Realizacja zadań w ramach Funduszu Sołeckiego 2018 rozpoczęta. Jako pierwsze wystartowały sołectwa, które chcą remontować drogi. Wójt podpisał już umowę z wykonawcą“Trans – US” Przedsiębiorstwo Transportowo – Usługowe Pieniążek Leszek, który prace rozpocznie tuż po 15 maja 2018 r. O tym gdzie i kiedy pojawi się ekipa budowlana, poinformujemy.
Kto tym razem zdecydował się na wydatkowanie środków FS na drogi? Są to m.in. mieszkańcy sołectw: Dzierzązna, Lipianki, Środoń – Brzezinna Góra, Trzcianno – Jeżewo, Wola Brwileńska.
Jak widać remonty dróg wciąż stanowią istotny element w zadaniach jednostek pomocniczych gminy – sołectw, ale nie jedyny. Są też takie zadania jak np. budowa linii energetycznej czy organizacja czasu wolnego dla mieszkańców. Będziemy śledzić ich wykonanie, które z roku na rok idzie coraz sprawniej (choć wciąż nie obywa się bez wsparcia ze strony wójta gminy).

“Liczę na to, że w niedalekiej przyszłości będziemy obserwowali tak wielkie zaangażowanie mieszkańców, że moja i pracowników UG pomoc nie będzie potrzebna – mówi wójt. Zaznaczyć przy tym muszę, że pomagam chętnie i będę to czynił dalej, o ile będziecie Państwo tego potrzebowali. Mamy trzynastu wspaniałych sołtysów, którzy z zapałem działają na rzecz swoich sąsiadów i chcą żeby w ich sołectwach żyło się i wygodnie, i przyjemnie. Wspierajcie ich drodzy mieszkańcy. Inicjatywy wychodzące od Was są najcenniejsze.”

soltysi_2018_534
================
zdj. Spotkanie z sołtysami.