Wczoraj i dziś Zakład Gospodarki Komunalnej i Mechanizacji Rolnictwa Sp. z o.o. z Baruchowa, który wygrał przetarg na „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy Nowy Duninów” w 2019 roku, segregacja_01_2019_300 odbierał odpady posegregowane. Jako, że nowe stawki obowiązują od 1 stycznia br. spora część z nas zmienia deklaracje i zamiast oddawać odpady zmieszane, deklaruje segregację, która jest o połowę tańsza. Z informacji uzyskanych od pracowników firmy wiemy, że zdarzają się jeszcze przypadki nierzetelnego segregowania. Warto się do tego przyłożyć, bo w przypadku gdy w worku np. z plastikiem i metalem znajdą się odpady innego rodzaju, Firma nie odbierze śmieci, jednocześnie informując Urząd o konieczności zmiany deklaracji na odpady zmieszane (30 zł/ miesięcznie od osoby).


Tym wszystkim, którzy przechodzą na system segregacji przyda się kilka ważnych informacji dot. segregowania odpadów oraz aktualne formularze deklaracji. Wszystkim, harmonogram odbioru odpadów na 2019 rok  (z nim informacje dot. odbioru innych odpadów, w tym po remontach i wielkogabarytowych).

Informacje te znajdziecie w Biuletynie Informacji Publicznej, w zakładce Gospodarowanie Odpadami – wejdź.

Tych, którzy chcą uzyskać bardziej szczegółowe informacje zapraszamy do Urzędu Gminy lub kontakt telefoniczny (512 372 516 lub 24/261 02 36 wew. 112).


Teraz o tym skąd się wzięły 100 % podwyżki. O zmianach w prawie pisaliśmy. To główny powód. Warunki odbioru i utylizacji odpadów zostały zmienione, stąd firmy startujące w przetargu zaproponowały znacznie większe stawki za odbiór odpadów od nas. W ostatnim przetargu udział wzięły dwie firmy, o czym szczegółowo w Biuletynie Informacji Publicznej, w dziale przetargi: https://ugnowyduninow.bip.org.pl/?tree=przetarg&id=815).

Znacznie więcej szczegółów podał na ostatniej sesji Rady Gminy Wójt Mirosław Krysiak. Zainteresowanych odsyłamy do wysłuchania i obejrzenia fragmentów sesji (czas nagrania od 1.03 w sprawach różnych).