• Chcesz wiedzieć? Zaloguj się lub subskrybuj.

Do 16 lipca coraz bliżej – Regaty!

Jak wszystkim wiadomo, XXV Regaty Żeglarskie w Nowym Duninowie o trzy puchary odbędą się 16 lipca 2022.

W miniony wtorek (17.05.2022 r.) odbyło się spotkanie z żeglarzami i przedstawicielem WOPR-u w Płocku. Stanęli do współorganizacji Regat: niezawodny Oddział Żeglarsko – Motorowodny PTTK “Morka” w Płocku, Płocki Okręgowy Związek Żeglarski, Klub Żeglarski „Hals”, Jachtklub „Boruta”, Pabianicki Klub Żeglarski. Potwierdził też gotowość Zgierski Klub Sportów Wodnych. Czekamy na odzew z KŻ Petrochemia. Głównym tematem wtorkowego spotkania była organizacja samych zawodów. POZŻ przygotowuje już zawiadomienie o Regatach.

Po raz pierwszy w lipcowych regatach będą zorganizowane dwie trasy. Jedna z nich wyznaczona zostanie dla dzieci startujących w klasie Optimist. Start dzieci to zasługa przede wszystkim Klubu Żeglarskiego „Hals”, który współpracuje od dłuższego czasu z naszą lokalną „Falą”.

Rezerwujcie w swoich kalendarzach czas na spotkanie w porcie w Nowym Duninowie. 16 lipca 2022 r. od godz. 10.00.


 

 

3 mln dla gminy Nowy Duninów ?

157 gmin ubiegało się o dofinansowanie operacji typu „Gospodarka wodno – ściekowa” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. 10 maja 2022 r. Zarząd Województwa Mazowieckiego przyjął uchwałę i opublikował listę operacji informującą o kolejności przysługiwania pomocy. Gmina Nowy Duninów jest na 39 pozycji z dużą szansą na dofinansowanie w 100%, w kwocie 3.162.454,00 zł „Rozbudowy oczyszczalni ścieków z rozbudową sieci wod-kan w m. Nowy Duninów gm. Nowy Duninów”. Umowa z firmą Eco-Greentech sp. z o.o. z Wrocławia na zaprojektowanie i wybudowanie została podpisana w kwietniu.

„Jest to pierwsza tak kosztowna inwestycja realizowana przez nas – mówi wójt. – Były ponad dwumilionowe inwestycje, ale na żadną nie uzyskaliśmy stuprocentowego dofinansowania. – Obecnie planowana nie tylko z tego powodu mnie cieszy. To jedna z niewielu okazji do tego, żeby powstające na trudnym terenie osiedle w Nowym Duninowie wyposażyć w kanalizację. Będzie to główna nitka, do której mieszkańcy będą mogli wykonać swoje przyłącza.

Silny trzeci sektor. Silni Liderzy gminy Nowy Duninów

18 maja o godz. 16.00 w Urzędzie Gminy spotkają się przedstawiciele trzeciego sektora działający na terenie gminy Nowy Duninów. Mowa będzie o roku 2022, ale także o współpracy długofalowej. Przyłączą się niezastąpieni sołtysi. Jeśli ktoś z was ma dobry pomysł i chciałby coś zrobić dla społeczności lokalnej, zapraszamy. Dołączcie do Liderów gminy Nowy Duninów.
==============
Zdj. Za ich przyczyną …

PO Pomoc Żywnościowa 2014-2020

ug_info_300Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Duninowie informuje, że wydawanie produktów żywnościowych w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 Podprogram 2021 dla mieszkańców gminy Nowy Duninów będzie miało miejsce w dniach 18.05.- 20.05.2022r. w godzinach 10:00-13:00 przy ul. Kościelnej 6 ( budynek plebanii) w Nowym Duninowie. Prosimy o :
 
- nie przychodzenie po żywność z dziećmi oraz osobami starszymi,
 
- osoby starsze lub chore upoważniają inne osoby (rodzinę, sąsiadów) do odbioru żywności,
- po odbiór żywności zgłaszamy się wyłącznie w wyznaczonych godzinach,
- przynosimy własne opakowania w celu zapakowania żywności,
- na swoją kolej oczekujemy na zewnątrz pomieszczenia,
- ustawiamy się w kolejce w bezpiecznych odstępach,
- odbieramy żywność od pracownika GOPS w Nowym Duninowie i pakujemy do przyniesionych przez siebie pojemników,
- stosujemy się do poleceń osób odpowiadających za wydawanie żywności oraz pilnujących porządku.
 
Skorzystanie z pomocy żywnościowej przez mieszkańców gminy Nowy Duninów jest uwarunkowane znajdowaniem się w trudnej sytuacji życiowej (sytuacje takie wymienia art. 7 ustawy o pomocy społecznej) oraz spełnianiem kryterium dochodowego, które zostało określone na poziomie do 220 % kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania ze świadczeń pomocy społecznej, tj. w przypadku osoby samotnej: 1 707,20 zł netto, w przypadku rodziny: 1 320,00 zł netto. Osoby zainteresowane z korzystania z w/w pomocy i spełniające powyższe kryteria prosimy o zgłaszanie się wraz z udokumentowanym dochodem z miesiąca kwietnia 2022r. do pracowników socjalnych GOPS w Nowym Duninowie w celu odebrania stosownego skierowania.
========================
W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem: 24 261 14 14.
========================
Podano za: http://www.duninow.naszops.pl/n,terminy-wydawania-zywnosci-w-ramach-programu-operacyjnego-pomoc-zywnosciowa-2014-2020-podprogram-2021

Awaria na sieci wodociągowej

ug_info_300Informujemy, że w Karolewie (w polu) jest awaria na sieci wodociągowej. W tej chwili jest usuwana. Może potrwać do ok. godz. 19.00. Za utrudnienia przepraszamy. prosimy o powiadomienie sąsiadów.

Go to Top