Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Głos lektorki podpowie nam, co mamy zrobić, by rozpocząć spis. Infolinia działa od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Jest to opcja bezpieczna, zwłaszcza z punktu widzenia osób starszych: sami inicjujemy kontakt i nie musimy sprawdzać, czy zgłaszająca się do nas osoba jest prawdziwym rachmistrzem.

 

Z osobą, która mimo wszystko nie skorzysta z żadnej z tych opcji, skontaktuje się rachmistrz spisowy. Dla zapewnienia swojego bezpieczeństwa można zweryfikować nazwisko oraz numer legitymacji służbowej dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99, w aplikacji „Sprawdź rachmistrza” na stronie https://spis.gov.pl.

 

Jeśli sam nie jesteś seniorem, przekaż te informacje osobom starszym z Twojej rodziny, grona znajomych lub sąsiadów. W przypadku bliskich osób (rodziców lub dziadków) warto zaoferować pomoc w wypełnieniu samospisu internetowego.

 

Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

Głosujemy na dzieciaków z SP w Nowym Duninowie

Prośba dzieciaków ze Szkoły Podstawowej w Nowym Duninowie i Soczewce. Po raz kolejny przystąpili do konkursu „DOBRZE JEMY – WARZYWA I OWOCE MAJĄ MOCE”. Pamiętam spotkanie z młodymi “dietetykami” w porcie w Nowym Duninowie. Nie dość. że karmili zdrowo to i pysznie. Głosujcie na nich do 14 maja 2021 r.
=========================
A to tekst przesłany przez jedną z opiekunek grupy panią Agnieszkę Paradowską, który wyjaśni wam wszystko:
“Gdy jesteśmy zdrowi, pełni energii świat nabiera barw. W Naszej Szkole od najmłodszych lat staramy się uczyć dzieci zdrowych nawyków żywieniowych, bo jak wszyscy wiemy WARZYWA I OWOCE MAJĄ MOCE! Pomimo obecnej sytuacji epidemiologicznej, zamknięcia szkół nadal działamy!
Nasza Szkoła bierze udział w programie edukacyjnym „Dobrze jemy”. W ramach programu koordynator projektu Agnieszka Paradowska we współpracy z Panią Krystyną Baranowską oraz Panią Katarzyną Szymkowiak przygotowała pracę konkursową. Chcielibyśmy zaprosić Państwa do obejrzenia krótkiej relacji przedstawiającej działania Naszej Szkoły w programie edukacyjnym „Dobrze jemy”. Mamy nadzieję, że oddadzą Państwo swój głos na naszą pracę konkursową!
Głosowanie trwa od 19 kwietnia od godziny 9:00 do 14 maja 2021 do godziny 12:00. Zachęcamy wszystkich do głosowania na Naszą Szkołę!
Wszystkie prace, które uzyskają 100 głosów internautów do 14 maja 2021, przejdą do kolejnego etapu konkursu – oceny Jury. Podczas głosowania jedna osoba może oddać maksymalnie 1 głos dziennie w ciągu całego okresu trwania głosowania internetowego z jednego adres e-mail i jednego adresu IP. Głosowanie musi zostać potwierdzone poprzez aktywację linku przesłanego celem potwierdzenia głosowania na indywidualny adres e-mail podany podczas głosowania.

Za wszystkie głosy DZIĘKUJEMY BARDZO!


Go to Top