… za nami.

IMG_3246Po raz siódmy spotkaliśmy się żeby kibicować drużynom z naszych sołectw, żeby wspólnie spędzić czas i poznawać się. Było dużo dobrej zabawy, choć rywalizacja, jak co roku zacięta. Wystartowało 9 sołectw. Turniej zorganizowany został pod honorowym patronatem Piotra Zgorzelskiego Posła na Sejm RP​, Mariusza Bieńka​ Starosty Powiatu Płockiego oraz Mirosława Krysiaka Wójta Gminy Nowy Duninów​.

Tegoroczna edycja Sołtysiady była wyjątkowa. Prócz integracji mieliśmy nowy cel – wesprzeć Przemka i jego rodzinę, który po wypadku motocyklowym jest w trakcie rehabilitacji. Do akcji przyłączyli się motocykliści. Marek Kaczanowski​ zorganizował przejazd z Soczewki do Nowego Duninowa dużej grupy motocyklowej. Wszyscy zaprezentowali się w porcie podczas zakończenia Turnieju Sołectw. Wśród nich byli także znani stunterzy Maciek i Piotrek.

W efekcie zbiórki przeprowadzonej tego dnia udało się zebrać dla Przemka 8200,00 zł. Jak mówiła podczas przekazania mamie Przemka Ewa Kowalak​ – główny sprawca Sołtysiady – to nie wszystkie pieniądze, jakie do niego trafią. Przemek, życzymy ci wytrwałości i siły, która przyda się też twojej rodzinie. Oni wspierają Cię na co dzień, ale pamiętaj, że na Twój powrót do zdrowia czeka wiele innych osób. Także ci, którzy w minioną sobotę organizowali Turniej i kwestę.

Debiutantem tegorocznego Turnieju Sołectw było sołectwo Brwilno Dolne – Soczewka z sołtys Zofią Garwacką​. Poszło im całkiem nieźle – VII miejsce. Zwycięzca to sołectwo Stary Duninów z sołtys Anną Kalwasińską. O II miejsce walka toczyła się jeszcze na scenie podczas dogrywki. Jej rezultat? Sołectwo Karolewo – Nowa Wieś z sołtysem Wojciechem Kijkiem wywalczyło II miejsce. III miejsce “wyśpiewane” zostało przez sołectwo Wola Brwileńska z sołtys Marią Stefańską.

Nie zabrakło naszego sławnego Koła Emerytów z Nowego Duninowa, które wykarmiło wszystkich. Serwowali nawet kawkę :) Wisła Nowy Duninów​ także tradycyjnie włączyła się do organizacji Turnieju. Lokalna GKS Fala Nowy Duninów​ oraz OSP Nowy Duninów​ także ciężko pracowali tego dnia, że trudno nie wspomnieć o wkładzie Zespołu Szkół w Nowym Duninowie z Dyrektor Ewą Romańską na czele. Jeśli kogoś nieopacznie pominęliśmy z góry serdecznie przepraszamy.

W imieniu organizatorów – Ewy Kowalak Radnej Powiatu Płockiego, Radnych Rady Gminy Nowy Duninów, Wisły Nowy Duninów, sołectw oraz Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego Mazowsze​ serdecznie wszystkim dziękujemy za wsparcie i udział.


Zestawienie 5 konkurencji oraz wyniki Turnieju znajdziecie w galerii zdjęć.

Fotoreportaż – VII Gminny Turniej Sołectw