7, 8 i 11 listopada odbędą się w gminie Nowy Duninów  uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Rozpoczynają szkoły. Jako pierwsi uczniowie ze Szkoły Filialnej w Soczewce. 8 listopada uroczystym apelem uczczą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Nowym Duninowie.

Na dzień 11 listopada zaplanowane są uroczystości w parafii Duninów. Rozpoczną się mszą św. o godz. 12.00. Po mszy delegacje złożą kwiaty pod pomnikiem obeliskiem ku czci walczących o wolną Polskę na cmentarzu parafialnym w Nowym Duninowie.

Następnie delegacje złożą wiązanki kwiatów pod pomnikiem w Lipiankach wzniesionym w hołdzie represjonowanym mieszkańcom Lipianek.

W uroczystościach udział zapowiedzieli m.in. przedstawiciele szkoły, Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Nowy Duninów oraz samorządowcy. W imieniu Proboszcza parafii Duninów zapraszamy też mieszkańców gminy Nowy Duninów oraz gości.Film zmontowany na podstawie materiałów nagranych w Szkole Filialnej w Soczewce podczas apelu upamiętniającego 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej w Szkole Filialnej w Soczewce (http://spnd.superszkolna.pl/)


15 listopada o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Nowym Duninowie odbędzie się Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznegoMoja Mała Ojczyzna gmina Nowy Duninów”. W imieniu dzieci i nauczycieli serdecznie zapraszamy tego dnia do szkoły w Nowym Duninowie rodziców, dziadków, opiekunów.