Szanowni mieszkańcy gminy Nowy Duninów, jesteśmy po wyborach samorządowych. Co prawda dotychczasowa Rada gminy oraz wójt pracują do 16 listopada, ale już dziś możemy podać skład Rady Gminy VIII kadencji oraz personalia wójta gminy w kadencji 2018 – 2023.

21 października 2018 r. zdecydowaliście Państwo, że wójtem gminy zostanie dotychczasowy gospodarz – Mirosław Jan Krysiak, który uzyskał 63,29% Państwa głosów.

Z komitetu KWW Nasza Gmina Nowy Duninów, z którego startował do wyborów Mirosław Krysiak, będzie pracowało 12 radnych w osobach: Włodzimierz Romański, Andrzej Pietrzak, Marek Szulczewski, Krzysztof Wernikiewicz, Anna Kalwasińska, Dariusz Zajączkowski, Jerzy Nowacki, Waldemar Kijek, Małgorzata Kuczkowska, Zofia Garwacka, Piotr Kijek i Krzysztof Olewnik.

Spośród kandydatów startujących z listy PIS mandat radnej uzyskała: Beata Gościniak.

Z KWW Wybory Samorządowe 2018 mandat radnego uzyskali: Izabela Gutorska i Sławomir Waćkowski.

Pierwsze posiedzenie i wręczenie zaświadczeń o wyborze oraz ślubowanie wójta już niebawem

250_krysiak_116_2018_06_22_org_km„Szanowni Państwo, wasze zaufanie wyrażone oddaniem na mnie głosu w wyborach jest dla mnie największą nagrodą, ale także wielkim dla mnie wyzwaniem. Wiele osiągnęliśmy w minionych latach. Żeby utrzymać tempo rozwoju naszej gminy trzeba mocno pracować i współpracować. Pracować potrafimy i jesteśmy gotowi. Dotychczas nie mieliśmy problemu z podjęciem współpracy z każdym, kto wykazywał choć odrobinę zainteresowania zadaniami, które realizowaliśmy. Mam nadzieję, że tak pozostanie, że będziemy mogli współdziałać w szerokim zakresie, w wielu obszarach.

Teraz czas na powrót do pracy, do zadań rozpoczętych, które muszą zakończyć się przed zimą i konstruowania budżetu na rok 2019.

Dziękuję raz jeszcze wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos w wyborach. Tych zaś, których nie przekonałem i nie poparli mojej kandydatury zapewniam, że pracowałem i będę  pracował z myślą o wszystkich mieszkańcach gminy. Mam nadzieję, że do naszych inicjatyw będziecie się Państwo licznie włączali.”

Mirosław Krysiak