Utrudnienia w ruchu. Lipianki.

IMG_5064_1Rozpoczęły się prace przygotowawcze do rozbudowy drogi gminnej w Lipiankach w ramach programu inwestycji strategicznych “Polski Ład”. W związku z powyższym występować będą utrudnienia w ruchu od dziś (22.11.2023 r.) do odwołania. W tym tygodniu prace będą prowadzone w godzinach 8.00 – 15.00 (do soboty 25 listopada włącznie).

Posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego

Trwa posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego. Główne tematy to inwestycje prowadzone w roku 2023 i fundusz sołecki. Radni byli też w terenie. Wyniki analizy poznamy na najbliższej sesji 24 listopada br.


1,1 mln – 3 kolejne zadania.

Dziś (17.11.2023 r.) Wójt złożył 3 kolejne wnioski o dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego:
  • W ramach programu „Mazowsze dla czystego powietrza” na „Mycie ulic i zjazdów w pasach drogowych dróg gminnych na terenie gminy Nowy Duninów” na kwotę 36.680,00 zł. Szacunkowy koszt całości zadania to prawie 49 tys. brutto.
  • W ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia „Autobusy dla mazowieckich szkół” na „Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów do szkół prowadzonych przez gminę Nowy Duninów”. Szacujemy, że koszt zakupu wyniesie 904 tys. zł. Brutto. Wnioskujemy o 500 tys.
  • W ramach programu „Mazowsze dla klimatu” na „Dostawę i montaż oświetlenia solarnego” w liczbie 22 szt. (głównie pasy drogowe dróg gminnych). Całość zadania to 198 tys.. Wnioskujemy o pokrycie 70% wartości, tj. 138.600,00 zł.
Podsumowując: wspomniane trzy zadania będą nas szacunkowo kosztowały ponad 1 mln. zł, z czego 70 % to byłoby dofinansowanie z samorządu województwa mazowieckiego. To tak a początek roku 2024.

Wspomnienie. 14.11.2023 r.

Ogólnopolski Dzień Seniora

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora taka przyjemność. Seniorki z Klubu Senior+ w Soczewce wszystkim seniorom przypominają o uśmiechu. Dołączamy się do tych życzeń. Wójt życzy Wam zdrowia i niegasnącego zapału.


Seniorom z okazji Dnia Seniora Wójt Krysiak życzy zdrowia, zdrowia i pomyślności. To coraz liczniejsza grupa jeśli mówić o statystykach. W tym roku w gminie Nowy Duninów urodziło się 15 dzieci, a troje z nich nie będzie mieszkało u nas. To mocno niepokojące dane. Dlatego trzymajcie się w dobrym zdrowiu i jeszcze lepszych nastrojach. Spotykajcie się z sąsiadami, przyjaciółmi, znajomymi, bo samotność nie jest niczym dobrym. Wszystkiego dobrego raz jeszcze.Go to Top