2019-06-06_225856Dzień Dziecka co prawda był w minioną sobotę, ale wydarzenia z nim związane odbywały się w naszej gminie od 31 maja do 3 czerwca. Rozpoczęli strażacy z OSP Dzierzązna, którzy odwiedzili dzieciaki w Szkole w Soczewce. Były prezenty, także te sponsorowane przez Marszałka Adama Struzika, ale przede wszystkim prezentacja pracy strażaka ochotnika, jego wyposażenia osobistego oraz wyposażenia samochodu strażackiego. Jako, że wakacje niebawem strażacy postanowili pomówić z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i nad wodą. Okazuje się, że najmłodsi uczniowie doskonale wiedzą gdzie zadzwonić po pomoc i co robić gdy ktoś np. tonie – głośno krzyczymy wzywając pomoc. Strażacy, nauczyciele i wójt Krysiak przypominają najmłodszym – w takim wypadku nie wchodzimy do wody i sami nie próbujemy ratować tonącego!

W sobotę natomiast, mimo awarii statku, o godz. 12.00 rodzice z dziećmi mogli poznać Nowy Duninów od strony Wisły. Nie na pokładzie statku co prawda, ale z motorówki. I okazuje się, że uczestnicy wycieczki wracali zachwyceni. Właściciele “Komandor” rejsy statkiem nie zostawili żadnego dziecka na nabrzeżu. Nawet spóźniony Adaś z tatą mieli szansę na krótki rejs po Zalewie Włocławskim. Wójt pozdrawia wszystkich, którym udało się wypłynąć na wodę i obiecuje, że porozmawia z właścicielem Vistuli o wakacyjnym rejsie dla dzieci.

Z małym poślizgiem rozpoczęła się przygotowana dla dzieci impreza na boisku przy ul. Włocławskiej, za co w imieniu organizatorów gorąco przeprasza Pani Kierownik GOK. Jednak po minach dzieciaków widać było, że jak już wszystko wróciło na swoje tory, zabawa była przednia. Dzieciaki spędziły ten dzień przede wszystkim z rodzicami, babciami. To było ich święto i będą go wspominali, bo nie dość, że było wesoło, to byli z nimi ci, których kochają. Co w dzisiejszych czasach, często nie jest takie oczywiste, bo praca, bo inne obowiązki.

W poniedziałek świętowali raz jeszcze uczniowie w szkole. Pogoda dopisała więc plener był najodpowiedniejszy. Plac zabaw, boiska i skatepark były oblężone. Kiełbasek nie zabrakło. Przed powrotem do domów dzieciaki łapały oddech na sali gimnastycznej. Raz jeszcze wszystkie dzieci gorąco pozdrawiamy i życzymy spokojnych dni w szkole. Wakacje nadchodzą. A to fotoreportaż z okazji Dnia Dziecka: Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu – Kliknij