Gdyby się rozejrzeć, to Święta już trochę widać. Szczególnie podczas takich spotkań, jak to piątkowe w Soczewce.

galeria_122018_534 Od dziesięciu lat zamiast wigilii „pracowniczej” w Urzędzie Gminy, przed Świętami Bożego Narodzenia spotykają się razem: samorządowcy z gminy Nowy Duninów, sołtysi, pracownicy Urzędu Gminy i jednostek podległych gminie, przedstawiciele organizacji pozarządowych, przedstawiciele samorządu powiatu. Od jakiegoś czasu, w tym gronie pojawili się też przedsiębiorcy z terenu gminy, którzy współpracują z organizacjami pozarządowymi. Zawsze są też księża z parafii Duninów i parafii Soczewka.

Zwykłe spotkanie opłatkowe? O nie.

Tego dnia, jednym z głównych punktów są jasełka wystawiane przez uczniów szkół. Kiedyś na przemian z Nowego Duninowa i Soczewki, teraz dzieci z SP w Nowym Duninowie.

Bywamy na różnych występach artystycznych naszych dzieciaków, ale jasełka są chyba najbardziej przeżywane przez wszystkich uczestników spotkania. Bo to i kolęda, i choinka, i wspomnienie narodzin Chrystusa.

Warto obejrzeć zdjęcia z tego spotkania i krótkie filmy. Pastorałki i kolędy w wykonaniu waszych dzieci niech wprowadzą Was w nastrój świąteczny.

 


Fotoreportaż – gminne spotkanie opłatkowe 2018 – zobacz