Archive for marzec, 2021

Przedszkolaki dla Miłoszka

Pomagać innym. Mamy to w genach, czy musimy się tego nauczyć? Pewnie jedno i drugie.

Jest nas prawie 4 tys – mieszkańców gminy Nowy Duninów. Każdy z nas to indywidualność, ale potrafimy się porozumieć i współpracować w sprawach ważnych. I tak np. kolejny już raz łączymy się wokół zorganizowania pomocy dla chorego dziecka i jego rodziców. Tym razem chodzi o Miłosza. To dla niego oddaliście państwo krew, wielu z was wsparło też rodziców przekazując 1% podatku. Na tym jednak nie koniec. W najbliższą niedzielę liderzy i nasi lokalni artyści wystawią przed kościołami w Nowym Duninowie i w Soczewce swoje wielkanocne dzieła. Do akcji przyłączyły się przedszkolaki i uczniowie ze szkoły w Soczewce oraz przedszkolaki z Ciachcina. Pani Kasia Szymkowiak przesłała do nas zdjęcia i list z prośbą o przekazanie ich państwu. To właśnie czynimy.

Świat jest lepszy i piękniejszy, kiedy możemy pomóc ludziom, którzy potrzebują naszej pomocy…

Od najmłodszych lat staramy się uczyć dzieci z naszej szkoły chęci niesienia pomocy potrzebującym. Przystępujemy do różnorodnych przedsięwzięć i akcji charytatywnych. Nie inaczej było i tym razem! Włączając się w kiermasz wielkanocny organizowany przez Nadwiślańskie Stowarzyszenie w Woli Brwileńskiej przedszkolaki oraz uczniowie ze Szkoły Filialnej w Soczewce dołożyły również swoją cegiełkę. To właśnie dla Miłoszka, małego mieszkańca naszej gminy, który zmaga się z ciężką chorobą, jego starsi koledzy z Soczewki wzięli udział w szkolnym konkursie zorganizowanym przez wychowawcę Oddziału Przedszkolnego p. K. Szymkowiak pod hasłem „Koszyczek Wielkanocny” i przekazali przepiękne rękodzieła wykonane wspólnie z rodzicami na zbliżający się kiermasz. Szczególne podziękowania za udział w akcji przekazujemy dla Samorządowego Przedszkola w Ciachcinie Nowym, gmina Bielsk za podjętą współpracę z naszym przedszkolem i podarowanie Szkole Filialnej w Soczewce wielkanocnych stroików, które również trafią na kiermasz. Serdecznie zapraszamy do nabycia kolorowych stroików wykonanych przez dzieci, rodziców oraz nauczycieli już w najbliższą niedzielę palmową tj. 28.03.2021 na placu przed kościołem w Nowym Duninowie oraz w Soczewce w godzinach 9.00-14.00.
Pomaganie jest pięknym gestem. Akcja ta ma duże znaczenie w aspekcie wychowawczym naszej szkoły, ponieważ pragniemy ukazać dzieciom ogromną moc, jaką niesie za sobą wspólny udział w tego typu przedsięwzięciu i radość, jaka płynie z pomagania innym. Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne składają serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom za wsparcie w akcji, a dzieciom za ogromne dobro, jakie płynie z ich małych serduszek.


Gorąco pozdrawiamy maluchów z Soczewki i z Ciachcina.


plakat_kiermasz2021534

Narodowy Spis Powszechny 2021 – Twoje dane będą bezpieczne!

Informacje zbierane podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) będą podlegać rygorystycznej ochronie. Gwarantują to zarówno zapisy prawne nakładające m.in. bezwzględny obowiązek zachowania tajemnicy statystycznej, jak i zabezpieczenia informatyczne blokujące osobom niepowołanym dostęp do danych spisowych.

twoje dane są bezpieczne - Spis Powszechny 2021Ochrona danych zbieranych podczas spisów powszechnych i wszystkich innych badań ma dla polskiej statystyki publicznej bezwzględny priorytet. Wypełniając formularz spisowy NSP 2021 możemy być pewni, że dane nie będą ujawnione ani przekazane innym podmiotom.

Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Osoby wykonujące prace spisowe są obowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej.

Zasada tajemnicy statystycznej ma charakter absolutny, jest wieczysta, obejmuje wszystkie dane osobowe i nie przewiduje żadnych wyjątków dających możliwość jej uchylenia. Za jej złamanie grozi do lat 3 kary pozbawienia wolności.

Dane spisowe są również odpowiednio zhttps://spis.gov.pl/abezpieczone pod względem informatycznym. Właściwa ochrona informatyczna jest niezbędna – badania statystyczne są dziś prowadzone w przeważającej mierze za pośrednictwem Internetu. Również podczas NSP 2021 spis każdej osoby będzie przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji internetowej.

System zabezpieczeń informatycznych polskiej statystyki publicznej jest na bieżąco sprawdzany i aktualizowany. Zadziałał bez zarzutu podczas ubiegłorocznego Powszechnego Spisu Rolnego.

Warto podkreślić, że dane spisowe będą przekazywane do wiadomości publicznej jedynie w formie zagregowanej – czyli łącznie dla danego szczebla terytorialnego (gmina, powiat, województwo, kraj) lub zakresu tematycznego (np. gospodarstwa domowe wg liczby osób). W żadnym wypadku nie będą publikowane dane dotyczące poszczególnych osób lub pojedynczego gospodarstwa domowego!

Więcej informacji znajduje się na stronie https://spis.gov.pl.

Wójt zatrudni kierowcę – ponowne ogłoszenie

Wójt zatrudni kierowcę do przewozu osób niepełnosprawnych. Chętnych do podjęcia pracy od 1 kwietnia 2021 r. prosimy o jak najszybszy kontakt z Urzędem Gminy (dane poniżej).

Informacji szczegółowych o warunkach zatrudnienia udzieli państwu sekretarz gminy Katarzyna Stawicka pod nr tel. 608 121 765 lub 24/ 2610236 wew. 103.

Wymagane jest prawo jazdy kat. B. Mile widziane prawo jazdy kat. D.

zatrud_kierowca_534

Maseczki jednorazowe do odbioru

ug_infoW całym kraju ruszyła dystrybucja maseczek jednorazowych z Agencji Rezerw Strategicznych. Także w Urzędzie Gminy w Nowym Duninowie Wójt zorganizował punkt ich odbioru. Maseczki można odebrać w godzinach pracy Urzędu Gminy: od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 15:00. W środy od godz. 9:00 – 17:00. Ilość maseczek jest bardzo ograniczona.

Narodowy Spis Powszechny 2021 – jakie będą pytania?

Wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) odpowiedzą na pytania: ile nas jest, jacy jesteśmy i jak żyjemy. Informacje o tym będziemy mogli podać w aplikacji spisowej lub podczas rozmowy z rachmistrzem. Przede wszystkim badana będzie sytuacja rodzinna, zawodowa i mieszkaniowa wszystkich mieszkańców Polski. Udzielone odpowiedzi będą bezwzględnie chronione tajemnicą statystyczną.

 

Formularz spisowy będzie miał jeden wzór dla wszystkich i będzie podzielony na dwie części: osobową i mieszkaniową. W formularzu znajdzie się osiem bloków tematycznych: https://spis.gov.pl/jakie-dane-bedziemy-zbierac-w-narodowym-spisie-powszechnym-ludnosci-i-mieszkan-2021/

Wykaz pytań do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021: https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/

Warto zapoznać się z formularzem jeszcze przed spisem – wprawdzie odpowiedź na zdecydowaną większość pytań nie powinna nastręczać żadnych trudności, ale być może w niektórych przypadkach pojawią się jakieś wątpliwości (np. dane dotyczące mieszkania, informacje o osobach z rodziny przebywających za granicą).

 pakiet_2_-_jakie_beda_pytania_534

Czy musimy odpowiedzieć na wszystkie pytania? Tak, mamy taki obowiązek, ale w kilku miejscach będzie dostępna opcja „Nie chcę odpowiadać na to pytanie”. Pojawi się ona w pytaniach dotyczących kwestii zdrowotnych, wyznania religijnego oraz związków niesformalizowanych.

Pamiętajmy, że jeśli będziemy spisywać się za pośrednictwem rachmistrza terenowego lub telefonicznego, nie mają oni prawa zadawać pytań wykraczających poza zakres formularza! To kolejny dobry powód, by zapoznać się z treścią pytań jeszcze przed rozpoczęciem NSP 2021.

Udzielone przez nas odpowiedzi będą chronione tajemnicą statystyczną – jednostkowe dane dotyczące poszczególnych osób i gospodarstw domowych nie mogą być ujawniane ani przekazywane innym podmiotom.

Więcej informacji znajduje się na stronie https://spis.gov.pl

Go to Top